Akdeniz Üniversitesi Psikoloji

Bu konuyu okuyanlar

bbg1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Akdeniz Üniversitesi hakkında yardımcı olur musunuz? Öncelikle merhaba, burada yeniyim. Bilgi alışverişinde bulunmak istiyorum. Merak ettiğim mevzu ise; ben henüz lise 3. sınıfa geçtim ve psikoloji bölümünü hedefliyorum. Balıkesir'de yaşıyorum ve burada hem psikoloji bölümü yok hem de ailemden ayrı şehirde yaşamanın tadını merak ediyorum. Aynı zamanda puanı 390'ın altında olmayan ve şehir merkezinde deniz bulunan herhangi bir üniversiteye gitmek istiyorum. Kriterlerime göre Akdeniz Üniversitesi uygun görünüyor fakat şunu sormak istiyorum; ben tesettürlü bir bayanım ve Antalya'da, Akdeniz Üniversitesi'nde ortam nasıldır, tesettürüm nasıl karşılanır? Ayrıca insanları nasıldır, yani sıcak davranırlar mı, kolay arkadaş edinebilir miyim? Benim gibi bir şehirden gelip de yine benim gibi tesettürü olan genç bir kız bu şehirde ve bu okulda rahat edebilir mi? Hani bunları soruyorum çünkü bir kız olarak kendi başıma olacağım ve yapabilme olasılığımı merak ediyorum. Bu konu hakkında görüşlerinizi bildirirseniz çok sevinirim.:innocent:

bbg1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ama denizsiz olmaz kii :coldsweat:

garmel.373

Asistan
Reaksiyon puanı
120
Akdeniz üniversitesini bilmiyorum. "Aynı zamanda puanı 390'ın altında olmayan ve şehir merkezinde deniz bulunan herhangi bir üniversiteye gitmek istiyorum" dediğin için sana alternatif olarak SAMSUN'u önerebilirim. (Samsun yağışlı ve ılıktır. Pek kar yağmaz ve yazın Antalya'ya göre serindir) Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık düşünürsen ÇANAKKALE ve KOCAELİ de var.(psikoloji deyince fen edebiyat düşündümdü) İzmir-İstanbul (bu ikisini demeye gerek yok) Şu an aklıma gelen bu şehirler. Şimdiden araştırman güzel birşey. Yalnız benden tavsiye çok uzakları çok düşünme (yurt dışılar hariç) çünkü tatil falan git-gel sorun oluyor. Misal 7 gün tatil olsa 2-3 günü yolda geçecek. Bende aynı duygularla uzakları seçmiştim. İnan uzaklık sonradan yolculuk için zorlaşıyor. (git Balıkesir'de oku demiyorum ) Birde "insanlar sıcak davranırlar mı?" demişsin. Hangi üniversiteye gidersen git illaki sevdiğin ve sevmediğin insanlar olacak. ilk sene arkadaş olup sonradan selam bile vermeyeceğin arkadaşlarında olabilir elbet. (tam tersi de olabilir) Sonuçta bu hayatın kendisi. Sen kendinden emin ol yeter. Psikoloji okuyacağın için yeni insanlarla tanışıp kaynaşmaya alışmalısın sonuçta :)

bbg1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yani bu zamana kadar bu konuyla ilgili aldığım en en enn güzel ve en yardımcı cevaptı bu çok teşekkür ederim. PDR düşünmüyorum, İzmir, İstanbul gibi şehirlerde yapamam çok karışık. Zaten annem hayatta göndermem öyle yere seni diyor, anne yüreği işte Samsun da neden bilmiyorum çok soğuk geliyor yani Antalyaya kıyasla özellikle. O yüzden Akdeniz içime sindi. Tabii daha sınav var, puanı var, sıralaması var.. Tercihlere daha nereden baksan 2,5 yılım var. Yine de bir hedefimin olması beni her zaman daha hırslandırmıştır. Tekrar teşekkür ederim

garmel.373

Asistan
Reaksiyon puanı
120
Şimdiden hedeflerinin olması güzel birşey. 2.5 seneye bakarsın Kocaeli yada Çanakkale'ye de istediğin bölüm açılabilir :) İstanbul'dan çekinmeni anlarım ama İzmir inanki gözünde büyüttüğün kadar yok. Allah çalışana yardımcı olur. Her şeyin gönlünce olması dileğiyle.

bbg1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İnşallah çok teşekkür ederim :innocent::innocent:

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Akdeniz Üniversitesinin ana binasının olduğu yer Konyaaltında bulunuyor. Senin istediğin bölüm hangi yerleşkede bilgim yok ama Anltalya güzel bir şehir, sabahları sakin sessiz ve istisnalar dışında nezih bir yer. Ama Antalya'da her çeşit insana rastlarsın. Bunu demeden geçemeyeceğim.