Soru Ailemin Yok Olmasını İstiyorum Neden Böyle Düşünüyorum Acaba?

Bu konuyu okuyanlar

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
394
Arkadaşlar, öncelikle konu trol değildir son zamanlarda böyle şeyler düşünmeye başladım içerisinde bulunduğum bir ruh halinden dolayı şu sıralar ebeveynlerimin yanında ebeveynlerime: hiçbirinize düşkün değilim dedim araya LGS'ye hazırlanan kız kardeşimi de katıp nedense hayatta ebeveynlerimin yani ailemin yeryüzünden yok olmaları isteği var zihnimde babamla ağustos 2022'den beridir konuşmuyorum kavgalıyız yani küsüz birbirimize ailemin alayının birer bir kan emici olduklarını düşünüyorum kısacası patlamaya hazır saatli bomba gibiyim her an her türlü harekete girişebilirim. Dinimi soracak olursanız da eğer müslüman değilim 29 ağustos 2022 tarihinden beridir ateistim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim şimdiden. Moderatörler anlayış gösterebilirlerse minnettar kalırım.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Ne olursa olsun onlar senin ailen. İşin olursa çekip gidersin.

jelibonlu makarna

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
46
Arkadaşlar, öncelikle konu trol değildir son zamanlarda böyle şeyler düşünmeye başladım içerisinde bulunduğum bir ruh halinden dolayı şu sıralar ebeveynlerimin yanında ebeveynlerime: hiçbirinize düşkün değilim dedim araya LGS'ye hazırlanan kız kardeşimi de katıp nedense hayatta ebeveynlerimin yani ailemin yeryüzünden yok olmaları isteği var zihnimde babamla ağustos 2022'den beridir konuşmuyorum kavgalıyız yani küsüz birbirimize ailemin alayının birer bir kan emici olduklarını düşünüyorum kısacası patlamaya hazır saatli bomba gibiyim her an her türlü harekete girişebilirim. Dinimi soracak olursanız da eğer müslüman değilim 29 ağustos 2022 tarihinden beridir ateistim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim şimdiden. Moderatörler anlayış gösterebilirlerse minnettar kalırım.
Öncelike geçmiş olsun,aileniz ile ateist olduğunuz için mi kavgalısınız

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,546
Buna bir bunalım denilebilir aslında, aşırı depresif olduğun zamanlarda bu düşüncelerin gelmesi normal. Bunalım dememin sebebi aynı düşünceleri bir süre benimde düşünüp sonra tam tersini düşünmeye başlamam.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,227
Dostum çok üzüldüm duruma böyle düşünme inancın yada inançsızlığın senin içinde olan birşey ama hiçbir şeye inanmaman seni daha çok yıpratır.

Piyanist filminde bir diyalog vardı Wladislaw szpilman ve Wilm Hosenfeld.

Diyalog şu, Subay yardım ettiği için Wladek teşekkür eder.

- teşekkür ederim

- bana değil Tanrıya teşekkür et bizi ayakta tutan onun iradesi

Yazacaklarım bu kadar kardeşim hayırlı geceler

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
dayak ya da hakaret yemiyorsan muhtemelen hiç değmeyecek sebeplerden nefret ediyorsundur. aileden birini kaybettiğinde anlarsın zaten ama geç olmadan her gün ailenle son gününmüş gibi düşünmeye bak. aileden birini kaybedince o hayattayken en nefret ettiğin özelliğini bile özleyeceksin büyük ihtimalle. dediğim gibi sebeplerini bilmiyorum ama o gün geldikten sonra pişman olacağın şeyler düşünme.

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
Her daim var olun hocam gece gece güldürmeyi başardınız beni. :D
öncelikle toxic kim olursa olsun ister arkadaş ister anne baba sorunun kaynağına inmen gerekiyor şu videoyu izleyebilirsin kanalıda öneririm cidden herşey aileden başlar derim ve susarım

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
394
Öncelike geçmiş olsun,aileniz ile ateist olduğunuz için mi kavgalısınız
Yok hocam yediğime içtiğime karışıyorlar genellikle bunu dert ediyorum çoğunlukla. :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

dayak ya da hakaret yemiyorsan muhtemelen hiç değmeyecek sebeplerden nefret ediyorsundur. aileden birini kaybettiğinde anlarsın zaten ama geç olmadan her gün ailenle son gününmüş gibi düşünmeye bak. aileden birini kaybedince o hayattayken en nefret ettiğin özelliğini bile özleyeceksin büyük ihtimalle. dediğim gibi sebeplerini bilmiyorum ama o gün geldikten sonra pişman olacağın şeyler düşünme.
Afedersiniz de hocam babam annemi her açıdan harcadı 2018 yılında boşandılar.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Yok hocam yediğime içtiğime karışıyorlar genellikle bunu dert ediyorum çoğunlukla. :(

Derdin tasan bu mu gerçekten !Bir anne oğlunun yediğine içtiğine sağlığına karışır bunu engelleyemezsin. Sadece bunları dert etmemeyi öğrenmen lazım.

Bak sana şöyle bir örnek vereyim. Benim babaannem kadın 85 yaşındaydı alzheimer hastasıydı.Kalçasını kırdığı için yürüyemiyordu. O halde bile babamı her gördüğünde. Yemek yedin mi. Aman dışarı çıkarken kalın giyin. Aman şunu yapma bunu etme sürekli söylerdi. Bunu söylediği adamlda 61-62 yaşında ! Gerisini sen hesap et.

Sen daha 18 yaşında bundan rahatsız oluyorsan işimiz var. Çünkü bunu ölene kadar duyacan. Evlensende duyacan 30-40 hatta 50-60 yaşında olsanda duyacan.

Not: Kimse sana dinini sormadı bu arada. Sormazda dinini kimseye açmak anlatmak zorunda değilsin. Hayat senin hayatın ve güzelce yaşamaya bak. Zorda kaldımı Allah'a sığın dua et denir normalde ama Ateisttim diyen birine ne diyelim. ( Hiç yoktan azcık hayatı sorgula. Senin imama kızıp abdest bozmak gibi ateist olduğun kanısındayım.) Yaa babana ya annene kızıp olmadın inşAllah.

Not2: Evde sıkıldıysan ve bunaldıysan en iyi çözüm Üniversiteye gitmektir. Çok güzel yıllar geçiyor Üniversitede evden uzak kafan rahat. Ne yap et bu sene bir üniversite kazan ve 2 yıl mı olur 4 yıl mı olur şehir dışına git kafa dinle biraz rahatlarsın.

YYILMAZZ

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
38
ciddi sıkıntın varsa da önce bir doktora görünüp lustral 50 çiçek gibi olursun sevgi pıtırcığı olursun

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Bu ama bir Trol yanıt!!!!!

Yaş 29, artık yavru kuşun yuvadan ayrılması gerek. Bahaneler içgüdüsel. (Normaldir)
Çok fazla bilgisayar başında takılıyorsan, bu da etkili olur. Fazla bilgisayar kullanımı insanı diğer insanlara karşı agresif yapar.

Çözüm:
En kısa zamanda evden ayrıl.

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
394
Derdin tasan bu mu gerçekten !Bir anne oğlunun yediğine içtiğine sağlığına karışır bunu engelleyemezsin. Sadece bunları dert etmemeyi öğrenmen lazım.

Bak sana şöyle bir örnek vereyim. Benim babaannem kadın 85 yaşındaydı alzheimer hastasıydı.Kalçasını kırdığı için yürüyemiyordu. O halde bile babamı her gördüğünde. Yemek yedin mi. Aman dışarı çıkarken kalın giyin. Aman şunu yapma bunu etme sürekli söylerdi. Bunu söylediği adamlda 61-62 yaşında ! Gerisini sen hesap et.

Sen daha 18 yaşında bundan rahatsız oluyorsan işimiz var. Çünkü bunu ölene kadar duyacan. Evlensende duyacan 30-40 hatta 50-60 yaşında olsanda duyacan.

Not: Kimse sana dinini sormadı bu arada. Sormazda dinini kimseye açmak anlatmak zorunda değilsin. Hayat senin hayatın ve güzelce yaşamaya bak. Zorda kaldımı Allah'a sığın dua et denir normalde ama Ateisttim diyen birine ne diyelim. ( Hiç yoktan azcık hayatı sorgula. Senin imama kızıp abdest bozmak gibi ateist olduğun kanısındayım.) Yaa babana ya annene kızıp olmadın inşAllah.

Not2: Evde sıkıldıysan ve bunaldıysan en iyi çözüm Üniversiteye gitmektir. Çok güzel yıllar geçiyor Üniversitede evden uzak kafan rahat. Ne yap et bu sene bir üniversite kazan ve 2 yıl mı olur 4 yıl mı olur şehir dışına git kafa dinle biraz rahatlarsın.
Üniversite konusuna gelecek olursak şehir dışında bile izin verilmiyor hocam.

Ateist olma sebebim akran zorbalığı ve siyasal islam.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Üniversite konusuna gelecek olursak şehir dışında bile izin verilmiyor hocam.

Ateist olma sebebim akran zorbalığı ve siyasal islam.
Gel deist ol. Ölünce öylece yok mu olacan boşver gel sen deist ol. Sonra belki diğer dinleri düşünürsün.

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
394
Keşke dayak ve hakaret yesem hocam aynı şekilde karşılık verirdim!

Alanur Erdemir

Admin
SDN
Reaksiyon puanı
9,435
Ergenlikten yada yaşınızın duyguları bunlar. Geçer ileride.

lordare

SDN Forum Fosili
Reaksiyon puanı
1,639
Ailenin yok olmasını istemek çok psikopatça bir düşünce. Biliyorsun ki işler böyle ilerlemiyor. Bunun yerine farklı bir şehirde iş bulup çekip gitmek de ailenin yok olmasının dolaylı yoludur ve bir çözümdür.

TheGodd

THATS WHY I FIGHT FOR YOU , ALBERQUERQUE!
Reaksiyon puanı
95
böyle düşünmen kişiden kişiye göre anormal olabilse de ''bence'' normal. ailenin sana yaşattığı şeyler , kafanda ailen hakkında kurduğun senaryolar , ve daha fazla etken böyle düşünmene sebep oluyor olabilir. bu psikoloji birini öldürmeye kadar bile gider ki bunu senin de düşündüğünü , düşünüyorum. şöyle söylim , eğer sende bunu kaldırabilecek kafa varsa harbi çek git yani. zor iş , ama neden olmasın. ya da ailene karşı biraz sevgiyle bak , onların olmanı istediği çocuk ol bir süreliğine , eğer sıkıntı buysa.

Son mesajlar