Ahmet Davutoğlu: Ben istifa etmeseydim Türkiye krize girerdi

Bu konuyu okuyanlar

Didem Ergin

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,343
Katıldığı bir televizyon programında soruları yanıtlayan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "Yüzde 49,5 almış Başbakan olarak pat diye bıraktınız' sorusunu basit çerçeve olarak görürüm. Ben istifa etmeseydim Türkiye krize girerdi" dedi.

"ŞU SORUYU BİR GÜN ERDOĞAN'A SORABİLSENİZ..."
Şu soruyu bir gün sayın Erdoğan'a sorabilirseniz, siz yüzde 49,5 almış bir Başbakan'ı kendi partisinde imza toplattırarak istifa ettirmesinin sebebini sorarsanız. Nitekim Türkiye'nin geldiği yerin sorumluları o imzaları atanlar ve o talimatı verenlerdir.

KRZMNİTK

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,067
Katıldığı bir televizyon programında soruları yanıtlayan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "Yüzde 49,5 almış Başbakan olarak pat diye bıraktınız' sorusunu basit çerçeve olarak görürüm. Ben istifa etmeseydim Türkiye krize girerdi" dedi.

Şu soruyu bir gün sayın Erdoğan'a sorabilirseniz, siz yüzde 49,5 almış bir Başbakan'ı kendi partisinde imza toplattırarak istifa ettirmesinin sebebini sorarsanız. Nitekim Türkiye'nin geldiği yerin sorumluları o imzaları atanlar ve o talimatı verenlerdir.
biraz ağır olmuş

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
%49.5 kendi oyu mu acaba birde onu sormak lazım kendisine..
Zaten o şekilde düşünüp o na göre hareket ettiği için görevden istifa ettirildi.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930

Hepsi aynı

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Kriz nasıl olurdu =? Pek anlayamadım ben.

Zaten ilk defa onun zamanında AKP tek başına iktidar olamadı. Üstüne diğer partiler ile görüşüp Koalisyon hükümetide kuramadılar. Daha sonra Erken seçim kararı alındı. Ayrıca AKP olağanüstü Kurultay kararı aldı ve neredeyse tamamı Ahmet Davutoğlunun istifasını istedi nasıl o görevde kalacakmış ? Kendisini istemeyen parti üyeleri ve partililer varken ben koltuğu bırakmıyom mu diyecekti.

Ayrıca İstifa ederken ben çok iyi hatırlıyorum. Benim ağızımdan AKP'ye ve Sayın Cumhurbaşkanına en ufak bir eleştiri göremiyeceksiniz. Biz dava adamıyız davamızı satmayız vb lafları vardı. Ama sonuç 4 yıl sonra parti kurmak oldu. Ve söylediği sözlerin tam tersini yaptı.

akilli55

Asistan
Reaksiyon puanı
41
seni başbakan yapan kişi gonderdi. sanma ki kendi emeginle geldin. Atamayla gelen atamayla gider.

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Gelen tekliflere dayanamayan isimlerden biri.. Adamı böyle koparır, bi ısırık alıp yere fırlatırlar işte.
Sonra asacak tabela parası bulamazsın, ilçe başkanlarının sırtına yüklemeye çalışırsın, onlar da senin gibi yapıp davadan vazgeçerler..
O kadar bilgiye tecrübeye yazık etti..

Son mesajlar