Soru Aklımda İkitane Telefon Var Hangisini Tavsiye Edersiniz ?

soner231

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Aklımda ikitane telefon var ama bir türlü karar veremedim
Tavsiyeniz Nedir ?

1. Telefon : İphone pro max 128 gb / 6 gb

2. Telefon : Samsung s23 ultra 512gb / 12gb

Tavsiyelerinizi bekliyorum .

YYILMAZZ

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
38
Tavsiyeniz Nedir ?

S23 ultra al ben uzun süredir 14 pro Max kullanıyorum bundan önce 13 12:11 hepsini kullandım hiçbirinin birbirinden farkı yok Samsung kullan değişiklik olsun

sonercandan

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
S23 ultra al ben uzun süredir 14 pro Max kullanıyorum bundan önce 13 12:11 hepsini kullandım hiçbirinin birbirinden farkı yok Samsung kullan değişiklik olsun
Araların hız farkı olarak sizce hangisi daha iyidir . Bir de kamera olarak hangisi daha iyi

YYILMAZZ

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
38
Araların hız farkı olarak sizce hangisi daha iyidir . Bir de kamera olarak hangisi daha iyi
şimdi hız olarak iki cihazda önceki son 3-4 serisi bile çok çok hızlı cihazlar kesinlikle bugün bi 12 pro alsan bile genel anlamda 14 prodan hız olarak farkı yok hissedilemeyecek kadar az ama tabiyki apple a16 Bionic kağıtlar üstünde işlemci olarak daha kuvvetli ama s23 ulttranında grafik işlemcisi kuvvetli. Kamera olarak ben s23 ultrayı deneyimledim şimdi aynı ekrandan bakmayınca çok anlaşılmıyor sadece deneyimlediğim kadarını söyleyim 14 pro Max daha güzel geldi bana normal fotoğrafta zoom yapmadan 14 pro Max daha keskin daha güzel geldi ama zoom yapınca doğal olarak s23 ultra çok daha iyi. Samsungun çok ciddi fiyat avantajı var eğer saatini kullanmayacaksan satarsın 33-34 bin liraya s23 ultra olur iPhone da bankkart kampanyası varmış oda 45 e geliyor bence iPhone 14 pro Max in s23 ultradan 12 bin liralık bi artısı yok ama şu senin için önemliyse ben her yıl yenilerim benim gibiysen iPhone asla değer kaybetmiyor türkiyede seneye satıp 5-6 bin lira koyup 15 pro Max alabilirsin ama s23 ultra alırsan bir nevi son sahibi olursun seneye para etmeyecek maalesef yani hiç para etmeyecek büyük ihtimalle iPhone 11 paralarına gelecek farazi konuşuyorum. Ben 14 pro Max kullanıyorum 4 ay oldu genel anlamda memnunum ama fold 5 e bir bakmak istiyorum. ama şunuda mutlaka hesaba katmalısın 2 cihazda birbirinden güzel ikiside harika apple ın satış sonrası güncelleme ve değer kaybı bakımından bir artısı var samsungun kamera zoom yapabilme kaleminin olması ve saat hediyesi artısı var. ben senin yerinde olsam s23 ultra alırım ama kendim 14 pro Max kullanıyorum hadi bakalım senide kararsız bırakayım :) bu biraz ferrarimi Lamborghini mi gibi bir soru ne istediğine kendin karar vermelisin

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Tavsiyeniz Nedir ?

14 pro Max almanı tavsiye ederim.S23 ultra güzel bir cihaz olsada sosyal medya video kalitesi,servis ve ikinci el gibi noktalarda Apple ın ciddi bir avantajı var.S23 ultrada bir sorun olduğunda serviste mağdur olma ihtimalin çok fazla.

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,004
S23 Ultra daha iyi, panel, işlemci ve özellikle kamera tarafinda S23 Ultra üstün. Her türlü daha iyi bir deneyim yaşatır, zaten globalde 14 PM'den daha pahalı TR'de daha ucuz. :) Samsung'un da servisi Acer gibi firmalar kadar kötü değil, cihaz iadesinde Apple kadar cömert değ sadece, Samsung TR için geçerli bu.

Sorunun cevabı net bir şekilde S23 Ultra, çok daha fazla avantaj sağlıyor.