Ailemi bilgisayar almaya nasıl ikna edebilirim?

Bu konuyu okuyanlar

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494
LGS'ye yeni girdim ben.
Bu arada 11.sınıf hiç beklemezdim.

LGS ye son 2 sene çalırsın tamam olur. Çünkü sadece 8 den sorumlusun.
YKS'de öyle mi? TYT 9 ve 10.sınıfı kapsıyor.
Eğer 9-10 da düzenli bir şekilde verimli çalışırsan iyi yaparsın zaten konuların yarısı genişletilmiş hali

asildere

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
knk bence bekle abinin dediği gibi iyice para biriksin miss gibi set dizersin

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
Yanlış anlamayın. Ailemden para verip almalarını istemiyorum. 2 sene önce bursluluk sınavına katıldım ve kazandım. Her ay 300 TL geliyor. Şu ana kadar 5000 TL'den fazla param birikti. Ve bu parayı harcama iznim yok. Sadece 150TL çekip Steam'de oyuna filan harcadım. Onu da gizli gizli çektim. O kadar saçma ki kendi paramı harcayamıyorum. Şimdi size tek sorum ben bu parayla nasıl bilgisayar alırım? Ailemden nasıl izin alabilirim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

bunu seyret belki yararı olur

Tolga6bd6

Doçent
Reaksiyon puanı
298
Yanlış anlamayın. Ailemden para verip almalarını istemiyorum. 2 sene önce bursluluk sınavına katıldım ve kazandım. Her ay 300 TL geliyor. Şu ana kadar 5000 TL'den fazla param birikti. Ve bu parayı harcama iznim yok. Sadece 150TL çekip Steam'de oyuna filan harcadım. Onu da gizli gizli çektim. O kadar saçma ki kendi paramı harcayamıyorum. Şimdi size tek sorum ben bu parayla nasıl bilgisayar alırım? Ailemden nasıl izin alabilirim?
Anne eba kasıyor de,bak paramda var de .

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
Arkada CPU bench disk bench ve GPU bench aynı anda çalıştırıp babanın yanında ebaya girmeye çalış.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
BTK Akademi'de bilgisayar yazılımlarını öğrenmek istiyorsan bunu güzel, tatlı bir dil ile ailene açıklamaya çalış... Belki bilgisayar almana o zaman sıcak bakarlar :)

RyteX

Asistan
Reaksiyon puanı
232
Almassanız intihar ederim de paşa paşa alırlar

Toreno21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
50
Arkadaşlar:
Benim de bilgisayarım var hava atmıyorum core 2 duo 4gb ddr2 ram 100 gb hdd yani 500 tllik sistem.
Ben de istiyordum yeni almak ama oyun oynarım diye almadılar param olmasına rağmen ben de telefon aldım.
Düşük ayarlarda LoL'de 70 FPS veriyor. Oynuyordum ama kendi isteğimle bıraktım.
Şimdi bazıları çıkmış diyor ki hergün oyun oynamam lazım yok uzmanlar diyormuş bilmem ne.
KENDİ İSTEĞİMLE oynamıyorum. Şuanda pc bende istersem oynarım hiçbir şey demezler.
Ama ben geleceğimi düşünüyorum. Bu zamanda işşizlik bu kadar fazlayken nasıl iş bulacağım nasıl geçineceğim diye düşünüyorum. Kesinlikle iyi bir meslek sahibi olmak lazım ki iş bulup hayatını devam ettiresin. Yurtdışına gitmek de bir seçenek bence.
O NEDENLE bilgisayarı BIRAKIP ders çalışmanızı ÖNERİRİM.
Kral zaten böyle gamer olmak gibi bir isteğim yok. Bende zaten fazla oyun oynamam. Bana derslerde işimi görecek ara sırada oyun açacak pc lazım sadece. Yani bende zaten ders çalışıyorum gelecek önemli tabi. Zaten bu 9. Sınıf baya zor. Hocalar çok yükleniyor .Oyun oynamaya fırsat bile bulamıyorum. Hem zaten bu lisenin zorluğundan oynama isteğim bile gelmiyor. Sadece işimi görsün yeter.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Kral zaten böyle gamer olmak gibi bir isteğim yok. Bende zaten fazla oyun oynamam. Bana derslerde işimi görecek ara sırada oyun açacak pc lazım sadece. Yani bende zaten ders çalışıyorum gelecek önemli tabi. Zaten bu 9. Sınıf baya zor. Hocalar çok yükleniyor .Oyun oynamaya fırsat bile bulamıyorum. Hem zaten bu lisenin zorluğundan oynama isteğim bile gelmiyor. Sadece işimi görsün yeter.
Anladım zaten. O zaman biraz ısrar edersen alırlar.

Kırrık67

Profesör
Reaksiyon puanı
948
knk sende şuan bilgisayar varsa o bozulunca söyle bence şu dönemde para gerçekten çok değerli bende bilgisayar alacağım alamıyorum neden çok pahalı . aldım noldu bozuk çıktı olanı bozdum tamir ettirdiler yani uğraşma bence. onlar ne zaman alacağını biliyorlardır sen merak etme.;)

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
O NEDENLE bilgisayarı BIRAKIP ders çalışmanızı ÖNERİRİM.
Gençken alamadığın zevki ileride denesen ne olacak sanıyorsun? 30 Yaşında oyun oynayarak ne kadar zevk alacağını düşünüyorsun mesela? Bazı şeyler zamanında yapılmalı. Sırf gelecek kaygısı yüzünden gençliğini tamamen çöpe atıp tüm hayatını 30 yaşına vermek senin için bir seçenek olabilir ama herkes böyle düşünmüyor.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Gençken alamadığın zevki ileride denesen ne olacak sanıyorsun? 30 Yaşında oyun oynayarak ne kadar zevk alacağını düşünüyorsun mesela? Bazı şeyler zamanında yapılmalı. Sırf gelecek kaygısı yüzünden gençliğini tamamen çöpe atıp tüm hayatını 30 yaşına vermek senin için bir seçenek olabilir ama herkes böyle düşünmüyor.
Oyun oyna o zaman. İş ararken de bol bol oyun oynadım dersin görüşmelerde.

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494
Türkiyenin eğitim sistemi sadece fabrikasyon.bİZE FORMÜLLERİ VERİP SIRAYA KOYMAMIZI İSTEYEBİLİRLER MİLLİ EĞİİTM BİZİ KÖPEĞİ GİBİ KULLANIYOR (Büyük yazmışım kusura bakmayın silmeye üşendim)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bazı ülkelerde böyle

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
Her şeyi tadında yapacaksın. Arkadaş haklı tabii ki oyun oynayacak. Bu yaşında eğlenmek hakkı değil mi? Ama dersler ihmal edilmemeli.
Örneğin benim ailem ders ten yana sadece eğlenmek icin oyun oynicam dersimi aksatmiyacagim ama anlamıyorlar

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
2 saat biraz fazla ama o kadar da abartılacak bir durum yok. Günde 2 saat oynuyor diye bir iş sahibi olamaz diye birşey yok.
Günde 8 ders olsa online. Sabah 7 de kalksa 8 dan 3 e kadar dersi olsa.
3 ten sonra 1 saat dinlense.
1 saat ödev yapsa.
2 saat test çözse .
Saat 7 oldu.
Yemek yese hadi o da 20 dk sürer.
Whatsappa vs bakar. İnstagrama bakar.Video izler.
Bunlara da hadi 1 saat diyelim.
Saat etti 8.20 Zaten bu çocuk 8 de kalkacak 10 da yatması lazım. 1 saat ailesiyle vakit geçirse. 1 saat de kitap okusa gün biter.

xKemalC

Doçent
Reaksiyon puanı
627
Günde 8 ders olsa online. Sabah 7 de kalksa 8 dan 3 e kadar dersi olsa.
3 ten sonra 1 saat dinlense.
1 saat ödev yapsa.
2 saat test çözse .
Saat 7 oldu.
Yemek yese hadi o da 20 dk sürer.
Whatsappa vs bakar. İnstagrama bakar.Video izler.
Bunlara da hadi 1 saat diyelim.
Saat etti 8.20 Zaten bu çocuk 8 de kalkacak 10 da yatması lazım. 1 saat ailesiyle vakit geçirse. 1 saat de kitap okusa gün biter.
Dinlenme arasında oyun oynasın çok mu birşey fark ediyor? Whatsapp youtube bakmasin etti sana 2 saatlik zaman oynar oyununu da illa her gün aynı şeyleri yapmak zorunda değil ve illa 2 saat oynayacak diye birşey söylemedim ben. Kendine vakit ayıracağı zaman olacak illa.