Ailem oyun oynamamı istemiyor

Bu konuyu okuyanlar

RadeXe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Evet merhaba 8. sınıf öğrencisiyim dügün olmayan bir dizüstüm var ve Ailem oyun oynamamı istemiyor hafta içi kesinlikle yasak haftasonu sözde serbest ama annem 1-2 saat oynayınca bıraktırıyor bu benim hiç hoşuma gitmiyor arkadaşlarımla oynayamıyorum malum pandemide gezemiyorum dershaneye gidiyorum canlı derslere giriyorum elimden geldiğince çabalıyorum ders notlarım hersene yükseliyor örnek: 5. sınıfta ortalanan 83 6. sınıfta ortalamam 86 7. sınıfta ortalamam 89 8.sınıfta ortalamam 98 ama derslere göre sınav notları iptal olmasaydı 92-93tü neyse kısacası bu durum beni rahatsız ediyor boş zamanlarımda tv izliyorum netflix izliyorum bazen canım kitap okumak istiyor okuyorum ama zamanın hep böyle geçmesi çok sıkıcı sene sonu sınava giricem gelecek kaygılarım sınav stresim var gelecekte ne olmak istediğimi biliyorum ve zaten oynadığımda fazla oynamıyorum beni anlayışla karşılamalarını beklerken böyle davranmıyorlar şuan bunu yazarken sinirim bozuluyo klavyeyi yumruklamak istiyorum neden diyorum anneme izin vermiyorsun saçma sapan cevaplar veriyor ailemi seviyorum leptopum geleli 2-3 yıl oldu onun dışında bu sene haricinde akşamları annemlerin yanında dizi izliodum aptal gibi türk dizilerini izliyordum bazen kafa dağıtmak benimde hakkım ve haftasonu hiç uygun değil haftasonları arkadaşlarımla halısaha yapıyoruz keyifli oluyor ama pc oynamakla aynı şey değil gerçekten bir öneride bulunucam size çocuğunuz olursa yasak koymayın televizyon izletmeyin ulan yazdıkça aklıma geliyor sinirleniyorum 5. sınıftada 6.da dağil telefenum 1 sene içerisinde 6-7 kere yasaklandı tekrar verildi sonra yine neyse desteğinizi bekliyorum

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Maalesef her ailenin uygulamaları farklıdır. Ancak bu senin ders çalışman için yapılan bir şey gibi duruyor arkadaşların da dediği gibi. Yapacak bir şey yok ülkemizin sınav sistemi gereğince iyi çalışmak gerekiyor iyi yerlere gelebilmek için. Boş vakitlerini her ne kadar eğlenceli olmasa da ders çalışarak geçirmen gerek bu sene. Bu durum bir de üniversiteye geçerken olacak tabi. İyi bir liseyi kazandıktan sonra rahat rahat oyun oynarsın zaten merak etme :) Şimdilik gereken şey sadece sabır. Kolay gelsin.

İhriz

Asistan
Reaksiyon puanı
297
Ailen senin için söylüyor. Biraz sabret ve dersini çalış, karşılığını mutlaka alacaksındır..

RadeXe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tmm brolar eyw onlarlada biraz konuştum tşk

MVNLY

Asistan
Reaksiyon puanı
207
Evet merhaba 8. sınıf öğrencisiyim dügün olmayan bir dizüstüm var ve Ailem oyun oynamamı istemiyor hafta içi kesinlikle yasak haftasonu sözde serbest ama annem 1-2 saat oynayınca bıraktırıyor bu benim hiç hoşuma gitmiyor arkadaşlarımla oynayamıyorum malum pandemide gezemiyorum dershaneye gidiyorum canlı derslere giriyorum elimden geldiğince çabalıyorum ders notlarım hersene yükseliyor örnek: 5. sınıfta ortalanan 83 6. sınıfta ortalamam 86 7. sınıfta ortalamam 89 8.sınıfta ortalamam 98 ama derslere göre sınav notları iptal olmasaydı 92-93tü neyse kısacası bu durum beni rahatsız ediyor boş zamanlarımda tv izliyorum netflix izliyorum bazen canım kitap okumak istiyor okuyorum ama zamanın hep böyle geçmesi çok sıkıcı sene sonu sınava giricem gelecek kaygılarım sınav stresim var gelecekte ne olmak istediğimi biliyorum ve zaten oynadığımda fazla oynamıyorum beni anlayışla karşılamalarını beklerken böyle davranmıyorlar şuan bunu yazarken sinirim bozuluyo klavyeyi yumruklamak istiyorum neden diyorum anneme izin vermiyorsun saçma sapan cevaplar veriyor ailemi seviyorum leptopum geleli 2-3 yıl oldu onun dışında bu sene haricinde akşamları annemlerin yanında dizi izliodum aptal gibi türk dizilerini izliyordum bazen kafa dağıtmak benimde hakkım ve haftasonu hiç uygun değil haftasonları arkadaşlarımla halısaha yapıyoruz keyifli oluyor ama pc oynamakla aynı şey değil gerçekten bir öneride bulunucam size çocuğunuz olursa yasak koymayın televizyon izletmeyin ulan yazdıkça aklıma geliyor sinirleniyorum 5. sınıftada 6.da dağil telefenum 1 sene içerisinde 6-7 kere yasaklandı tekrar verildi sonra yine neyse desteğinizi bekliyorum
Ben 2006 lıyım anlayacağın lgs ye bir sene önce girdim halinden anlıyorum çünkü benim ailem de böyle yapıyordu. Bence oyunlardan önce derslerine kesinlikle öncelik göstermelisin netflix vs onlardan da önce gelmeli derslerin, gerçekten lgs kağıdı karşına gelince pişman olabiliyorsun sistemli ve düzgün bir şekilde çalış asla ihmal etme benden söylemesi. Sorununa gelecek olursak ben bilgisayar oynamak için ailemi ikna ederken dersimi onların yanında sesli bir şekilde çalışıp ne kadar çok çabaladığımı gösteriyordum babamı veya annemi yanıma alıp yanlarında test çözüp yüksek netler çıkardığımı onlarla paylaşıyordum onlarda "tamam hadi çok çalıştın artık bilgisayar oynayabilirsin" diyorlardı. Ayrıca canlı derslerine ailenin yanında hoparlör ile girip derse *fazla* katılım sağlaman da etkili olacaktır. Mümkünse ailenin yanında ders çalışma işini sabah 8.30 da başlat, sabahları ders çalışırsan kendine daha çok zaman ayırabilirsin en azından bende öyle oluyordu xD
Eğer bunları yapmana rağmen izin vermiyorlarsa yapacak bir şey yok..

®Shift®

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,806
Benim ailemde böle yapıyordu ve bir güne oldusa oldu oyun oynmamama bişey demiyorlardı.

Umut EY

Asistan
Reaksiyon puanı
135
Ailen bunu iyiliğin için söylüyor. Biraz büyüyünce elbet izin vereceklerdir.

Çay Perisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
938
Çoğu dersi dikkatli dinlemezdim, fakat evde en az 4-5 saat çalışırdım. Okulumuz sağ olsun tır yüküyle ödev verirdi. Gece 1'e kadar falan çalışırdım, oyun oynamayı ve forumlarda gezmeyi de aksatmazdım tabii.

LGS bence abartılmış sınav. LGS'de sorulabilecek soruların çok daha zorlarını bize çözdürüyorlardı, LGS sorularına bakınca o soruların kolaylığını görünce 'Bu ne la' diyordum. Genel olarak çoğu deneme LGS'ye göre çok daha zor oluyor.

Derslerini aksatmadığı sürece oyun oynamanın zararı yok bence. Tabii çok saran oyunlar oynama.

Şimdi git ders çalış.

RadeXe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar yorum yazmayın dersimi aldım artık ders çalışıyorum alıntı yapmayıp yazmazsanız sevinirim