Ahmet kayayı dinlemek ve anlamak şarkı sözleri

Bu konuyu okuyanlar

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
AHMET KAYA- KOD ADI BAHTİYAR

Ahmet Kaya , Bahtiyar türküsünü söylemeden önce bir hikaye anlatır

.Çok uzun zaman önce İstanbul'da şubelerde kaldığım zaman bir arkadaş tanımıştım, kendisi Diyarbakırlı'ydı. İsmi
Bahtiyar Günde iki sefer götürüyorlardı işkenceye, hamur gibi atıyorlardı. Tek söylediği şey, "adım Bahtiyar" diyordu. Başka bir şey söylemiyordu...

cezaevinde incecik, dal gibi bir çocuktu.. Bütün dileği dışarı çıktığım zaman Diyarbakır'dan gidip bağlamasını almamı ve kullanmamı istiyordu. Kuru soğan yetiştiriyordu bardak içinde. Sonra ben dışarı çıktım, onu uzun zaman göremedim. Sonra Yozgat'a gitmiş, onu öğrendim. Bir gün Diyarbakırda beni çok sarsan bir resimle karşılaştım; bir ölüm ilanındaydı Bahtiyar...

Son düzenleme:

Tryfare

Öğrenci
Reaksiyon puanı
50
✌️ yeter artık bu işaret ?!?!
bide adamı tanımadan gizli yanlarını bilmeden güzel yorum yapmayın

Son düzenleme:

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Ahmet Kaya 1957 yılında Malatya'da Kürt kökenli bir ailenin beşinci çocuğu olarak dünyaya geldi. Babası Sümerbank mensucat fabrikasında çalışan bir işçiydi

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,850
Parçalarını severim fakat bazı konular karışık tabii ki. Bu yüzden bol bol eleştirilir.

✌️

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
bu şarkı Türkiye'de yaşadığım çok zor günlerde bir Merhaba
istediğim, fakat o "Merhaba"yı esirgeyen, bütün arkadaşlarıma ve dostlarıma ince bir sitemdir
Umarım bunu anlarlar

Ahmet kaya

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Evet işin sırrı saygı ve anlamak biz insanlara inat dinleyelim varsın hiç kimse anlamasın bizi şimdi biz dinliyoruzya insanlar bizi de yıpratırlar insanlar yasal olana bile düşman gözüyle bakar ne kadar küfürbaz insanlar var Allah ıslah etsin

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Evet işin sırrı saygı ve anlamak biz insanlara inat dinleyelim varsın hiç kimse anlamasın bizi şimdi biz dinliyoruzya insanlar bizi de yıpratırlar insanlar yasal olana bile düşman gözüyle bakar ne kadar küfürbaz insanlar var Allah ıslah etsin
Haklısın abi. Sırf siyasi görüşlerine uymuyor diye dinlenmeyen sanatçılar var ülkede.

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Bağıra bağıra yazdım seni içime
Bir kez olsun yüzünü güldüremedim

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Ahmet kaya'ya "Ben onu karakteri için değil, şarkıları için dinliyorum." demek saçmalıktan öteye gitmez. (Bence.)
Bir Yahudi'nin Hitler'i öven bir şarkıcıyı dinleyip, "Ben onu karakteri için değil, şarkıları için dinliyorum." demesi kadar saçmadır. :) (Bence.)

Saygılarımla.

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Ahmet kaya'ya "Ben onu karakteri için değil, şarkıları için dinliyorum." demek saçmalıktan öteye gitmez. (Bence.)
Bir Yahudi'nin Hitler'i öven bir şarkıcıyı dinleyip, "Ben onu karakteri için değil, şarkıları için dinliyorum." demesi kadar saçmadır. :) (Bence.)

Saygılarımla.
Evet in

Saygılarımla.
bizde zaten insanların ne düşündüğü ile pek ilgilenmiyoruz önemde vermiyoruz ve tüm insanlara inat dinlemeye devam ediyoruz insanlar kimdir necidir ne iş yapar ki başka insanları yargılama hakkı olsun dur şuraya güzel bir sımge koyalım ve yazdıklarına verilen önemi gösterelim varsın insanlar müzik dinlediğimiz için bizide linç etsin ama dedimya ne önemi var ???????????????

En iyisini yönetim bilir

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Evet in

bizde zaten insanların ne düşündüğü ile pek ilgilenmiyoruz önemde vermiyoruz ve tüm insanlara inat dinlemeye devam ediyoruz insanlar kimdir necidir ne iş yapar ki başka insanları yargılama hakkı olsun dur şuraya güzel bir sımge koyalım ve yazdıklarına verilen önemi gösterelim varsın insanlar müzik dinlediğimiz için bizide linç etsin ama dedimya ne önemi var ???????????????

En iyisini yönetim bilir
Linç etmek gibi bir amacım yok hocam. İsteyen istediğini dinler zaten ama olay "müzik" dinlemek kadar basit değil bence.

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Linç etmek gibi bir amacım yok hocam. İsteyen istediğini dinler zaten ama olay "müzik" dinlemek kadar basit değil bence.
Evet olay bu kadar basit değil değerli kardeşim ne yazıkki türkiyede her olay siyasete alet edilir ve ne yazıkki bir ayrışma var evet ahmet kaya teröre destek vermiştir yani bunu youtube söylüyor pkk konseri vardır bu yüzden bu çirkin bir harekettir sonuna kadar kınıyorum keşke o konseri vermese imiş ama cezasını sonuna kadar çekmiş tuvalette ölmüştür bu yüzden düşmanlık etmeye kin tutmaya gerek varmıdır peki terör olayına nasıl bakmalıyız gidip hepsinin kafasına sıkalım dağı yakalımmı belki bu da bir haktır ama çözümmüdür gerçekten terörü nasıl bitirebiliriz eğitim ile bilgi ile yada kafasına sıkmak ile mi evet ahmet kayanın yanlışları hataları vardı ancak bugün onu taşlayan ve linç etmek isteyenler bile yaptığı hatayı farkedip özür diledi misal serdar ortaç ve evet kürtçe kaset çıkartacam dedikten sonra herkes kürtçe söyledi ve kürtçe konuşulmaya başlandı yani kürtçe bizim kendi öz toprağımızın sesi iken biz niçin rahatsız olalım kürtçe konuşulmasından aslında tüm olayların ve çözümü dinlemek ve anlamaktır polis bile bir katili yada teröristi teslim alırken onu dinler ve olayı çözmeye çalışırken biz insanlar niçin birbirimizi dinleyip saygı gösteremeyiz evet ahmet kayayı sevmeyenlere hak verip saygı duyarım ancak bazıları var ki sırf ahmet kayayı dinleyip seviyorsun diye nerede ise seni terörist ilan edecek ve benim en büyük hayalim alevisi sosyalist laik ateist deist yada şeriatçı ülkücü lazı çerkezi arabı kürdü yani tüm insanlar birbiri ile otursun muhabbet etsin bir çay bir lokma ekmek paylaşsın işte benim için milliyetçilik budur her kitabı oku her insanı dinle insanların birbirinden öğreneceği şeyler sınırsız ve sonsuzdur en önemliside hak vermek sevmek yada anlamak değildir sadece saygı duymak incitmemek ve dinlemektir

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Evet olay bu kadar basit değil değerli kardeşim ne yazıkki türkiyede her olay siyasete alet edilir ve ne yazıkki bir ayrışma var evet ahmet kaya teröre destek vermiştir yani bunu youtube söylüyor pkk konseri vardır bu yüzden bu çirkin bir harekettir sonuna kadar kınıyorum keşke o konseri vermese imiş ama cezasını sonuna kadar çekmiş tuvalette ölmüştür bu yüzden düşmanlık etmeye kin tutmaya gerek varmıdır peki terör olayına nasıl bakmalıyız gidip hepsinin kafasına sıkalım dağı yakalımmı belki bu da bir haktır ama çözümmüdür gerçekten terörü nasıl bitirebiliriz eğitim ile bilgi ile yada kafasına sıkmak ile mi evet ahmet kayanın yanlışları hataları vardı ancak bugün onu taşlayan ve linç etmek isteyenler bile yaptığı hatayı farkedip özür diledi misal serdar ortaç ve evet kürtçe kaset çıkartacam dedikten sonra herkes kürtçe söyledi ve kürtçe konuşulmaya başlandı yani kürtçe bizim kendi öz toprağımızın sesi iken biz niçin rahatsız olalım kürtçe konuşulmasından aslında tüm olayların ve çözümü dinlemek ve anlamaktır polis bile bir katili yada teröristi teslim alırken onu dinler ve olayı çözmeye çalışırken biz insanlar niçin birbirimizi dinleyip saygı gösteremeyiz evet ahmet kayayı sevmeyenlere hak verip saygı duyarım ancak bazıları var ki sırf ahmet kayayı dinleyip seviyorsun diye nerede ise seni terörist ilan edecek ve benim en büyük hayalim alevisi sosyalist laik ateist deist yada şeriatçı ülkücü lazı çerkezi arabı kürdü yani tüm insanlar birbiri ile otursun muhabbet etsin bir çay bir lokma ekmek paylaşsın işte benim için milliyetçilik budur her kitabı oku her insanı dinle insanların birbirinden öğreneceği şeyler sınırsız ve sonsuzdur en önemliside hak vermek sevmek yada anlamak değildir sadece saygı duymak incitmemek ve dinlemektir
Hocam ilk öncelikle, ülkemizde terör bitmez maalesef. Çünkü terör üzerinden ekmek yiyen çok kişi var.

Kürt, Alevi ya da başka bir Irkla sorunum yok. Zaten yaşadığım-doğduğum yerlerden dolayı böyle insanlara çok denk geldim. Herhangi bir kötülüklerini görmedim.

Müslüman, Türk, Kürt, Alevi, Ateist vb. birbirine saygı göstersin ama teröristlere karşı saygı göstermesin bence.

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Beni burada arama, arama anne,
Kapıda adımı (adımı) (adımı) sorma.

Saçlarına yıldız düşmüş,
Koparma anne, ağlama,

Saçlarına yıldız düşmüş,
Koparma anne, ağlama...

Şafak Türküsü'nü ne zaman dinlesem gözlerim doluyor. ?

Bu arada Medya Mensupları Derneği Ödül Töreni'nde adama çatal, kaşık, bıçak fırlatıldı. Eleştiri yapabilirsiniz; ama bu şekilde yapılan seviyesizliğe tahammülüm yok benim.

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096

Mesaj otomatik birleştirildi:

Üç gün dedin, beş gün dedin
Aylar oldu gelmedin
Saza niye gelmedin
Söze niye gelmedin

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Geçiyor önümden sirenler içinde
Ak eller üstünde, çiçekler içinde
Dudağında yarım bir sevdanın hüznü Aslan gibi göğsü, türküler içinde

İste gidiyorum, gurbet yorgunu gövdemi Çukura kim indirecek?
İşte gidiyorum Bu meşhur cinayeti, şimdi kim üstlenecek?

Son düzenleme:

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Ve işte kurtuldun benden
Şen olasın ey sevgilim; Türkiye!

Mesaj otomatik birleştirildi:

Geçiyor önümden sirenler içinde
Ak eller üstünde, çiçekler içinde
Dudağında yarım bir sevda hüznü
Aslan gibi göğsü, türküler içinde