SDN AFAD, depreme müdahale eden personel sayısını açıkladı!

Bu konuyu okuyanlar

SDNRobot

shiftdelete.net
SDN
Reaksiyon puanı
548
AFAD, depreme müdahale eden personel sayısını açıkladı

Bu içerik ilk olarak AFAD, depreme müdahale eden personel sayısını açıkladı! adresinde yayınlandı Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,598

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,598
Fox izlersen çok saçmalıklar duyarsın.
FOX, Halk TV, Tele 1 ve TV100 dışında kanallara güvenmiyorum. Bunlar gerçekleri/doğruları bize sunuyorlar. Demek ki yandaş kanallar halkı dinlemiyor/sorunlarını görmüyor.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,968
Ağalar beni yanlış anlamayın ama sizin evlerin duvarları çok ince görünüyor gözüme. Yanlışım varsa söyleyin.
Apartman katlarının Beton panelini diyorum. Hem duvarlarda çok ince ? ? ?

dusunenadamm

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
383
Ağalar beni yanlış anlamayın ama sizin evlerin duvarları çok ince görünüyor gözüme. Yanlışım varsa söyleyin.
Apartman katlarının Beton panelini diyorum. Hem duvarlarda çok ince ? ? ?
Yıkılan binaların çoğu ya 30+ üstü ya da dış montalama yapıla yapıla binaya yük bindirilmesinden ötürü çöküyor. Üstüne bir de Ülkemiz fırsatçı malzemeden çalan mütayitlerle dolu olduğundan ötürü Depremlerde ufak bile olsa maalesef can kaybı yaşıyoruz. Beklenen Marmara depremi bu yüzden çok korkutucu geliyor. İstanbul bunların belki her gün yapıldığı bir şehir o yüzden durum içler acısı.

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,775
Keşke yeni depreme dayanıklı binaları yapmanın yöntemlerini anlatsalar sizede. Hatta geç olmadan bizede lazım o binalardan. :(
radye4_1894621997245486_2906896005519638528_n.jpg

Yeni binalarda radye temel kullanılıyor. Deprem olduğunda hasar minimuma iniyor. Büyük depremlere karşı dayanıklı. Eski binalarda malesef böyle temel yok, beton kalitesi düşük nervürlü demir yok.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,968
Ekli dosyayı görüntüle 178583

Yeni binalarda radye temel kullanılıyor. Deprem olduğunda hasar minimuma iniyor. Büyük depremlere karşı dayanıklı. Eski binalarda malesef böyle temel yok, beton kalitesi düşük nervürlü demir yok.
Umarım böyledir de ben genelde daha kalın bir demir parçaları görmeyi umuyordum.
Resimdeki yapı az buz İdare eder gibi.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Geçen sene yapımı bitmiş ve ilanlarda "Depreme dayanıklı" olarak belirtilen bir site de çökmüş. Başka bir forumda okudum.

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,775
Hem radye temel yazıyor c35/40 betonlu nasıl çöküyor? Radye temeli yeterince dışarı taşırmamış olabilirler. Çok katlı binalarda bodrum katları çok önemli acaba kaç kat var. ?2 büyük deprem gördü bir sürü artçı deprem. Olaylar bitsin haberlerde görürüz planı çıkar ortaya.

Günceleme: Perde betonda çok abartılmış.

Son düzenleme:

Graffyavuz

Asistan
Reaksiyon puanı
213
Yıkılan binaların çoğu ya 30+ üstü ya da dış montalama yapıla yapıla binaya yük bindirilmesinden ötürü çöküyor. Üstüne bir de Ülkemiz fırsatçı malzemeden çalan mütayitlerle dolu olduğundan ötürü Depremlerde ufak bile olsa maalesef can kaybı yaşıyoruz. Beklenen Marmara depremi bu yüzden çok korkutucu geliyor. İstanbul bunların belki her gün yapıldığı bir şehir o yüzden durum içler acısı.
Daha 1 yıllık site binası çöktü yaw.