Soru Akıllı saatler gerçekten gerekli aksesuarlar mıdır?

Akıllı saatler sizce gerekli ve kullanışlı cihazlar mıdır?

• Evet. Gerekli ve kullanışlı.

Kullanılan: 13 76.5%
  • Hayır. Gereksiz ve kullanışsız.

Kullanılan: 4 23.5%
  • Kararsızım.

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    17

Bu konuyu okuyanlar

alikocunsoforu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Apple’ın başı çektiği giyilebilir teknoloji furyası hakkında ne düşünüyorsunuz? Vadettikleri özellikler sizce göz boyama için mi yoksa gerçekten kullanışlı mı?

Naçizane fikrim; bu teknoloji faydalı ve gerekli bir teknoloji. Ülkemizdeki vergiler ve döviz kuru sebebi ile fiyatları uçuk olsa da dünya genelinde fiyat-performans açısından etkin ürünler. Fakat akıllı saatlerin gerek markalar gerek medya tarafından biraz abartıldığını düşünüyorum. Her sene tanıtılan yeni seri modellerde ufak birkaç değişiklik öyle bir anlatılıyor ki sanırsınız teknoloji çağ atlamış. Halbuki her seferinde yapılan iyileştirmeler ufak pil yükseltmeleri ve birkaç yeni uygulama..

Giyilebilir teknolojinin en önemli temsilcisi olan akıllı saatler sizce fiyatını hak ediyor mu? Siz bu teknolojiyi kullanıyor musunuz? Deneyimlerinizden ve akıllı saatlerin hayatınıza kattıklarından bahsedebilir misiniz?

akilli-saat-modelleri.jpg

EnesV

Asistan
Reaksiyon puanı
39
4K₺'ya Watch 6 Yerine, Xiaomi Watch Lite 350₺'ye alırım. Hem kullanışlı hem tasaruflu olur.

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Hayatında spora çok yer veren ya da bu işten ekmek kazanan insanlar için çok önemli ama sağolun ben almayayım zaten hayatımda şarza taktığım 2 laptop + powerbank + mobil wifi + telefon + mouse ve klavye pilleri var. Bu ürünlere zor yetişiyorum yetmezmiş gibi bir de gideyim kablosuz kulaklık ve akıllı saat alıyım tam olsun :)

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
3 senedir kullanıyorum, markalı saat fiyatlarında satın alınıyor. Kişi teknoloji merakı yoksa sevmeyebilir.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Kişinin kullanım amacına göre ihtiyacı değişebilir. Her sene tanıtılan modellerde ise dediğiniz gibi çok büyük farklar yok. Bazı markalar şarj süresini uzatmak için cihazın ROM'undan kısıyor. Mesela an itibariyle Galaxy Watch Active 2 kullanıyorum. Kalp ölçer her zaman açıkken 2 buçuk gün gidiyor. Bir ara Honor Magic Watch 2 kullandım. Bu cihazın şarjı ise 10 günden fazla gidiyordu. Fakat cihazda ROM'dan kıstıkları için arka planda çalışan uygulama yoktu. Ayrıca 3. parti yazılım desteği de bulunmuyordu. Bu yüzden cihazın pil kullanım süresi uzuyordu.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Kişinin ihtiyacına göre değişir spor yapan bir insan için gerekli görülebilir..

Son mesajlar