ADSL'de Sabit Hat Zorunluluğu Kalkıyor Mu?

Bu konuyu okuyanlar

Cem

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Her ADSL kullanıcısının evinde 'mecburen' bulunması gereken sabit hatlar Rekabet Kurulu'nun kararıyla kaldırılacak mı? Cevabı bu haberde!

Rekabet Kurulu'nun 18 Şubat 2009'da aldığı kararlar, kurumun resmi internet sayfasında yayınlandı. Kurul, Türk Telekomünikasyon A.Ş tarafından ADSL bağlantısı için sabit telefon hattının zorunlu tutulmasının, 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanuna aykırı olduğu iddiası üzerine inceleme yaptı ve Türk Telekomünikasyon A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına gerek olmadığı yönünde karara vardı.
tel1235130425.jpg

Yeni karar uygulamaya geçecek mi? Bekleyip, göreceğiz.
Ancak, söz konusu şirket tarafından yalın ADSL uygulamasının başlatılması ve çeşitli seferler şikayet konusu olan uygulamaya son verilmesini teminen 3 ay içinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna gerekli başvurunun yapılarak, Rekabet Kurumuna tevsik edilmesi kararlaştırıldı. Bu konuda, Türk Telekomünikasyon A.Ş'ye ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna görüş yazısı gönderilmesi için Başkanlığa yetki verilmesi karara bağlandı. Buna göre önümüzdeki dönemde 3G gelmeden önce sabit hatların ADSL için zorunluluk olması ihtimali büyük olasılıkla ortadan kalkabilir.
:: Sabit hattınızı internet için mecburen mi kullanıyorsanız?
Yazan: Cem Sünbül
SDN - http://shiftdelete.net

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Bence de güzel bir haber.

redyellow

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Kaç kere duydum bu haberleri ama bir türlü gerçekleşmedi.

İnşaallah bu sefer gerçek olur.

suleyman242

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İnş en kısa sürede kalkarda bide ona ücret ödüyom konuşmadığım halde

maviguvercin

Asistan
Reaksiyon puanı
2
tabiki de zorunlu olarak kullanıyoruz bu resmen haraç kesmektir aslında şimdiye kadar alınan paraların iade edilmesi lazım...

0ReiS0

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
90
Bu Türktelemikasıyon anamızı ağlatttı yok sabit hat yok sabit ip yok ip log yok kimlik kontrol yok bilmem ne yok sudur yok budur yok şudur yok mesül müdürlük yok bilmem ne bu seçimlerde görüşcez akp ile!!!!

ertanx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kaç kere duydum bu haberleri ama bir türlü gerçekleşmedi.

İnşaallah bu sefer gerçek olur.

Kesinlikle evet, Türk Telekom a gidip sırf bunun için ev telefonunu sorunsuz ve kolay kapattıran görmneden hiçbişiye inanmam artık.

VisuaL.NET

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
süper ya... kafadan 20 YTL kârda olacağım.
adsl + tel fatura devri bitip adsl faturası devri başlayacak :D

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Sabit hattı ADSL ile birlikte başvurup aldık.
Bu mecburen kullandığımızın göstergesi

DUNADUNA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
zor ama imkansız değil..........milletçe başkaldırsak bunlar gelmez başımıza....anında iptal ederim valla :)

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ADSL ile zorunlu olduğu için mecburen kullanmadığımız telefonun faturasını ödüyoruz. 3G çıksın çekecez telekomun fişini..

utku5959

Asistan
Reaksiyon puanı
0
burda ev telefonu varken internet kullanmaya başlayıp o hatta ADSL bağlatan bitek ben miyim :)

ama bnm etrafımda da sadece internet için hat alanlar var gerçekten haraç kesiyolar... iyi olmuş telekoma :D

bide 3G geldimi Telekom iyice popülerliğini yitirecek :D :D

bak68

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yıllardır cebimize baktılar öpüyürum

malatya

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
böyle güzel haberler görünce ne güzel oluyor.

sarp159

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Aslında zorunluluk gibi ama o değilde ondan önce adsl hızını yükseltsinler.1 mb bağlantı diyorlar laf...

deli_kovboy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu haber süper inşallah gerçekleşir bende ev telefonunu kullanmama rağmen her ay vergiler felan 10 tl boş yere ödüyorum bu haliyle sıkıntı yaratıyor sanki telefonu kullanıyorumda vergileri ödüyorum bide :)

hta1905

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Telefon hattını iptal etmeseler bile sabit ücreti kaldırsınlar.Standart Hat'ta konuşmadan 15 tl fatura geliyor.

afterdinner

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Sabit hat faturasından kurtulacağız..Kullanmadığımız halde sabit ücret ödemeye mahkum olmayacağız..Sadece internet faturası gelecek. Oh mis.

Bir de yazın 3G devreye girdiğinde şöyle hızlı, sınırsız ve ucuz bir sözleşme yapsa GSM şirketleri tamamen kurtulsak TTNet'e olan mahkumiyetimizden.:helpsmilie:Avea senden bekliyoruz böyle bir "plan".

Tabi ADSL'e göre 3G'nin ping'leri falan ne olur bilmiyoruz henüz.

thepisode

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
saçmalığın dik alası hakkımı helal etmedim hiçte etmiyorum adsl kullanmı için zoraki türktelekom faturası ödemek zorunda bırakılıyorum..., kablonet cekmiyorlar, baska carem olsa ttnet te kullanmayacağım ama mecbur :(

Caparzo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sabit Hattı Mecburen ADSL İçin Alıyoruz Ama Gereksiz Bence KALKSIN

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
sabit hat zorunluluğu gsm kullananların artmasından olmalı. 3g ttnet e rakip olabilecek kadar ucuz bir fiyatla gelirse ttnet ancak o zamana ucuza internet verir

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
bencede kalksn her ay hiç kullanmadğımız halde sabit ücret geliyor.
RESMEN SÖMÜRÜ

mastem13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kesinlile cok guzel olur bune ya haracimsi bisi yani yari harac denilebilir

aydogdu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hiç sevinemedim, bu hükümetin yabancı aşkı olduğu sürece bu gerçekleşmez.gerçekleşecek gibi olursa bile yabancılar lehine bir yasa çıkarırlar.

izmirbay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cumhuriyet tarihinin en şerefsiz, halk düşmanı pislik hırsızı Türktelekom, önce ismindeki o "Türk" sıfatını kaldırsın, sonra da vatandaşı kazıklamayı bıraksın. Zaten telekomu beleşe alıp elin taşıyla elin kuşunu vuran bu kan emiciler; eğer bu sahipsiz memlekette köpeksiz köy hesabı gezmelerine göz yumanlar yüzünden mecbur olmasaydık kapımızdan bile geçemezlerdi ama, umarım o göz yumanlar da birgün bu memleketin kapısından geçemeyecek.

0ReiS0

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
90
Cumhuriyet tarihinin en şerefsiz, halk düşmanı pislik hırsızı Türktelekom, önce ismindeki o "Türk" sıfatını kaldırsın, sonra da vatandaşı kazıklamayı bıraksın. Zaten telekomu beleşe alıp elin taşıyla elin kuşunu vuran bu kan emiciler; eğer bu sahipsiz memlekette köpeksiz köy hesabı gezmelerine göz yumanlar yüzünden mecbur olmasaydık kapımızdan bile geçemezlerdi ama, umarım o göz yumanlar da birgün bu memleketin kapısından geçemeyecek.

Biraz Acılı Olmus ama Hak Ediyorlar Katılıyorum Sana Saygılar.