Ailemin zoruyla meslek lisesine gönderildim

Bu konuyu okuyanlar

Ratash

Öğrenci
Ailem beni zorla meslek lisesine gonderdi makina bolumune gonderdiler ve ben hic memnun degilim Anadolu lisesine gitmek istiyorum ama sanirsam 300 tl lik bir atolye dersi icin alisveris yaptilar ve bu harcama yuzunden ikna etmem cok zor ama meslek lisesinde okumak istemiyorum kotu aliskanliklari olan bir insan degilim daha 9. sinifim yeni basladim 4 sene bu okulda dayanamam lutfen birseyler onerin

KovboyBey

Profesör
Ailem beni zorla meslek lisesine gonderdi makina bolumune gonderdiler ve ben hic memnun degilim Anadolu lisesine gitmek istiyorum ama sanirsam 300 tl lik bir atolye dersi icin alisveris yaptilar ve bu harcama yuzunden ikna etmem cok zor ama meslek lisesinde okumak istemiyorum kotu aliskanliklari olan bir insan degilim daha 9. sinifim yeni basladim 4 sene bu okulda dayanamam lutfen birseyler onerin
Her meslekte okuyan insan kotu alıskanlıkmı oluyor? hahahayt :D?

Ratash

Öğrenci
puansız meslekle puansız anadolunun ortamları aynı öyle söyleyeyim.şimdi senin ilgi alanınmı makina bölümü yoksa değilmi.eğer değilse ailenle konuş istemediğini belirt ilgi alanın olmadığı için çok başarısız olacağını söyle.
hayir asla makina okumak istemiyorum bir kere sayisali beceremiyorum yani hem almanca cok fazla ogrenmek istedigim bir dil ve meslek lisesinde yok ama anadolu lisesinde almanca derside var
Mesaj otomatik birleştirildi:

Her meslekte okuyan insan kotu alıskanlıkmı oluyor? hahahayt :D?
Siniftaki butun kisilerin kotu aliskanliklari var onlar gibi olmak istemedigim icin oyle yazdim

Yasiin

Dekan
hayir asla makina okumak istemiyorum bir kere sayisali beceremiyorum yani hem almanca cok fazla ogrenmek istedigim bir dil ve meslek lisesinde yok ama anadolu lisesinde almanca derside var

Siniftaki butun kisilerin kotu aliskanliklari var onlar gibi olmak istemedigim icin oyle yazdim
Herkesin kötü alışkanlığı var diye seninde mi olacak? Her koyun kendi bacağından asılır. Sen onlara özenmezsen birşey olmaz.

SinHa

Doçent
Aynı durumu bende yaşamıştım. Elektronik göndermişlerdi istemedim 1 sene sonra devamsızlıktan atıldım. Akabinde düz lise okudum. Şimdi bilgisayar sistem uzmanıyım. Elektroniği bıraktığım için pişman mıyım? Evet pişmanım...

Ratash

Öğrenci
Sen onlara benzeme onlar sana benzesin öyle örnek ol ortama...
Abi ben o ortamda daha cok bulunmak istemedigim icin anadoluya gitmek istiyorum hem siniftakilerle ayni seylerden hoslanmiyoruz bile tek basima koskoca 4 seneyi geciremem ve almanca cok ogrenmek istedigim bir oldugunu soylemistim daha once anadolu lisesinde almanca derside var.

Bende meslekde okudum ve kötü alışkanlığım yok. Anadoluya geçmenide tavsiye ederim çünkü 10. Sınıfdan sonra bölüm dersleri yüzünden matematik fizik kimya biyoloji çoğrafya gibi dersleri görmüyorsun eğer üniversiteye gitmek isityorsan anadoluya geç.

Ratash

Öğrenci
Merak etme lise öyle bir ortam değil, herkesin kötü alışkanlığı var diye birşey yok herkes kafa dengi kendi gibi birini bulur.
butun 4 seneyi sadece sirada oturarak bitirmek istemiyorum daha gencim sosyallesmem lazim sinifta anlasabildigim hickimse yok

Bende meslekde okudum ve kötü alışkanlığım yok. Anadoluya geçmenide tavsiye ederim çünkü 10. Sınıfdan sonra bölüm dersleri yüzünden matematik fizik kimya biyoloji çoğrafya gibi dersleri görmüyorsun eğer üniversiteye gitmek isityorsan anadoluya geç.
universiteye gitmek istiyorum universite sinavinda fizik kimya biyoloji cikiyor mu nasil oluyor hicbir fikrim olmadigindan soruyorum

Tolga6bd6

Doçent
Okumaya çalış,arkadaşlarına yüz verme

Meslek lisesi ortamı aşırı kötü değildir
Tabi puanla gidersen
Arkadaş ortamın kötü olsun olmasın alışkanlıklar insanla alakalıdır arkadaşlarınla değil
Fen lisesindeyim ama benimde bir takım alışkanlıklarım var
Çevreyle çok alakası yok, kişi meyilliyse ya şimdi başlar ya 10 sene sonra ama elbet başlar
Kendi işine bak kısaca

butun 4 seneyi sadece sirada oturarak bitirmek istemiyorum daha gencim sosyallesmem lazim sinifta anlasabildigim hickimse yok

universiteye gitmek istiyorum universite sinavinda fizik kimya biyoloji cikiyor mu nasil oluyor hicbir fikrim olmadigindan soruyorum
Seçimine bağlı
Duyduğuma göre 9. sınıfın sonlarına doğru seçiliyor bölüm artık
Sayısal seçersen o saydıkların çıkar
Sözel seçersen çıkmaz
TM'de var tabi bunları araştırabilirsin.

Tyt ve ayt araştırırsan görürsün. Fizik kimya fazla önemli değilde matematik skıntı.

Ratash

Öğrenci
Meslek lisesi ortamı aşırı kötü değildir
Tabi puanla gidersen
Arkadaş ortamın kötü olsun olmasın alışkanlıklar insanla alakalıdır arkadaşlarınla değil
Fen lisesindeyim ama benimde bir takım alışkanlıklarım var
Çevreyle çok alakası yok, kişi meyilliyse ya şimdi başlar ya 10 sene sonra ama elbet başlar
Kendi işine bak kısaca

Seçimine bağlı
Duyduğuma göre 9. sınıfın sonlarına doğru seçiliyor bölüm artık
Sayısal seçersen o saydıkların çıkar
Sözel seçersen çıkmaz
TM'de var tabi bunları araştırabilirsin.
konu sadece aliskanlik degil