Aklıma din ile ilgili kötü şeyler geliyor.

Bu konuyu okuyanlar

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Güzel bir bilgi olmuş. İslamın bu konuyu neyle bağdaştırdığını bilmiyormuşum. Teşekkürler.

Burada açıklamalar tafsilatlı biraz, belki okumak istersiniz veya okumak isteyenler olabilir diye not düşüyorum. :) Ayrıca rica ederim.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Acı patlıcanı kırağı çalmaz derler.Yani böyle olması şeytanın sana vesvese vermesinden.Eğer sende bir güzellik görmese bozmaya çalışmazdı:) Bu benimde yaşadığım büyük çoğunluğa belli yaşlarda olan bir şey yalnız değilsin.Kafandaki sesleri önemsedikçe büyür.O ses geldiğinde bunun şeytandan olduğunu kalbinin sesi olmadığını bil ve dile getirmeden kalbini çok sıkmadan Allah'a sığın.Sen önemsemedikçe o da seni bırakıp gidecek.Ha tamamen bitmez gene ömrün boyu sana vesveseler uğrar.Ama azalıyor ve geçiyor bir süre sonra?

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Aklına bu tarz sorular takılıyorsa sevinmeli, mutlu olmalısın. En azından aklın var.
Zira akılsız olup kafasına bir şeyler takılmayıp akıllı oldugunu sananlar var. ?

Recep Güngör

Asistan
Reaksiyon puanı
147
Bir bildiği vardır diye bir şey yok. Dünyanın en yanlış lafı olabilir zaten.

Gerçek hayatta karşına çıkma gibi bir imkanım olmadığını sende biliyorsun. Boş muhabbet yapıyorsun yani.
Gerçekte bir çok yakın arkadaşımı hatta bazı yakın olmayan arkadaşlarımı ikna ettim din konusunda.
Açıkçası attığın yanıt pek anlamlı bir yanıt değil yazdıklarıma karşı.
Ben ne diyorum, sen ne diyorsun. Anlaşamıyoruz. Sana daha da fazla laf anlatamayacağım ?

Nebulas7234

Asistan
Reaksiyon puanı
256
Hocam sen ne kadar aklına getirirsen o kadar çok oluyor eskiden banada oluyordu senin düşüncelerin olmadığını biliyorsan bu düşüncelerin takma kafana artık şeytan dürtüklüyormu bilmiyorum ama kötü birşey

hadsizkek

Asistan
Reaksiyon puanı
98
Kafanın içinde vesvese hepsi. Her aklına geldiğinde uzaklaştır kafandan, besmele çekebilirsin :D en azından farklı bir kelimeye odaklanırsın

Reaksiyon puanı
120
Bir şeyle ne kadar haşır neşir olursan o kadar seversin. Bu yüzden önerim Kur'an oku, İhsan Şenocak, Nureddin Yıldız gibi ihlaslı ehli sünnet hocaları dinle. İçine vesvese düşüyor sanırım, namaz kıl. Zevk almaya çalış yani. Çok da dinleme öyle şeyleri.

Fenerli But Sad

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Merhaba beyler 2 yıldır aklıma allah ile ilgili küfürler meleklerr hakkında kötü şeyler geliyor durduramıyorum artık okumadığım dua kalmadı ne yapabilirim
eğer Allah-ı Teala'yı seviyor ve ondan korkuyor namaz kılıyor ve İslam'ın yerine getirebilceğin şartları yerine getirebiliyorsan sıkıntı yok bunlar şeytanın vesvesesi bu olay tam benim kafamın içinde olduğu dönemde yazıyorum Estağfirullah Allah birdir Allah en Yücedir Allah Affedenedir diyorum zaten Allah Merhamet duygusu en yüksek olandır

Necla123??

Asistan
Reaksiyon puanı
199
Merhaba beyler 2 yıldır aklıma allah ile ilgili küfürler meleklerr hakkında kötü şeyler geliyor durduramıyorum artık okumadığım dua kalmadı ne yapabilirim
Aklından atmaya calış bunları abdest alıp kuran oku yada namaz kıl namazda bol bol dua et allaha beynimdeki bu kötü seyleri çıkar diye şeytan vesvesesidir sakın kafandakileri doğru bulup yanlış yola sapma en kısa zamanda düzelmen dileğiyle