Afyon'da Polise Kürekle Vuran İt

Bu konuyu okuyanlar

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392

Şimdi baktım akli dengesi yerinde değilmiş sanırım o yüzden karşılık vermemişlerdir..

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Burada polisimizin yakin dovus eğitimindeki eksiklikler goze çarpıyor, küreği kaldırdığında geri adım atmak yerine ileri adım atıp adama yaklaşsaydı darbenin şiddetini çok aza indirip adamı etkisiz hale getirebilirdi

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Şu Amerika'da polislerde olan şok tabancalarından bizim polislerede vermeleri lazım. Bu tarz insanlar için en olmadı tazdikli biber gazı flan. ( Büyük ihtimal akli dengesi yerinde değildir yoksa polise kürek ile saldırmakta akıl alır gibi değil. )

Bu arada elinde silah bıçak vb kesici delici alet olsaydı polisin VUR yetkisini kullanması gerekirdi kanımca.

OnLT

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
149
Amerikan polisinin böyle olaylarda yaklaşımını seviyorum. Elinde silah olan birine böyle yaklaşılmaz. Biber gazınız var, tabancanız var. Polisin biri yerdeyken adam kürekle saldırmaya devam ediyor. Yerinde bir darbeyle yerdeki polisi kürkle tek hamlede öldürebilir o adam. Ama hala silah çıkmıyor. Böyle bir anda adam vurularak etkisiz hale getirilse medyada olay olur. Ama polis kürekle orada öldürülse 2 gün haber olur 3. gün unutulur.
Türkiye gerçekleri...

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Vurmayı geçelim, tüm polislerin eğitimde saldırganları yakın dövüş ile etkisiz hale getirmeyi öğrenmeleri lazım yoksa böyle gereksiz herifler ülkede çoğalacak ve kendilerini polisten üstün görecek.

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
ya olum vurma iznin var niye vurmassın ki ? bizim burada 5günde bir bir silah sesleri geliyor

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
Yine birileri kusuru poliste buldu. Kafayı yiyeceğim.
bakış açınız yanlış polisin normal koşullar altına eğer sokağa çıkma yasağı var ise vurma izni var ve en doğrusu olmasada en doğrusu bu yani anlamışsınızdir umarım ama ben öyle göğüsten falan bahsetmiyorum bacak falan acemi polsilerde ki acemi derken nişanı kötü olan polislere de şok tabancası falan yada herkese şok tabancası

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Şimdi polisin psikolojik durumuda düşünülmeli tabi adam vurmak kolay değildir herhalde. O yüzden vereceksin şok tabancasını patlatsın bacağa gövdeye ne kan var ne ceset. Tutukla gitsin. Diğer türlü owww polis adam vurduu katill polisss cann güvenliğimiz yokkk şudur budur o polisi görevden alırlar. En temizi dediğim gibi kafaya bir kamera ve ele bir şok tabancası.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
bakış açınız yanlış polisin normal koşullar altına eğer sokağa çıkma yasağı var ise vurma izni var ve en doğrusu olmasada en doğrusu bu yani anlamışsınızdir umarım
Polisin sokağa çıkma yasağında vurma izni falan yok. Geçen Adana'da Suriyeli birini vurdu polis. Hemen açığa alındı. Sokağa çıkma yasağı da vardı.

Polis silahla karşılık verilmediği sürece o silahı kullanamaz. O yüzden şok tabancası gelmeli.

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
Polisin sokağa çıkma yasağında vurma izni falan yok. Geçen Adana'da Suriyeli birini vurdu polis. Hemen açığa alındı. Sokağa çıkma yasağı da vardı.

Polis silahla karşılık verilmediği sürece o silahı kullanamaz. O yüzden şok tabancası gelmeli.
eğer kişi ısrarla polise karşı çıkıp yoluna devam edip kargaşa çıkarır ise elbette atış izni var . Burdakiler boşuna mı sıkıyor :D şok tabancası yada biber gazı evet lazım ama bu adam gibi kafaya kürekle vursa elbette silahla karşılık vereceksin sokağa çıkma yasağı varsa

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Affedersin kürek gerçekten çok vahşice. Bilgisayar oyunlarını çok oynamış olmalı.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
eğer kişi ısrarla polise karşı çıkıp yoluna devam edip kargaşa çıkarır ise elbette atış izni var . Burdakiler boşuna mı sıkıyor :D şok tabancası yada biber gazı evet lazım ama bu adam gibi kafaya kürekle vursa elbette silahla karşılık vereceksin sokağa çıkma yasağı varsa
İnan o adamı vursalar polis açığa alınırdı. Havaya ateş etmek ile adama ateş etmek aynı şey değil. Medyadaki tüm örnekler böyle.