Soru Aile evinde mutlu değilim yatay geçiş yapmalı mıyım acil cevap verirseniz sevinirim

Storage123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ailemle problemlerim var. Babam çok baskıcı ve sert biri hemen aşırı sinirleniyor. Onun yüzünden evde çok mutsuzum ve depresifim. Annem de bana bu konuda destek olmuyor. Ona yatay geçişten bahsedince hemen karşı çıkıp ağlayıp kendini acındırmaya başlıyor. Geçen sene üni tercih ederken şehir dışında okumama izin vermediler o yüzden yaşadığım şehirde yazmak zorunda kaldım. Ama 1. Sınıfta aşırı pişman oldum, çok ağladım. Hayatımın en kötü senesiydi. Bu yaz yatay geçişe başvurdum ve istediğim okullardan biri çıktı. Ama ailem yatay geçiş yapmama izin vermez. Onlarla konuşarak çözebileceğim bir şey değil. Sizce ne yapmalıyım? Kendim gidip kayıt yaptırıp sonradan söylersem çok kızarlar o yüzden korkuyorum.

Geçiş yapmak istediğim okulun okuduğum okula göre tek artısı benim orada daha özgür olacak olmam. Okulumun avantajları da özel okulda ve istanbulda olmam. Ayrıca hocalarım da iyi.

Geçiş yaparsam verecekleri tepki çok kötü olacak. Ama evde çok mutsuzum ve sürekli ağlıyorum. :( . Tıp okuyorum ve 5 sene sonra (uzun süre sonra da olsa) mezun olacağım o yüzden tercih zamanında daha mantıklı olan okulu seçmeye çalıştım ama okurken bana hayatı zindan ediyorlar ve ders çalışmakta zorlanıyorum.

Geçiş yapmak istediğim okulun kayıt tarihi haftaya o yüzden acil cevap verirseniz sevinirim.

Reaksiyon puanı
220
Konu ailen olsa dahi işin sonunda hayatına belirli bir derece de müdehale edebilecekleri bir hale gelecek.
Eğer şartlarından memnun değilsen ve yatay geçiş gibi bir imkanın varsa bunu kesinlikle değerlendirmelisin. Ailenle aran bir süre kötü olacaktır elbet, fakat zamanla onlarında bu duruma alışacaklarını düşünüyorum.