Akn (akk) uygulamasına çözüm

Bu konuyu okuyanlar

snl_007

Asistan
Reaksiyon puanı
1

mesela youtube den video izleyemiyoruz çok yavas yüklendiği için
bu dosyayı indirip izlemek en iyisi
Akn uygulaması hızımız artığı an düşüren uygulama
biz ise videoyu indirirken idm ile video duraklat tekrar başlat diye diye videoyu hızlı indirmiş olucaz youtubeden idm ile video normal indirin indirdiğiniz süreye bakın bide aynı videoyu duraklat indir (hız 200 e düştümü duraklat sonra tekraar indir de hız 600 700 civarını bulur) yöntemiyle deneyin ve bakın aradaki farkı görün
Not: bunu denerken aynı anda başka dosya indirmeyin

youtubeden 6,57 mb dosyayı 1 dk indirdi

aynı dosyayı (6,57 mb) duraklat indir yöntemi ile denedim 25-30 sn civarı indirdi :devil:

program yazan biri aslında bu uygulamayı otamatik yapabilse mesela 700 mb dosya indirirken 3 sn indir 1 sn duraklak sonra 3 sn devam et 1 sn duraklat bu uygulamayı tekrarlayıp indirse bizde aknye çözüm üretmiş oluruz
...

-MuzaffeR-

Superlative Сasual Dating - Real Women
Reaksiyon puanı
4
dediğin şekilde bir program yazılmadığı sürece çok kullanışlı olacağını sanmıyorum heleki gblar büyünlüğündeki dosyalar için.

snl_007

Asistan
Reaksiyon puanı
1
dediğin şekilde bir program yazılmadığı sürece çok kullanışlı olacağını sanmıyorum heleki gblar büyünlüğündeki dosyalar için.
şimdilik kuçuk boyutlu dosyalar için iyi çözüm mesela program video veya klip indircen 10-100 mb lık bu yontemle hızlı indirir...

VincentVega

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Superonline Fiber internette böyle birşey yapmak mümkün değil. ISS hızı kendisi 1mbit e sabitliyor sen bişeyi hızlı indirince yavaşlatıyor değil.

snl_007

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Superonline Fiber internette böyle birşey yapmak mümkün değil. ISS hızı kendisi 1mbit e sabitliyor sen bişeyi hızlı indirince yavaşlatıyor değil.
bi dene idm programı ile denemekten zarar görmessin... ben 8 mb ttnet'te denedim

VincentVega

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Sonucu biliyordum ancak sen istedin diye deniyorum olmuyor. Superonline baştan sınırlama koyuyor. Hız artınca azaltma gibi bir durum yok. Mantıklı olanı bu zaten

snl_007

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sonucu biliyordum ancak sen istedin diye deniyorum olmuyor. Superonline baştan sınırlama koyuyor. Hız artınca azaltma gibi bir durum yok. Mantıklı olanı bu zaten
hım ok :) superonlinede açık yok o zmn :D

snl_007

Asistan
Reaksiyon puanı
1

mesela youtube den video izleyemiyoruz çok yavas yüklendiği için
bu dosyayı indirip izlemek en iyisi
Akn uygulaması hızımız artığı an düşüren uygulama
biz ise videoyu indirirken idm ile video duraklat tekrar başlat diye diye videoyu hızlı indirmiş olucaz youtubeden idm ile video normal indirin indirdiğiniz süreye bakın bide aynı videoyu duraklat indir (hız 200 e düştümü duraklat sonra tekraar indir de hız 600 700 civarını bulur) yöntemiyle deneyin ve bakın aradaki farkı görün
Not: bunu denerken aynı anda başka dosya indirmeyin

youtubeden 6,57 mb dosyayı 1 dk indirdi

aynı dosyayı (6,57 mb) duraklat indir yöntemi ile denedim 25-30 sn civarı indirdi :devil:

program yazan biri aslında bu uygulamayı otamatik yapabilse mesela 700 mb dosya indirirken 3 sn indir 1 sn duraklak sonra 3 sn devam et 1 sn duraklat bu uygulamayı tekrarlayıp indirse bizde aknye çözüm üretmiş oluruz
...

yeni çözüm buldum yakında anlatıcam

justlive4life

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Duraklat-devam yöntemi çok başarılı olacağını sanmam zira idm her devam ettirmede indirdiği dosyaları gözden geçirip başlamakta. 200mb lık dosyanın son anlarında 200mb yakın kısmını diskten gözden geçirip indirmeye başlaması olayı hızlandıracağını sanmam.
Ufak dosyalar içinde hız düşüşünün çok önemi olacağını sanmıyorum.
8gb lık dosyayı akşamdan indirmeye başlayıp sabaha kadar inmediğini görünce deli oluyor insan esas.

WebNick

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Yeni çözümünü bekliyorum sonra ikisinide çürüteceğim he he he :mrgreen::D:lol:

Webkurum

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Yeni çözümü açıklarmısınız lütfen 10 mbit hızı nasıl aldınız :D 1mbit akk varken. Acil çözüm beklemekteyim 1 aylık premium parası verdik boşa gitti :D

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
idm hız verileri sizleri yanıltmasın. idm ile indirirken duraklatsanız bile arkada indirmeye devam eder. dolayısıyla siz devam et dediğinizde kısa süreliğine hızınız yükselir. çünkü yazılım, arka planda indirip hazır ettiği parçaları hızlıca diğerlerinin yanına atar. bu da hız göstergesinde yükselmeye yol açar. ancak bu durum aldatıcıdır.

tabi bu benim bildiğim. :)

ben 16 mb bağlantım ile max 1,6 mb hız alabiliyorken idm ile durdurup başlattığım zaman, kısa süreliğine de olsa 2 mb'in yukarısında hızları görüyordum. :)

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
[video=youtube;mYRjeKka7RI]http://www.youtube.com/watch?v=mYRjeKka7RI[/video]

snl_007

Asistan
Reaksiyon puanı
1
idm hız verileri sizleri yanıltmasın. idm ile indirirken duraklatsanız bile arkada indirmeye devam eder. dolayısıyla siz devam et dediğinizde kısa süreliğine hızınız yükselir. çünkü yazılım, arka planda indirip hazır ettiği parçaları hızlıca diğerlerinin yanına atar. bu da hız göstergesinde yükselmeye yol açar. ancak bu durum aldatıcıdır.

tabi bu benim bildiğim. :)

ben 16 mb bağlantım ile max 1,6 mb hız alabiliyorken idm ile durdurup başlattığım zaman, kısa süreliğine de olsa 2 mb'in yukarısında hızları görüyordum. :)

kardeş yalan borcum yok birazdan indirdiğim dosyada geçen zamanı paylaşıcam o zmn inanırsın resimlerle

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
ikinci çözüm yöntemini paylaş hocam bekliyoruz dört gözle burada :D
yalnız forumda ttnet varken ne derece paylaşmak sağlıklı orası meçhul , açığı kapatırlar :D

snl_007

Asistan
Reaksiyon puanı
1
est. ben yalan söylüyorsun demedim. sadece kendi fikrimi paylaştım. :)

öncelikle kotama bakmak isteyenler bakabilir burdan

şimdi açmak istedim kota sayfasını hata verdi açmıyor...

kotamı 19-04-2012 18:13 tarihinde açtığım konuda paylaştım
1 hafta oldu paylaşaltığım zamanda beri şimdi kota 450 500gb civarı olmuştur

http://forum.shiftdelete.net/ttnet-...eza-yalan-soylediler-klip-ttnet-elestiri.html

http://g1204.hizliresim.com/w/m/4mtvw.jpg

şimdi az once indirdiğim dosyadan resimler

--- Mesaj Güncellendi ---

Yeni çözümünü bekliyorum sonra ikisinide çürüteceğim he he he :mrgreen::D:lol:

resimlere bak :D paylaşabilirmide paylaşmayabilirimde bu ttnet önlem almasın

snl_007

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ikinci çözüm yöntemini paylaş hocam bekliyoruz dört gözle burada :D
yalnız forumda ttnet varken ne derece paylaşmak sağlıklı orası meçhul , açığı kapatırlar :D

içime kurt düşürdün cayabilirim

ReDo

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
[MENTION=101833]topalsolucan[/MENTION]

Çözümün kısa yolu nedir :p

snl_007

Asistan
Reaksiyon puanı
1
paylaşacağım zman sunumu hazırlayıp forumlarda paylaşıcam kimseye pm yollayamam kusura bakmayın

Son mesajlar