Ağ Bağdaştırıcısı bulunamadı

Bu konuyu okuyanlar

aleshaaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Merhaba arkadaşlar biosu güncelledim fakat güncelleme sonrası bu hata ile karşılaştım. (Ağ Bağdaştırıcısı Sürücüsü Bulunamadı)
Bios ayarlarıma baktım Advanced bölümünde Onboard Lan Controller enabled şeklinde aygıt yöneticisinden güncellemeye çalıştım olmadı naptıysam bir türlü olmadı PC ye 5 defa format attım yine düzelmedi telefon usb bağlayarak internete bağlanıyorum suan ne olur yardımcı olur musunuz.. Teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    30.6 KB · Görüntüleme: 97

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,677
Ağ bağdaştırıcısı anakarta gömülü mü yoksa ayrı mı. Ayrıysa bu linkteki konudan yardım alarak sürücüsünü manuel olarak yükleyin: LINK eğer işe yaramazsa BIOS'u eski sürüme döndürün.

aleshaaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Ağ bağdaştırıcısı anakarta gömülü mü yoksa ayrı mı. Ayrıysa bu linkteki konudan yardım alarak sürücüsünü manuel olarak yükleyin: LINK eğer işe yaramazsa BIOS'u eski sürüme döndürün.
Ağ bağdaştırıcısı anakarta gömülü mü yoksa ayrı mı onu nasıl anlarım bilmiyorum

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,677
Kablosuz ağ mı kullanacaksınız, kablolu mu ? Kabloluysa ethernet kablonuzu taktığınız kart anakarttan ayrılabiliyorsa ayrıdır
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eğer kablosuzsa anakarta takılı bir kablosuz ağ kartı da olabilir

aleshaaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Kablosuz ağ mı kullanacaksınız, kablolu mu ? Kabloluysa ethernet kablonuzu taktığınız kart anakarttan ayrılabiliyorsa ayrıdır

kablolu internet kullanıyorum kablo bağlantılarımı da kontrol ettim sıkıntı yok dediğin gibi donanım kıimliğini kopyalayıp net üzerinden driverini indirip kurdum yine olmadı

Ekli dosyalar

• 2.jpg
    2.jpg
    54.2 KB · Görüntüleme: 97

aleshaaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Eski bios sürümünü geri yük
reis eski sürümünü bulamıyorum şuan bendeki sürüm 8.1 eski sürümünü bulabilir misin ana kart modeli ecs h61h2 mv v1

@recepbaltaş abi ne olur yardım et

Son düzenleme:

aimnil

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
961

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,954
Downgrade yolu gözüküyor. @aimnil in dediği gibi.

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,677
Driver kurulumunda çıkan hataya göre sanırım şu anki BIOS sürümünüz ethernet kartınıza uyumlu değil, aygıt bulunamadı diye hata vermiş hocam. BIOS'a girip biraz kurcalayın kartınız görünüyor mu diye. Mesela benimki boot ayarları kısmında görünüyor

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Bir de ek olarak, görev yöneticisinden hizmetler sekmesini, oradan da alttan hizmetleri açın. Ada göre sıralayın, ile başlayan hizmetlerin devre dışı olmadığından emin olun.