Ailemi bilgisayar almaya nasıl ikna edebilirim?

Bu konuyu okuyanlar

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
Günde 8 ders olsa online. Sabah 7 de kalksa 8 dan 3 e kadar dersi olsa.
3 ten sonra 1 saat dinlense.
1 saat ödev yapsa.
2 saat test çözse .
Saat 7 oldu.
Yemek yese hadi o da 20 dk sürer.
Whatsappa vs bakar. İnstagrama bakar.Video izler.
Bunlara da hadi 1 saat diyelim.
Saat etti 8.20 Zaten bu çocuk 8 de kalkacak 10 da yatması lazım. 1 saat ailesiyle vakit geçirse. 1 saat de kitap okusa gün biter.
Herkes senin yaşadığın gibi yaşamak zorunda değil işte. Oyun oynamak istiyor olabilir neden bu kadar karşı çıktın anlamadım bu duruma.

xKemalC

Doçent
Reaksiyon puanı
627
1 saat ödev yapsa.
2 saat test çözse .
Saat 7 oldu.
Saat etti 8.20 Zaten bu çocuk 8 de kalkacak 10 da yatması lazım. 1 saat ailesiyle vakit geçirse. 1 saat de kitap okusa gün biter.
Ha bir de 8 ders olsa 8 den 3 e kadar olmuş olmuyor.

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
1 Saat dinlense kısmında o dinlenme arasında sadece yatmak mı dinlenmek oluyor bu 1.
1 saat ödevi hangi okulda veriyorlar bilmiyorum ama kimsenin günlük 1 saat ödevinin olduğunu pek sanmıyorum.
Whatsapp ve Instagram'a bakmanın saati mi olur canı sıkılınca veya mesaj gelince bakar.
1 saat aile ile vakit geçirme kısmını da anlamış değilim herkesin ailesi 1 saat boyunca oğlu veya kızıyla konuşmuyor. 8'de kalkmak için 10'da yatmakta komikmiş 7-8 saat uyku bir insan için gayet yeterli yani 12 gibi yatması yeterli olur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Onu yapıyorum valla laptoptan toplama pc resmi açıp ağlıyorum babam biraz üzüldü sonra şunu dedi:
Oğlum neden bilgisayar istiyorsun zaten laptop var dersini yapıyorsun ama ben yeni pc almayacağım dedi o gün yemeğe de katılmadım iyi oldu onlara
Arkadaşlarından örnek göstermeni öneririm. Yazılımı ve Arkadaşlarının oyun oynadığını ve onlara katılamadığını söyle. Güvenilir bir arkadaşın varsa yanlarında konuş. Para senin paran zaten.

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Pcyi formatayıp bir şeyler yapıp mahalle bilgisayarcısına vermeyi dene. O işini yapar parçaları bir güzel süpürür geri verir senin de bahanen olur. (Aileye bağlı tabii.)

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494
Valla bendemi bi anormellik var anlamadım ben 3 te yatıyorum 8 de kalkıyorum fazla uyuduğumda yorgun oluyom

Pcyi formatayıp bir şeyler yapıp mahalle bilgisayarcısına vermeyi dene. O işini yapar parçaları bir güzel süpürür geri verir senin de bahanen olur. (Aileye bağlı tabii.)
Önceden adam çakma parça takıp vermişti herkes illa birkere yaşamıştır

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
1 Saat dinlense kısmında o dinlenme arasında sadece yatmak mı dinlenmek oluyor bu 1.
1 saat ödevi hangi okulda veriyorlar bilmiyorum ama kimsenin günlük 1 saat ödevinin olduğunu pek sanmıyorum.
Whatsapp ve Instagram'a bakmanın saati mi olur canı sıkılınca veya mesaj gelince bakar.
1 saat aile ile vakit geçirme kısmını da anlamış değilim herkesin ailesi 1 saat boyunca oğlu veya kızıyla konuşmuyor. 8'de kalkmak için 10'da yatmakta komikmiş 7-8 saat uyku bir insan için gayet yeterli yani 12 gibi yatması yeterli olur.

Arkadaşlarından örnek göstermeni öneririm. Yazılımı ve Arkadaşlarının oyun oynadığını ve onlara katılamadığını söyle. Güvenilir bir arkadaşın varsa yanlarında konuş. Para senin paran zaten.
Yanlarında konuşmak derken?

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Herkes senin yaşadığın gibi yaşamak zorunda değil işte. Oyun oynamak istiyor olabilir neden bu kadar karşı çıktın anlamadım bu duruma.
Ben öyle yaşamıyorum.

Ben yazdım diye bu kadar da kopya çekmene gerek yok. Tamam anladım sadece bana karşı çıkmak için yapıyorsun.
Siz açık arayın. Devam edin böyle.
Hadi görüşürüz benim zamanım değerli.

SelimAkoguz

Asistan
Reaksiyon puanı
267
1 saat ödev yapsa.
2 saat test çözse .
Saat 7 oldu.
Çok ezbere yaşayan bir insansın.

Toreno21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
50
Ben öyle yaşamıyorum.

Ben yazdım diye bu kadar da kopya çekmene gerek yok. Tamam anladım sadece bana karşı çıkmak için yapıyorsun.

Siz açık arayın. Devam edin böyle.
Hadi görüşürüz benim zamanım değerli.
Dersler 30 dakika aralar 10 dakika. 8:30da dersler başlıyor. (30×8)+(10×6)=240+60=300 dakika yani 5 saat 13:30da dersler bitiyor. Zamanın bu kadar değerli ise neden bu foruma geldin?

SelimAkoguz

Asistan
Reaksiyon puanı
267
Dersler 30 dakika aralar 10 dakika. 8:30da dersler başlıyor. (30×8)+(10×6)=240+60=300 dakika yani 5 saat 13:30da dersler bitiyor. Zamanın bu kadar değerli ise neden bu foruma geldin?
1607090849401.png

Ya arkadaşım ben öyle yaşıyorum demedim ki.
Hem hadi onu geçtim yaşasam da sizi ilgilendirir mi?
Sende gelip insanlara çok oyun oynuyorsun, geleceğini düşünmelisin ders çalış diyemezsin. Biz bir çocuğuz ve bu bizim hakkımız.

Son düzenleme:

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494
Onu tam anlamadım bir daha anlatırsan sevinirim
Bir şeyler yap ama bozma mahalle bilgisayarcasına götür mahalle bilgisayarcısı dandik parça koyar ve yavaşlar sırf yavaşken babanın yanında kullan her gün yavaşkan babnın yanında kullan en son o dayanamaz alır

Ahmet-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,042
Hayatınızı kurtarın derim. biz kalemi kırdık attık. Sigara alcak para bile bulamıyoruz hele turkiye şartlarda. oyun şu bu kurtarmaz.

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
Sigaraya başlamayacaktın en başta :). Mümkünse bu bilgin ve görmüş geçirmiş tavırlarınızı başka kişilere yedirmeye çalışın çünkü herkes her şeyin farkında zaten. Dediklerinin 75 yaşındaki malum amcalardan pek bir farkı yok gençlere oyun oynama eğlenme sadece çalış demek yobazlıktan başka hiçbir şey değildir.