AKP, FETÖ’nün alnından öptüğü FETÖ’cüye başarı sertifikası verdi

Bu konuyu okuyanlar

Görkeem

Profesör
Reaksiyon puanı
3,392

Adı Mücteba Kılıç... FETÖ elebaşına ağlayarak şiir okudu. 15 Temmuz sonrası FETÖ’den tutuklandı. İtirafçı olup cezaevinden çıktı. AKP’nin siyaset okuluna kabul edildi. Dersleri verip sertifikayla ödüllendirildi ve Erdoğan’a teşekkür mesajı paylaştı.​

05alnindanopme_16_9_1608506051.jpg

Üniversite öğrencisiyken FETÖ elebaşına ağlayarak şiir okuyan avukat Mücteba Kılıç, AKP tarafından ‘Başarı Sertifikası' ile ödüllendirildi. AKP'nin yeni siyasetçi yetiştirmek için açtığı Siyaset Akademisi'ni bitiren Kılıç, sevincini sosyal medya hesabından paylaşıp AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti.

05mucteba.jpg

Mücteba Kılıç
FETÖ'DEN HAPİS YATTI

Devrimci Sosyalist İşçi Partisi'nin (DSİP) üyesi olan Mücteba Kılıç, 2016'da FETÖ operasyonu kapsamında tutuklandı. FETÖ üyeliğinden 26 ay hapis yattı. Yargılandığı davada etkin pişmanlıktan yararlanarak itirafçı oldu. 100'den fazla örgüt mensubunun ismini veren Kılıç tahliye edildi. AKP'nin yeni siyasetçi yetiştirmek için açtığı Siyaset Akademisi'ne Mücteba Kılıç da başvurdu. Müracaatı kabul edilen Kılıç, pandemi nedeniyle uzaktan ders aldı. Dersleri başarıyla verdiği için sertifika almaya hak kazandı.

21szt01a_ist-izm-ant-ank-trb.jpg

ERDOĞAN'IN İMZASI VAR

Kılıç'a verilen ‘Başarı Sertifikası'nın altında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'ın imzası yer aldı. Kılıç, kendisine verilen belgeyi sosyal medya hesabından şöyle açıkladı: “FETÖ'yü ve dolayısıyla çöp kovasına isimsiz ihbar mektubu bırakıp beni ihbar eden, suyu bulandıran, tavşana kaç, tazıya tut diyen kumpasçı pislikleri rahatsız edecek birkaç müjde vermek istiyorum. Kullandığım antidepresan haplar işe yaradı. Bayılmalar sona erdi. 28 Aralık'ta kendimi yakma düşüncesi yok oldu. Çünkü bir üst düzey devlet büyüğünün danışmanı beni arayıp ‘geçmiş olsun, Allah şifa versin' dedi.”

05muctebagencsiviller.jpg

Kumpas davalarının avukatıydı.
‘DEVLET ELİMDEN TUTTU'

Kılıç, paylaşımını ‘teşekkür' mesajıyla bitirdi ve şunları yazdı: “Titreme nöbetleri bitti. Çünkü çok güzel bir haber aldım. Şimdi onu yazıyorum. Bayılma ve titreme nöbetlerim bitti. Çünkü Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı adıma düzenlenmiş Başarı Sertifikası aldım! @tcbestepe @RTErdogan @akparti @avhamzadag teşekkür ederim. Allah bir kapı kaparsa bin kapı açar diyen Hz. Muhammed çok haklı! Habire bayılıp duruyorum herhalde ömrüm bitti derken, devletin elimden tutması neyle açıklanabilir ki!”

ÖDÜL MUTLULUĞUNU BU MESAJLA DUYURDU​

Kamuoyu Kılıç'ı farklı özellikleri ile tanıyor. Kılıç, üniversite yıllarında Gülen cemaatine girdi. Hatta FETÖ elebaşına yazdığı şiir dikkat çekti. Binlerce üniversite öğrencisinin içinde Gülen'in yanına çıkıp ağlayarak dakikalarca şiir okudu. 2010 yılındaki referandumunda ‘yetmez ama evet' kampanyasına destek veren Mücteba Kılıç, FETÖ'nün kumpas davalarında da Genç Siviller'in avukatlığını yaptı.

05fetcutweet.jpg

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Haberi paylaşırken okumadan mı paylaşıyorsun ?

Görkeem

Profesör
Reaksiyon puanı
3,392
Biliyorum insanların bu tarz haber görmesi canını sıkıyor , ama herkesin görmesi gerekli değil mi ?

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Haber içeriğini gerçekten okuyarak paylaşsan keşke...

FETO'nun anlından öptüğü dediğin foto neredeyse siyah beyaz çekilecekmiş o kadar eski. Adam üstüne 2 yıldan fazla hapis yatmış ve ETKİN PİŞMANLIKTAN yararlanıp İTİRAFÇI OLMUŞ. Yüzlerce kişi yakalanmış sayesinde. VE MAHKEME KARARI İLE TAHLİYE olmuş Burada sorun ney senin için ?

Yüzlerce FETO'cunun bilgisini ve belgesini vermiş. Bu dünyanın heryerinde uygulanan bir uygulama İtirafçı olur ve devlete bilgi belge verirse cezanda indirim uygulanabilir. Böyle bir insanı topluma ve ülkeye kazandırmak varken ne yapılmasını önerirdin ?

Görkeem

Profesör
Reaksiyon puanı
3,392
Ozaman herkes pişman olsun itirafçı olsun ödüllendirilsin , tabi canım

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Ozaman herkes pişman olsun itirafçı olsun ödüllendirilsin , tabi canım

Etkin Pişmanlık yasasında yararlanabilecekse neden olmasın ? Onun şartlarını ve gereklerini karşılayabilmeli ama. Kana bulaşmamış insan öldürmemişse bu tarz olayların Terör örgütü üyelerine uygulanamsını bile destekliyorum ben açıkçası.

Hapista mühebbet almış bir Feto'cu veya PKK'lının sana bana devlete gram faydası yok hatta zarar. Ama 10-20-100 kişiyi ifşa eder özel bigiler verir üstüne bir terör saldırısını veya operasyonu önleyebilecek istibaratı verirse ve PİŞMAN OLDUM derse gayette uygulanabilir tahliye 3-5 sene yattıktan sonra.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,378
PKKda veya farklı terör grubunda olup Etkin Pişmanlık Yasasından yararlanan insanlara da rahat vermeyelim. İtirafçı olduktan sonra bir hayatları olmasın nasıl olsa onlarda FETÖ gibi birer terörist grup ne dersin.