AKP’lilerin düğününde salgın uyarısı yapan polise sürgün

Görkeem

Profesör
Antalya AKP Korkuteli Gençlik Kolları Başkanı’nın düğününde pandemi yasakları nedeniyle ve saat geç olduğu için “Bitirin” uyarısı yapan polis memurunun görev yeri hemen değiştirildi.

Geç saatlere kadar süren bir düğün sonrası skandal bir gelişme yaşandı. Olay Antalya'da gerçekleşti. AKP Korkuteli Gençlik Kolları Başkanı'nın düğününde pandemi yasakları nedeniyle “bitirin” uyarısı yapan polis memuru Rahim Kayasu'nun mukavemetle karşılaştığı iddia edildi. Memurun görevini yapmakta ısrar etmesi üzerine AKP İlçe Başkanı Kemal Sancaktar'ın polis memuru Kayasu'yu başka bir ilçeye sürgün ettirdiği iddia edildi.


‘UYARILARI DİNLEYELİM' DEDİ
AKP'li Sancaktar koronaya yakalandı sosyal medyadan “Uyarılar önemli” dedi.
Ağustos ayı sonlarında AKP Korkuteli Gençlik Kolları Başkanı Hamdi Murat Urlu dünya evine girdi. Düğün törenine AKP İlçe Başkanı Kemal Sancaktar ve partililer de katıldı. Katılımın yoğun olduğu düğüne, saat gece yarısını geçtiğinde Korkuteli İlçe Emniyeti'nde görevli polis memuru Rahim Kayasu'nun da aralarında olduğu bir ekip gitti ve pandemi yasağını hatırlattı. Düğünün sonlandırılmasını isteyen polis memurunun üzerine AKP'li gençler yürüyünce olay yerine takviye ekip çağrıldı.


İddiaya göre AKP Korkuteli İlçe Başkanı Kemal Sancaktar ertesi gün polis memuru Rahim Kayasu'yu telefonla aradı ve “Sen AKP düşmanı mısın?” diye sordu. Ardından da Sancaktar'ın polisi Serik İlçesi'ne sürgün ettirdiği iddia edildi.


Rahim Kayasu
Bu arada AKP İlçe Başkanı Sancaktar'ın da eşi ve çocuğuyla birlikte virüse yakalandığı ortaya çıktı. Sancaktar haberi sosyal medyadan şöyle duyurdu ve ‘Uyarıları dinleyelim' dedi. Polis memuru Kayasu da, kendi sosyal medya hesabından “Yok yok bu kesin ben değilimdir diyeceğim de benden başka düğünü kapattırdım diye sürülen olmadı ki” dedi.

DÜĞÜN SAHİPLERİ KARANTİNAYA ALINDI
Polis, yeni görev yerine giderken, düğün sahipleri corona virüsüyle temaslı oldukları gerekçesiyle karantinaya alındı.


 

OzkanK.

Profesör
Ozkan beyi açıklama için bekliyoruz.

Ben jack Reis'in iddialarını çürütme merkezimiyim banane arkadaşım AKP bilmem hangi ilçenin bilmem kim gençlik kolları sorumlusundan dıdısının dıdısının düğününden :D Çok matah bir haber gibide koymuşlar şunu şuraya başlıkta AKP'lilerin Düğününde bilmem nee.. Ne kadar saçma sapan haber. 35-40 Milyon AKP'linin düğünü heralde ?

Madem polis hakkının yendiğini düşünüyor versin mahkemeye eğer iddia doğru ise hiç kıvırmalık bir durum yok acilen görevinden kovulması gerekir bu adamın. Ama olay sadece bir iddiadan ibaret.

Not: Ayrıca adam SÜRGÜN ettiler beni diyorda atama yetkileri sadece içişleri bakanlığında diye biliyorum ben ayrıca adamın SÜRÜLDÜM DEDİĞİ ilçe Serik oda Antalyanın bir ilçesi. Antalya merkez ile arası sadece 35 KM bu nasıl sürgünmüş ya.
Adam birde Sözcüye çıkmış açıklamalar yapıyor konuşuyor sosyal medyada yazıyor Tweetler atıyor flan bir DEVLET MEMURU BÖYLE bir gazeteye çıkıp konuşma yapamaz veya Tweetler atamaz yasal olarak suç MEMURLUK KURALLARINA göre varsa bir sıkıntı hakkını yasal yollarla aramalıydı Amirleri ile iletişime geçmeliydi... Şuan Polislikten atılsa atılabilir.
 
Son düzenleme:
Üst