Ailemin zoruyla meslek lisesine gönderildim

Bu konuyu okuyanlar

Ratash

Öğrenci
Adamın çükünü keserler orada hee(!)

Çok abartıyorlar o ortamı :D
evet ortami cok abartiliyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu arada soylemeyi unutmusum makina bolumunde okuyorum

bu arada soylemeyi unutmusum makina bolumunde okuyorum
Ve atolye derslerini de hic sevmiyorum istemeyerek gittigim icin

Ecomanya

Profesör
Meslek lisesi bence iyi seçim. Bende meslek lisesi okudum şuanki mesleğimi meslek lisesine borçluyum diyebilirim.

HanzeH

Asistan
Durumu ailenize anlatın, ileride başarısız olduğunuzda üzüleceklerine şimdi kararlarını değiştirmelerini söyleyin. Aileniz anlamaz ise okulun rehberliğine danışabilirsiniz, aileniz bile olsa siz istemediğiniz sürece hayatınıza karışamaz. Özellikle bu tür önemli konularda.

Servous

Profesör
Cezalı
Meslek liseleri güzeldir. OBP'ni yüksek tutarsın. Ben de meslek lisesi mezunuyum ancak şimdi ingilizce öğretmeni olacağım :p Her meslek lisesi kötü olmuyor. Hocalara kendini sevdirirsen, sen de sevmeye çalışırsan 4 yılın nasıl geçtiğini bile anlamazsın.

Overclocked

Profesör
Meslek lisesinin adı ne? Kaç puanla girdin? Mesela Aselsan'ın meslek lisesinde makina bölümü var, derslerin iyi olursa üniversite okumadan işe başlıyorsun, zaten %4 gibi bir dilimle öğrenci aldı. Hedefin ne tam olarak? Kaç puan aldın? Bunları söyle yardımcı olayım, hatta aileni ikna edersen nakil konusunda yardımcı olurum.

Constantin87

Profesör
Meslek lisesinde işini iyi yaparsan mesleği hakikaten öğrenirsen emin ol üniv. mezunlarından daha çok para kazanır, eğer yurt dışı planların var ise çok daha kolay çıkarsın.

ARCANDY

Profesör
Sınıftakilerin kötü huyları varsa sen akıllı çocuk ol, diğerlerine göre daha çok ders içi verirler.

bir_türk

Asistan
benim suan hic arkadasim yok ama bu lisede okursam arkadaslarimin hepsi kotu aliskanliklari olursa ilerde banada birsey olmasi cok muhtemel
Knk o iş işte önemli ben daha 6. sınıftayken arkadaşlarım sigaraya başlamıştı mesela ama ben kendime hep dikkat ettim hep geleceği düşündüm iyikide öyle yapmışım şuan onlarda her türlü kötü alışkanlık varken bende yok
Annenle babanı ikna etmek için ' Eğer bu lisede okursam ilerde başarısız olacağım ve bende sizde pişman olacağız size anca 4 yıl sonra yük olacağım ve aile içi huzursuzluklar çıkarmak istemiyorum...' falan filan diyebilirsin unutma sonuç ne olursa olsun hayırlısı oymuş demek

SDN Son Haberler

Son mesajlar