AK Parti Ordu Milletvekili Harun Çakır, kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Bu konuyu okuyanlar

ashabulyemin

Müdavim
Katılım
6 Aralık 2008
Mesajlar
3,389
Reaksiyon puanı
19
Puanları
0
İNNA LİLLAH VE İNNA İLEYHİ RACİUN

AK Parti'li vekil vefat etti
AK Parti Ordu Milletvekili Harun Çakır, kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.


TÜRKER BEKTAŞ
ANKARA
AK Parti Ordu Milletvekili Harun Çakır, geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı Ankara Etlik İhtisas Hastanesi'nde hayata gözlerini yumdu.
Acı haberi alan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, hastaneye geldi ve yetkililerden bilgi aldı.
AKDAĞ: "HİZMET İÇİN TBMM'YE GELMİŞTİ"
AK Parti Ordu Milletvekili Harun Çakır'ın vefat haberinin alınmasının ardından Etlik İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gelen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, yetkililerden bilgi aldı. Hastanede gazetecilere açıklamalarda bulunan Akdağ, Çakır'ın evinde rahatsızlandığını belirterek, "Eşi ve oğlu evdeymiş. Bir müddet basit bir şey diye düşünmüşler. Odasında biraz yatmış" diye konuştu. Çakır'ın rahatsızlığının artmasının ardından ambulans çağırıldığını söyleyen Akdağ, "Ciddi bir şey olduğu fark edilince ambulans çağırmışlar. 9 dakika içerisinde ambulans Çakır'ın evine intikal etmiş. Ekipler evde müdahaleye başlamışlar. Daha sonra hastaneye getirilmiş ve Allah'ın rahmetine kavuşmuş oldu. Cenabı haktan rahmet diliyorum. Hepimizin gideceği yer orası. Ailesine ve dostlarına Allah sabırlar versin" dedi.
Çakır'ın TBMM'ye hizmet için geldiğini söyleyen Sağlık Bakanı Akdağ, "Gencecik bir kardeşimizdi. Haberin ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da buraya geldi. ABD'de bir kızı varmış. Başbakan Erdoğan büyükelçiyi aradı. Çakır'ın kızı büyükelçiliğimiz yardımlarıyla buraya getirilecek" ifadelerini kullandı.
CENAZE TÖRENİ PAZAR GÜNÜ
AK Parti Ordu Milletvekili Çakır için Pazar günü TBMM'de cenaze töreni düzenlenecek. Kocatepe Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından Çakır, Gölbaşı'nın Gökçehöyük köyünde toprağa verilecek.
SON KONUŞMASINDA BİRLİK BERABERLİK MESAJLARI VERMİŞTİ
Ankara'da geçirdiği kalp krizi sonucu 57 yaşında vefat eden AK Parti Ordu Milletvekili Harun Çakır'ın son konuşması birlik beraberlik üzerine oldu.
Bir hafta önce 23 Ekim Pazar günü AK Parti Ordu İl Danışma Kurulu toplantısında partililere hitap eden Harun Çakır, herkesten anlayış, birlik ve beraberlik istemişti. Çakır, konuşmasında partililere hitaben, "Birbirimizi biraz daha anlayışla karşılayacağımıza inanıyorum bir her zaman emrinizdeyiz. Her zaman bir arada olmamız gerekir" demişti.
Harun Çakır için pazar günü TBMM'de bir tören düzenleneceği öğrenildi
http://www.iha.com.tr/NewsDetail.aspx?nid=199218&cid=8
 

Son mesajlar

Üst