Ağlamak Güzeldir!

emelden

Dekan
Ne zaman ağlayan birini görsem içim acısa da yine de sevinirim. Çünkü bilirim ki ağlayan kişinin kalbi henüz nasır tutmamıştır. Katılaşmamıştır yüreği. Kalp ağlamazsa gözyaşı da akmaz denir ya. İşte onun gibi. Sevindiğimizde atılan kahkahalar kadar , üzüldüğümüz zamanlarda dökülen gözyaşları da bir o kadar değerlidir. <br />Gözyaşı, çekilen sıkıntıyı ve bunun beraberinde gelen hakikati değiştirmez belki ama <br />kalbi katılaşmaktan kurtarır. Gerçeklerin betona çarpıp geri dönmesine engel olur. <br />Bu nedenle de ağlamak güzeldir. Üzülmeyi becerebilen bir insan, sevinmeyi de becerebilir. Ağlayabilen bir insan gülmenin kıymetini daha iyi anlayabilir. Ağlatanlardan değil ağlayanlardan olmanın ayrıcalığını hissedebilir. <br />Ağlamak sanılanın aksine çaresizlik, zayıflık , güçsüzlük demek değildir. Canımız yandığında öfke ve intikam duygularıyla kalbimizi nasırlaştıracağımıza, gözyaşlarımızla yapılan temizlik, kalbin doğru ateşi bularak yumuşamasına vesile olur. <br />Ağlayan birisine yapılacak en büyük destek, bana göre, samimi bir dokunuş ya da uzatılan bir mendildir. Bunlar bin türlü sözden çok daha kıymetlidir. <br />Ağlayabilmek insan olmanın gereklerinden biridir. Her şeye rağmen, özellikle insanın kendisine rağmen ağlayabilmesi takdire şayan bir erdemdir. <br />Ağlamakla gülmek , olmazsa olmaz bir ikilidir. Tıpkı evrende olan diğer zıtlıklar gibi… <br />[sub](alıntı)[/sub]<br /><br /><br />Konuya uygun bir de video. Sezen Aksu--Ağlamak Güzeldir<br /><br /><br />En son ne zaman hıçkırarak ağladınız düşündünüz mü hiç? Ama umarım ağlamalarınız hep sevinçten olur. !!!
 

emelden

Dekan
Sen şu günlerde abartmışın olayı sanki. :( Ağlamak güzeldir duyguların en iyi yansımasıdır ama hep ağlama!
 

RuNaL

Dekan
Onursal Üye
güzel bi konu ağlamak için nedenler olur o nedenler insana bir şeyler katarken bir şeylerleride götürmeyi ihmal etmez :(
 
ağlamak güzel olur mu yaaa? hep gülün arkadaşlar ben ağlamayı sevmem içinizi karartmayınnn hayata inat gülün! '' :D ''
 

emelden

Dekan
Sanırım ağlamak için bahane arıyorum ben şu günlerde. Bir de bu saatlerde düşününce insan daha çok üzülüyor. Sadece aşk için değil bu her şey için.

 

honen

Profesör
Ağlamak sıkıntılı olduğunda rahatlamak için olunca hoş oluyor ama sadece rahatlamak için
 

El Padrino

Dekan
Onursal Üye
Uzun zamandır gerçek bir neden yüzünden aglamadım :L

Ağlamak insanı çok rahatlıtıyo ama aglamam için bi sebeb yok ortada...İnşallahda olmaz.Bu nedenle babam ve oğlum filminin en duygusal yerini açıyorum(babasına "ona bir oada ver baba" dedigi sahne ve en sondaki cocugun babasıyla son konusması) bu sahneler beni bitiryo.Hemen aglamaya başlıyorum.İyi bişi :)
 
ağlamayın die msjlar yazdım ama benim sinirlerim aşırı derecede bozuk gözlerim doldu :S ağladım ağlicam :S ufff yaaa
 

El Padrino

Dekan
Onursal Üye
emelden dedi ki:
oBsCuR HoMmE, o sahne hakikaten ağlamaya değer bir sahne. :(

Babaların kıymeti bilinmeli.

Oyuncular Türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi oyuncalarından olunca ağlamamak elde değil.Öyle bir yapay ortamda seyirciye o duyguyu yasatıp milyonlarca kişinin aglamasına neden olan bir oyuncu kadrosu.Tebrik etmek lazım herbirini !!!
 
Üst