After Effects de Efektin Ne Zaman Başlayıp Ne Zaman Biteceğini Ayarlama

Bu konuyu okuyanlar

Kadir09

Asistan
Reaksiyon puanı
10
arkadaşlar 2018 versiyonunu kullanıyorum wiggle efekti varya görüntü sallanıuyor herşey çok iyi yapıyorum fln ama videonun heryerinde var ben onu nasıl mesele 23. sanıyeylen 27 de olsun sonra bitsin 55. sanıyede olsun 57 bitsin gibi nasıl ayarlıyacağım bu soru diğer efektler içinde geçerli ne olur yardım edin benim için çok önemli ? ekran görüntüsü fln atabilri misiniz lütfen ?

xxmolinaxx

Doçent
Reaksiyon puanı
105
Mesela şöyle yapabilirsin 23, saniye ile 27. saniye arasını keser sadece o bölüme efekt atarsın bilgisayarınıda kasmaz böylece

Kadir09

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Hmm şöyle mi diyorsunuz örneğin benim 1 dk lık videom var premiere de efektlemek iteisgim 20 sn ile 25 sn lik kismi premiere de cikartayim sonra after effects o kismi acip o kismi effectleyip tekrar premiereye ekliyeyim böyle mi ? Ama bu sekilde soyle bisey var 20 25 sn yi premiere de cikartirken diger video da gelicek ?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Mesela şöyle yapabilirsin 23, saniye ile 27. saniye arasını keser sadece o bölüme efekt atarsın bilgisayarınıda kasmaz böylece
Şu sekilde de olabilir aslinda onceden belirlerim nereleri effectleyecegimi profeye baslamadsn direk o kisimlari kirpar atarin dogru

Son düzenleme:

xxmolinaxx

Doçent
Reaksiyon puanı
105
Sen bu projeyi premiere de kullanacaksun yazdığımı yanlış anlamışsın
Premiere de mesela 1 dk görüntün var 15 saniye ile 20 sn arası sen efekt atacaksın 15 saniyeye gelip jilet ile kısayolu C dir bir defa tıkla sonra 20. sn ye git oraya tıkla arada kalan kısma efektini uygula diğerlerinide böyle devam et alttaki videoda benzer uygulamayı hızlandırma-yavaşklatma için yapıldı

After effects kullanacaksan ona göre yazmam lazım

Son düzenleme:

Kadir09

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Sen bu projeyi premiere de kullanacaksun yazdığımı yanlış anlamışsın
Premiere de mesela 1 dk görüntün var 15 saniye ile 20 sn arası sen efekt atacaksın 15 saniyeye gelip jilet ile kısayolu C dir bir defa tıkla sonra 20. sn ye git oraya tıkla arada kalan kısma efektini uygula diğerlerinide böyle devam et alttaki videoda benzer uygulamayı hızlandırma-yavaşklatma için yapıldı

After effects kullanacaksan ona göre yazmam lazım
Siz beni yanlis anladiniznyada ben yanlis anlattim ben premiereye alacagim dosyayi diyelim ki premierlik efekleri uyguladim kirpma yavaslatma yazi yazma vs en son mesela after effects e atip effectlerimi uygulamak istiyorum (ornegin goruntunun sallanmasi) yapiyorum effecti ama videonun tum kisminda oluyor sizin dediginiz islemi kullaniyorum c ile tiklayip ekleme ama after effects de oyle bir secenek goremedim ne yapmam lazim belli saniyelere eklemek icin ?

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Efekti ekledikten sonra S tuşuna bastığınızda 1 Numaralı ok ile gösterdiğim Scale kısmı gelecektir, çalar saat butonuna tıklayıp aktif edin. Ardından istediğiniz zaman aralığına gelip diğer ok ile gösterdiğim kısma tıklayarak değişim bölgelerini belirleyebilirsiniz.

9N0Za5.png

xxmolinaxx

Doçent
Reaksiyon puanı
105
premeiere de düzenleyip after ffectse attıktan sonra istediğin noktaya cursoru getir edit menüsü altından split layer kısmına tıkla o bölümü ayıracakrır sonra ikinci noktaya tıkla araya efekti uygula

Kadir09

Asistan
Reaksiyon puanı
10
premeiere de düzenleyip after ffectse attıktan sonra istediğin noktaya cursoru getir edit menüsü altından split layer kısmına tıkla o bölümü ayıracakrır sonra ikinci noktaya tıkla araya efekti uygula
Cok after effects dilinde konustun yaa daha yeni kullaniyorum split layer nerede ? Ve ney ?

xxmolinaxx

Doçent
Reaksiyon puanı
105
CTRL + SHİFT +D kısayoluyla da açabilirsin

Ekli dosyalar

• ss.JPG
    ss.JPG
    27.4 KB · Görüntüleme: 457

Novruz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
"Adjustment layer" oluşturup effeki oraya atmayı denediniz mi? Böylece katmanın süresini kısmakla efektin de süresini azaltmış olacaksınız.

Son mesajlar