Ahmak bir adam

Bu konuyu okuyanlar

veysi dede

Asistan
Reaksiyon puanı
16
AHMAK BİR ADAM
Hz. İsa´ya yol arkadaşı oldu. Birlikte yürürlerken o ahmak derin bir kuyunun içinde ölmüş birinin kemiklerini gördü ve Hz. İsa´ya dedi:

"Ey yol arkadaşım! Ölüleri diriltmek için okuduğun o mübarek sözleri bana öğretsen ben de insanlara faydalı bir adam olsam ölülerin kemiklerini diriltsem olmaz mı?" Hz. İsa:

"Sus!" dedi. "O iş senin yapacağın bir iş değildir." Ama o ahmak adam ısrar etmeye devam etti. "Madem bana öğretmiyorsun bari o mübarek sözleri sen oku da bu kemikler dirilsin olmaz mı?"...

Hz. İsa ondan çok sıkıldı. "Ya Rabbi bu ahmak adamın böyle ısrar etmesi nedendir?" dedi.
"Nasıl oluyor da bu münasebetsiz adam kendi canının derdini düşünmüyor? Kendi ölmüş gönlünü bir tarafa bırakmış da yabancı bir ölüye derman aramaya çalışıyor?"

Sonunda Hz. İsa o ahmağın dediğini yaptı ve dua ederek kemiklere Allah´ın ismini okudu. Ve Allah o kemikleri diriltti. Dirilen kemiklerin arasından siyah bir arslan çıktı ve fırladığı gibi o ahmağa bir pençe atarak öldürdü.

Ey bize dünyadaki zor işleri kolaylaştıran Allah! Dünyada olmayacak şeylerden faydasız işlerden bizi kurtar. Bize rızık olarak görünen meğer tuzakmış; Allah´ım her şeyi nasılsa bize öyle göster. Amin...

ORHAN DERLİOĞLU

Son mesajlar