ADSL'de Sabit Hat Zorunluluğu Kalkıyor Mu?

Cem

Profesör
Her ADSL kullanıcısının evinde 'mecburen' bulunması gereken sabit hatlar Rekabet Kurulu'nun kararıyla kaldırılacak mı? Cevabı bu haberde!

Rekabet Kurulu'nun 18 Şubat 2009'da aldığı kararlar, kurumun resmi internet sayfasında yayınlandı. Kurul, Türk Telekomünikasyon A.Ş tarafından ADSL bağlantısı için sabit telefon hattının zorunlu tutulmasının, 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanuna aykırı olduğu iddiası üzerine inceleme yaptı ve Türk Telekomünikasyon A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına gerek olmadığı yönünde karara vardı.

Yeni karar uygulamaya geçecek mi? Bekleyip, göreceğiz.
Ancak, söz konusu şirket tarafından yalın ADSL uygulamasının başlatılması ve çeşitli seferler şikayet konusu olan uygulamaya son verilmesini teminen 3 ay içinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna gerekli başvurunun yapılarak, Rekabet Kurumuna tevsik edilmesi kararlaştırıldı. Bu konuda, Türk Telekomünikasyon A.Ş'ye ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna görüş yazısı gönderilmesi için Başkanlığa yetki verilmesi karara bağlandı. Buna göre önümüzdeki dönemde 3G gelmeden önce sabit hatların ADSL için zorunluluk olması ihtimali büyük olasılıkla ortadan kalkabilir.
:: Sabit hattınızı internet için mecburen mi kullanıyorsanız?
Yazan: Cem Sünbül
SDN - http://shiftdelete.net
 
tabiki de zorunlu olarak kullanıyoruz bu resmen haraç kesmektir aslında şimdiye kadar alınan paraların iade edilmesi lazım...
 

0ReiS0

Dekan
Onursal Üye
Bu Türktelemikasıyon anamızı ağlatttı yok sabit hat yok sabit ip yok ip log yok kimlik kontrol yok bilmem ne yok sudur yok budur yok şudur yok mesül müdürlük yok bilmem ne bu seçimlerde görüşcez akp ile!!!!
 

rise

Linux, Windows, ...
Yönetici
Moderatör
Sabit hattı ADSL ile birlikte başvurup aldık.
Bu mecburen kullandığımızın göstergesi
 

DUNADUNA

Üyecik
zor ama imkansız değil..........milletçe başkaldırsak bunlar gelmez başımıza....anında iptal ederim valla :)
 

K46

Asistan
ADSL ile zorunlu olduğu için mecburen kullanmadığımız telefonun faturasını ödüyoruz. 3G çıksın çekecez telekomun fişini..
 

utku5959

Asistan
burda ev telefonu varken internet kullanmaya başlayıp o hatta ADSL bağlatan bitek ben miyim :)

ama bnm etrafımda da sadece internet için hat alanlar var gerçekten haraç kesiyolar... iyi olmuş telekoma :D

bide 3G geldimi Telekom iyice popülerliğini yitirecek :D :D
 

sarp159

Asistan
Aslında zorunluluk gibi ama o değilde ondan önce adsl hızını yükseltsinler.1 mb bağlantı diyorlar laf...
 

deli_kovboy

Üyecik
bu haber süper inşallah gerçekleşir bende ev telefonunu kullanmama rağmen her ay vergiler felan 10 tl boş yere ödüyorum bu haliyle sıkıntı yaratıyor sanki telefonu kullanıyorumda vergileri ödüyorum bide :)
 

hta1905

Profesör
Telefon hattını iptal etmeseler bile sabit ücreti kaldırsınlar.Standart Hat'ta konuşmadan 15 tl fatura geliyor.
 
Sabit hat faturasından kurtulacağız..Kullanmadığımız halde sabit ücret ödemeye mahkum olmayacağız..Sadece internet faturası gelecek. Oh mis.

Bir de yazın 3G devreye girdiğinde şöyle hızlı, sınırsız ve ucuz bir sözleşme yapsa GSM şirketleri tamamen kurtulsak TTNet'e olan mahkumiyetimizden.:helpsmilie:Avea senden bekliyoruz böyle bir "plan".

Tabi ADSL'e göre 3G'nin ping'leri falan ne olur bilmiyoruz henüz.
 

thepisode

Üyecik
saçmalığın dik alası hakkımı helal etmedim hiçte etmiyorum adsl kullanmı için zoraki türktelekom faturası ödemek zorunda bırakılıyorum..., kablonet cekmiyorlar, baska carem olsa ttnet te kullanmayacağım ama mecbur :(
 
Üst