Tavsiye Ailem moralimi bozuyor Tavsiye verseniz sevinirim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
En kötüsü arkadaşlarım beni dışlıyor ne zaman yanlarına gitsem yürü git diyorlar sen bilmem ne oyununu oynamıyorsun diyorlar dalga geçiyorlar artık onlar yüzünden sosyallikten asosyallige geçtim
Bunu okuyana kadar sana hak veriyordum , kendini sanırım konuda haklı göstermek için sadece kendi tarafından anlatmışsın. Oyun oynama yarışındaysan arkadaşlarına annen ve baban gayet haklı. Seneye lise sınavın var oyun peşinde koşmak seni kaybettirir.

ΜΐЯЯo®

Profesör
Cezalı
Bunu okuyana kadar sana hak veriyordum , kendini sanırım konuda haklı göstermek için sadece kendi tarafından anlatmışsın. Oyun oynama yarışındaysan arkadaşlarına annen ve baban gayet haklı. Seneye lise sınavın var oyun peşinde koşmak seni kaybettirir.
oyun oynama yarışında değilim sadece biraz pc de kodlama ogrwnmek istiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Onlarda haklı eğitim sistemi sağolsun.Hayatını belirleyecek bir sınava gireceksin
Inşallah düzgün bir eğitim sistemi gelir kurtuluruz bu lgs den

Şimdi forumdayım diye ver su telefonu diye bağırıyor

oyun oynama yarışında değilim sadece biraz pc de kodlama ogrwnmek istiyorum
Şimdi Matematik , Türkçe gibi derslerine yüklen iyi bir lise kazan, liseye geçince bu kadar sert bir tutum sergilemezler diye düşünüyorum. Derslerinin yanında kodlamaya da çalışırsın. Üniversitede de Yazılım Mühendisliği falan seçersin olur. Sırf annen baban şimdi bilgisayarı haklı bir sebepten yasakladı diye hayallerim yıkıldı ayağına yatarsan kaybeden sen olursun.

ΜΐЯЯo®

Profesör
Cezalı
Şimdi Matematik , Türkçe gibi derslerine yüklen iyi bir lise kazan, liseye geçince bu kadar sert bir tutum sergilemezler diye düşünüyorum. Derslerinin yanında kodlamaya da çalışırsın. Üniversitede de Yazılım Mühendisliği falan seçersin olur. Sırf annen baban şimdi bilgisayarı haklı bir sebepten yasakladı diye hayallerim yıkıldı ayağına yatarsan kaybeden sen olursun.
Kodlamada daha tecrübem yok ondan pc yi istiyorum birde az bi cs oynamak

Bear

Öğrenci
Haklılar. Sen daha 7. sınıfa gidiyorsun ve burada ailenin ders çalışmanı istemesini anlatıyorsun? :) Kardeşim benim sen derslerinde başarı gösterdiğin sürece ailen de senin isteklerini gerçekleştireceklerdir. Emin ol hiçbir aile ders konusunda çocuklarının kötülüğünü istemez. Bunu şuan değil eğer iyi bir eğitimin olmaz ise 10 seneye anlarsın.

ΜΐЯЯo®

Profesör
Cezalı
Haklılar. Sen daha 7. sınıfa gidiyorsun ve burada ailenin ders çalışmanı istemesini anlatıyorsun? :) Kardeşim benim sen derslerinde başarı gösterdiğin sürece ailen de senin isteklerini gerçekleştireceklerdir. Emin ol hiçbir aile ders konusunda çocuklarının kötülüğünü istemez. Bunu şuan değil eğer iyi bir eğitimin olmaz ise 10 seneye anlarsın.
Hep ders çalışıyorum ve hep takdir a liyorum su lgs gelicek ya seneye diye artık tek boş zamanım yok Allah'tan bugun tatil

Babam sabahtan beri bağırıyor bu yazıları görmesin diye cok uğraşıyorum

grbzz

Revolution
Yönetici
Moderatör
Her ana baba evladının çok iyi yerlere gelmesini ister. Sana da o yüzden dersler için baskı uyguluyorlar. Haksız da sayılmazlar sonuçta bir senen kalmış lise sınavına, kuşakları sıkman gerek. Sen de çok çalış ve onlar da "bizim oğlumuz biz söylemeden de yapabiliyor, büyümüş" desinler.

Ha şöyle de bir şey var ister 12 ol ister 22 onlar seni çocuk olarak gördüğü için öğüt vermeleri bitmez. Şahsen 20 yaşıma ayak basmış olsam da hala yönlendirmeleri devam ediyor :)

Umut Çelik

Profesör
Ben 9.sınıfa gidiyorum: Ben de PC'mi değiştirmek istiyorum param da var. Ama YKS olacağı için üniversiteye başlayınca değiştiririz diyorlar. Buna alışman lazım. Ben 8.sınıfta bile elimden PC ve PS4 alınmış şekilde 1 yılımı geçirdim. Her sene okullar açılınca PC,PS4 ve iPad elimden alınıyor.
Halbuki gayet de çalışkanım. Şuan da 6500 liram var ama hepsini telefona yatıracağım çünkü PC alma şansım yok.

Seni anlıyorum tüm arkadaşların oyun oynarken senin elinde PC alınıyor. Ama şunu da düşün bu arkadaşlarının çoğu kötü liselere gidecek sen de iyi liseye gideceksin. Benim sınıf arkdaşlarımın çoğu da öyleydi ; gün boyu instagram,oyunlarda takılıyorlardı. Ama şuan hiçbiri yok çünkü herkes farklı liselere dağıldı 1-2 arkadaşımla konuşuyorum sadece.

Yani benim tavsiyem şu; Ailen 7.sınıftan önlem almak istiyor. Kendine ders çalışma programı hazırla ve bunu onların gözüne sokarak yap. Annene moladayım ders çalışmaya devam edeceğim de babana bugün bu kadar soru çözdüm çok yoruldum tarzı şeyler söyle. Bunu 1 ay devam ettir. Sonra otomatik olarak kendileri izin verecekler PC'yi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...