Akp'nin thy'deki yeni torpili

Bu konuyu okuyanlar

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
cache-v2
cache-v2

alıntıdır

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
şaşırdık mı ? tabi ki hayır C=
Herkes kendinden olan ile yoluna devam eder. Bu dünyanın her yerinde böyledir. Trump bile geldiği günden beri kendinden olmayan 72 kişiyi kovmuş Beyaz Saray'dan, kendinden olanı atamış yerlerine. CHP'li belediyeler seçim başarısı kazanınca sadece yöneticilerini değil, İBB başta olmak üzere birçok belediyede bizden değildir diyerek emekçi işçileri bile işten çıkarıp -birçoğu PKK ilintili- kendinden olan adamlar aldı. Peki buna da şaşırdın mı benim imanlı güzel yürekli müslüman kardeşim?

Peki bu seçilen arkadaşın backraund'u ihraz ettiği makam için yeterli mi? Üç dil biliyor, doktoraya uzanan bir tahsil hayatı ve birçok müessesede yöneticilik vs. Belli ki o makamda oturmaya kişisel olarak yeterli ama tek suçu AK-PARTİ geçmişi olması.

E n'apalım o kadarına da müsaade buyurursunuz artık! :D

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Fırsat eşitliği olmadığı sürece her daim elestirilebilidler bu tarz kişiler, donanımlı da olsa o AKP geçmişinden gelen torpil ile mülakatı geçmiş olmadığı ne malum?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve bu konu havacılık, siyasetle ilgilenen birisinin yaptığı iş olmamali, milletvekilliği seçimlerinde olsa amenna ama herkes uzmanlığı olan işi yapsın, kimseyi madur etmesin.

Ve artık o koltuğa getirilmis, umarım faydalı bir iş çıkarır başka bir şey demek istemiyoeum, getirilmesi yanlış ama yapacak bir şey yok, umarım faydalı bir iş yapar ve dediğimi lafları suya dusurur.

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,811
İBB başta olmak üzere birçok belediyede bizden değildir diyerek emekçi işçileri bile işten çıkarıp -birçoğu PKK ilintili- kendinden olan adamlar aldı. Peki buna da şaşırdın mı benim imanlı güzel yürekli müslüman kardeşim?
Yıllarca malum parti yandaşları torpille hileyle hurdayla haksızlıkla gelirken sen ses ettin mi imanlı (!) Kardeşim. Dur tahmin edeyim her sandıkta oy atmaya devam ettin.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Olayın haberi bu. Bu konu neden Jack Reacher için siyaset bölümne açlan konu oluyor onu anlamış değilim.
THY atama prosedürünü bilmiyorum ama bir ATAMA varsa ( Yerleştirme değil ) Bunu merkezi hükümet veya o işin başındaki insan ATAR. ( Atama işlerinde sorumluluk atayan kişidedir ve tabii ki oraya kendine göre bilgili donanımlı ve oradaki işi yapabilecek ve kendine yakın birini atar. )
Bu ATAMA işleri tüm Türkiye'de böyle işler İBB başkanı belediyede bir göreve adam atarken tabi ki kendi çevresinden atayacak veya HDP'li bir belediye kendi adamı varken neden başkasını atasın. Saçma sapan ve anlamsız konuşuyorsunuz.
Ama konu atama değil yerleştirme olsa ( KPSS sınavı veya Mülakat ile olmalı ) Bu yerleştirmelerde herkes eşit sayılmalı ve torpil dönmemeli yukarda bahsi geçen böyle birşey olsa sonuna kadar aklısınız ama alakası yok.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,415
Her parti kendine yakın olanı koyuyor. Düzen böyle gelmiş. Geçmişte de tam tersi değil miydi?

Saçma bir eleştiri olmuş. Bugün yönetim değişse aynısını yönetime yeni gelenler de yapar.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
KPSS ile yerleştirilenleri(!) de gördük.
KPSS ile gördüklerini farklı bir konuda aç tartışalım ne gördün bizde bilek.
Bunu söylemen ATAMA'nın yanlış olduğu anlamına gelmiyor. Atamalar böyle yapılır. Bu kafa ile 1-2 gün önce ulaştırma bakanı görevden alındı yerine Cumhurbaşkanı tarafından yenisi atandı. Çıkıp burada konu aç Erdoğan kendine yakın birini bakan atadı diye :) ( Olmağan şeyleri sanki suçmuş veya sadece AKP hükümeti yapıyormuş gibi lanse etmeye çalışmanız yok mu komiksiniz. )

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,811
Bunu söylemen ATAMA'nın yanlış olduğu anlamına gelmiyor. Atamalar böyle yapılır. Bu kafa ile 1-2 gün önce ulaştırma bakanı görevden alındı yerine Cumhurbaşkanı tarafından yenisi atandı. Çıkıp burada konu aç Erdoğan kendine yakın birini bakan atadı diye :) ( Olmağan şeyleri sanki suçmuş veya sadece AKP hükümeti yapıyormuş gibi lanse etmeye çalışmanız yok mu komiksiniz. )
Mesele kişinin KPSS ile atanması değil. 85-90 alıp atanamayan birinin yerisine torpili olup 68-70 alan birinin atanması. Mülakatlarda da sorulan soruları söylememe gerek yok.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Ben birinci şahıstan gördüm, babamın Silivri Komisyon Müdürlüğü'nü yaptığı dönemde ceva evlerine infas koruma memurluğu için yapılan mülakatta üye hakimler atama kabulünde puanları yetmiyor olmasına rağmen 3 kişiyi atamışlardı.

Silivri'den taşınmış olmamızın bir sebebi de bu.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,415
Mesele kişinin KPSS ile atanması değil. 85-90 alıp atanamayan birinin yerisine torpili olup 68-70 alan birinin atanması. Mülakatlarda da sorulan soruları söylememe gerek yok.
Mülakatlar torpil için değil, sadece örgütçüleri vs. elemek için kullanılmalı ki getiriliş amacı bu.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
torpille hileyle hurdayla haksızlıkla

Bak bu işi var ya, bizim gibiler istese de beceremez... Bu tam da sizlik bir mevzu. Emin ol, bu yaşa geldim, bu hep böyle oldu. Bizimkiler dediklerimizde bu olmuyor mu, oluyordur muhakkak... Da, valla sizinkiler kadar bu işlerde uzmanlığımız yoktur! He valla, he billah. :D

Eh ne de olsa aynı havadan, aynı sudan, aynı topraktan istifade ediyoruz, biraz birbirimize benzememiz normal olmasın mı?! :)

Son düzenleyen moderatör:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Sizin mantığınıza göre bak bunlardan Ekrem İmamoğlunun İBB'deki torpilleri :D Baksana her yere kendi adamlarını atayıp ayıp ediyor :) Oralara CHP'ye yakın adamları atamış ne kadar kötü ve yanşış işler. ( Tabi sizin mantığınız göre )

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Sizin mantığınıza göre bak bunlardan Ekrem İmamoğlunun İBB'deki torpilleri :D Baksana her yere kendi adamlarını atayıp ayıp ediyor :) Oralara CHP'ye yakın adamları atamış ne kadar kötü ve yanşış işler. ( Tabi sizin mantığınız göre )
Çok afedersiniz bütün partiler aynı h*lti yapıyor, en mantıklısı ölümüne bir siyasi görüşü savunmak yerine akılcı olup doğruyu ve yanlışı ayırt edebilmek.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,373
Kim gelse kendi adamını koyacak neden enerjinizi bildiğimiz şeyleri yazarak harcıyorsunuz ki anlamıyorum.

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180
-birçoğu PKK ilintili- kendinden olan adamlar aldı. Peki buna da şaşırdın mı benim imanlı güzel yürekli müslüman kardeşim?
Yok artık daha neler ya. Kanıtının olmamasını geçiyorum, sizden başka müslüman yok mu ülkede? Ben müslümanım. Ben bilmiyor muydum dini kullanıp insanlara duygusal oyun kuranları desteklemeyi?

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
CHP'li belediyeler seçim başarısı kazanınca sadece yöneticilerini değil, İBB başta olmak üzere birçok belediyede bizden değildir diyerek emekçi işçileri bile işten çıkarıp -birçoğu PKK ilintili- kendinden olan adamlar aldı.
Öncelikle konudaki iddiaya odaklandığım için yorumlara bakmamışım, utkuversus sizden alıntı yaptığı için yazdıklarınızı en baştan okuma gereği gördüm.
Üstadım; her şey apaçık ortada ise, İç İşleri Bakanlığı neden harekete geçmiyor? Bu tutum aslında devlet ve birimlerini de zan altında bırakmıyor mu? Yani, biliniyor ama harekete geçen yok? Belki farkında değilsiniz ama bu söylemler devlete de zarar verir. Aksi durumda -bu söylemler sadece birer iddiadan ibaret ise- bu da millet iradesine zarar verir.
Herkes kendinden olan ile yoluna devam eder. Bu dünyanın her yerinde böyledir. Trump bile geldiği günden beri kendinden olmayan 72 kişiyi kovmuş Beyaz Saray'dan, kendinden olanı atamış yerlerine.
İşleri ehline teslim etmeliyiz. Devlet millet içindir; atamalar, icraatlar da bu zeminde yapılmalı, eğer söz konusu milletse. Lâkin neredeyse gelen her iktidar bir öncekini silme/kötüleme gayretinde olduğu için pek çok alanda -ne yazık ki- ilerleme kaydedemiyoruz veya olması gerekenden daha az ilerliyoruz.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Yok artık daha neler ya. Kanıtının olmamasını geçiyorum, sizden başka müslüman yok mu ülkede? Ben müslümanım. Ben bilmiyor muydum dini kullanıp insanlara duygusal oyun kuranları desteklemeyi?
Utkuversus, bu PKK iddiası CHP'nin seçimlerde HDP ile işbirliği yapmasından mütevellit, kazandıktan sonra diyetini ödeme gerekçesiyle Kandil'in meclisteki temsilcisi olan partililere alımlarda yer vermiş olmasından kaynaklanıyor kardeşim. Yoksa ben direkt örgüt militanlarından bahsetmediğim açıktır.

Bu arada "sizden başka müslüman yok mu ülkede?" sualinizi görmezden gelmeyi yeğliyorum çünkü hiçbir mantığı olmayan, benim de bu suale müncer olacak birşey yazmadığım, yazamayacağım ortada iken...

Bu cevaplarımın kıymetli @kilicbaligi kardeşime de cevap teşkil etmesi dileğiyle...

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180
Ne güzel demiş Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî....

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Selamlar. Beni etiketleyerek cevap vermişsiniz ama yazdıklarınızda benim size yönelttiğim sorunun cevabı yok üstelik açıklama yaparken durumu daha da karmaşık hale getirmişsiniz, üstadım bu konuda yazdıklarınız aşağıdaki gibi, diyorsunuz ki:
CHP'li belediyeler seçim başarısı kazanınca sadece yöneticilerini değil, İBB başta olmak üzere birçok belediyede bizden değildir diyerek emekçi işçileri bile işten çıkarıp -birçoğu PKK ilintili- kendinden olan adamlar aldı.
sonra da yazıyorsunuz:
bu PKK iddiası CHP'nin seçimlerde HDP ile işbirliği yapmasından mütevellit, kazandıktan sonra diyetini ödeme gerekçesiyle Kandil'in meclisteki temsilcisi olan partililere alımlarda yer vermiş olmasından kaynaklanıyor kardeşim. Yoksa ben direkt örgüt militanlarından bahsetmediğim açıktır.
PKK ilintili olan adamlar nasıl terörist olarak değerlendirilmiyor?

Benim size yönettiğim soru ve yorumum ise şuydu:
"her şey apaçık ortada ise, İç İşleri Bakanlığı neden harekete geçmiyor? Bu tutum aslında devlet ve birimlerini de zan altında bırakmıyor mu? Yani, biliniyor ama harekete geçen yok? Belki farkında değilsiniz ama bu söylemler devlete de zarar verir. Aksi durumda -bu söylemler sadece birer iddiadan ibaret ise- bu da millet iradesine zarar verir."

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
@kilicbaligi Sen de biliyorsun bu konuda muhtelif matbuatta birçok haber çıktı. Lakin ilintili olmakla suça karışmış militan olmak arasında fark vardır. İlintili olan sempatizandır, müzahir olduğu terör örgütüne pskolojik, lojistik destek sağladığını bilirsin, anlarsın ama bunu hukukun pozitif delil çerçevesine girebilecek bir sarahatte ispatlayamazsın; Yapacak bir şeyin de olmaz keza. Veya daha önce birçok kez tutuklanmıştır, hüküm giymiştir, sonra cezasını tamamlamış çıkmıştır, bir şekilde beraat etmiştir vs.

Bak mesela Ceyhan belediye başkanı seçilen ve o günden bu yana başkan olarak vazifesini deruhte eden şahsın daha evvel hüküm giymiş olduğu ve iki ayrı suçtan hapis yattığı sebebiyle görevinden el çektirildiği haberini okuduk.

Şimdi sen bana sen bunlara terörist dedin, belgen var mı diye soruyorsun, halbuki ben doğrudan terörist falan demedim, ilintili dedim, ilinti bir bağdır, bu gönül bağı da olur, fiili bağ da olur; Bilemem. Ayrıca bunun niye bu kadar köpürtüldüğünü de pek anlamış değilim. Sonuçta burası siyaset bölümü ve herkes bir sürü şey söylüyor, doğru oluyor ya da olmuyor, oracıkta kalıyor, kimse bunu sakız gibi uzatmaya gerek de duymuyor vesselam.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Benim size yönettiğim soru ve yorumum ise şuydu:
"her şey apaçık ortada ise, İç İşleri Bakanlığı neden harekete geçmiyor? Bu tutum aslında devlet ve birimlerini de zan altında bırakmıyor mu? Yani, biliniyor ama harekete geçen yok? Belki farkında değilsiniz ama bu söylemler devlete de zarar verir. Aksi durumda -bu söylemler sadece birer iddiadan ibaret ise- bu da millet iradesine zarar verir."

Hocam bazı tweetler atayım şuraya sence ifade özgürlüğü mü alenen suçmu ? Mahkemeye verilseler veya tutuklansalar ortalık ayağa kalkıyor. Muhalefette terorist cenazesine katılan alenen destek mesajları atabilen isimler dolu. Bunlar kanun önünde yaptırımı olan suçlar değil belki ama toplum vicdanını zedeliyor. Ve bir kısıma şirin görünecem oylarını alacam diye tüm ülkeyi kucaklamaktan vaz geçiyorlar. Neden SİHA kullanıyoz diyebilen insanlar var. Ermeni Sorkırımını kabul eden isim muhalefette çok kritik görevlere gelebiliyor . Şavaş olsa Esad'ı tutarım diyebilen var. Görevden alınan HDP'lilere morel ziyaretleri daha liste uzar gider...

1586023646007.png

1586023680526.png

Hadi bu son ikisi özgürlük diyelim ( İfade ve yaşam tarzı özgürlüğü ) Diğer yukardaki 2 söylem alanen devlete millete hakaret bence.
1586023738687.png

1586023789098.png

Başka bir CHP'li isim savaş çıksa ben ESAD'ı tutarım diyor. Bun nasıl iştir.
1586023986146.png

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
698
alıştık artık

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Vatana ihanetin affı olmamalı. Hepsi tutuklansa keşke.
Bu sözünün altına imsamı atarım...
Ama sorun şu ki kime göre neye göre ? Bana göre vatan haini olan birisi sana göre halk kahramanı olabiliyor bu ülkede. Bana göre dışarda gezmemesi gereken kişi milletvekiliği yapabiliyor. Veya bana göre saçma sapan konuşan İslan düşmanı birisi başkası için çok bilgili ve kültürlü bir insan sayılabiliyor. ( Orada bile ayrışabiliyoz. )