ADSL Ucuzladı, 4 Megabit Geldi

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Türk Telekom, toptan ADSL fiyatlarında ciddi indirime gitti. Diğer Avrupa ülkelerine göre oldukça pahalı olan internet fiyatları, yakında daha da ucuzlayacak. İşte son fiyatlar.

Türk Telekom dah ucuza çok daha hızlı internetin yolunu açtı. Telekomünikasyon Kurumu'nun onayladığı yeni tariflere göre toptan ADSL ve veri akış erişimi tarifelerinde yüzde 45'e varan oranlarda indirime gidildi. İnternet servis sağlayıcı şirketlerin maliyetlerini önemli oranlarda düşüren bu adım ile internet daha ucuz hale geldi.

Yapılan ADSL tarife değişikliği ile;

:: Limitsiz Toptan Tarifede, 512 Kbps'de % 38, 1 Mbps'de % 44, 2 Mbps'de % 45,
:: Veri Akış Erişimi Tarifelerinde, 512 Kbps'de % 40, 1 Mbps'de % 43,
:: 2 Mbps'de % 36 oranlarında indirime gidildi.

2 Yeni Hız Seçeneği

Yeni toptan ADSL tarifeleri ile internetteki büyük ucuzlamanın yanında maksimum hızda iki kat artış oldu. Tarife paketlerine 4 Mbps limitsiz ve 2 Mbps 6G limitli olmak üzere 2 yeni seçenek eklendi. 256 Kbps hız seçeneği yürürlükten kaldırılmış, minimum hız 512 Kbps'ye yükseltildi.

Rekabete Destek Geldi

Türk Telekom, ADSL toptan satış indirimlerinin yanı sıra Veri Akış Erişiminde de limitli tarife uygulamasına geçti. Böylece, sektörde faaliyet gösteren internet servis sağlayıcı şirketlere hizmetlerini çeşitlendirme ve daha ucuza maletme olanağı sağlanmış oldu.

:: Yeni fiyatları bu başlıkta tartışın

Bilgi için: Türk Telekom
SDN - http://shiftdelete.net

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Bu indirimler ne zaman başlıyormuş?
Bir de akşam babam söylüyordu. Geçenlerde ödeme yaparken Türk Telekom yetkilileri tarafından
bir belge doldurtmuşlar internet fiyat indiriminden faydalanmak için diye.(Yanlış anlamadığsam) Bu indirimlerden faydalanmak için böyle bir belge gerekiyor mu hakikaten? Yoksa babacığımı kandırmışlar mı :L

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Hani Türkiye'deki altyapı 2Mbit'ten fazlasına olanak vermiyordu?4Mbit nasıl oluyor fiberoptiksiz :L

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Fibersiz 16 Mbit yine kullanırız biz. Telekom gibi dev şirket hatta 32 Mbit bile kullandırır, download hızı 1 Mbit'i geçmez ama o kadarcık olur ne var bunda.

BetrayeR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yeni toptan ADSL ve veri akış erişimi tarifeleri konusunda Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Dr. Paul Doany şöyle konuştu:

“Telekomünikasyon Kurumu’nun onayladığı yeni tarifeler ile internet servis sağlayıcısı şirketlerin müşterilerine indirim yapabilmesinin önünü açtık. Tüm bu şirketlerin kendi fiyatlarını açıklayarak indirimleri fiyatlarına yansıtacağını umuyoruz. Böylece sektördeki rekabeti destekleme ve pazarı büyütme konusunda çok önemli bir adımı atmış oluyoruz.”

diyor:)

yippa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
elektr10 dedi ki:
Hani Türkiye'deki altyapı 2Mbit'ten fazlasına olanak vermiyordu?4Mbit nasıl oluyor fiberoptiksiz :L

Yoldaki parazitlenmeyi çıkarırsak 1mbit anca oluyor o kadarınıda sağlarlar artık :mad:

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Tabi sektördeki rekabeti desteklersiniz nasılsa hepsi sizden alışveriş yapıyor :)
Ben bu sektörde rekabeti desteklemeye bir örnek vereyim.
Geçenlerde bir devlet ihalesi araştırıyordum bilgisayar firması sahibi olarak. Devletin bilmem ne kurumu ihaleyle bilgisayar alacak. Yeterli stoğum olmadığı için toptancımı aradım durumu anlattım. (Dikkat: Toptancı)
Abi ihalede nasıl bilgisayarlar isteniyor dedi. Ben de dedim Dell marka falan özellikte. HP marka filan özellikte. O da dedi ki, abi sen ne yaptın? Bu ihaleye ben bile giremem (Toptancı!!) Niye dedim. Çünkü belli ki iki üç firmaya kapalı davet gibi bir şey olmuş bu ihale.. HP Türkiye, Dell Türkiye.. :)
Neden? Çünkü bizim toptancı da alışverişi onlardan yapıyor sonuçta.. Bu da aynı hesap.

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Elmacik dedi ki:
Fibersiz 16 Mbit yine kullanırız biz. Telekom gibi dev şirket hatta 32 Mbit bile kullandırır, download hızı 1 Mbit'i geçmez ama o kadarcık olur ne var bunda.
Ben indirme hızından bahsediyorum.24 saat illegal paylaşım yapmadıktan sonra upload hızı çok da önemli değil ;)

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Download hızı 1Mbiti geçmez diyorsun, 16 ve 32Mbit'ten bahsediyorsun.
1Mbit dediğin download ise diğerlerinin upload olmaktan başka şansı var mı?

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Elmacik dedi ki:
Ne diyorsun elektr10? Upload hızından bahseden kim?
şimdilik toptan fiyatlar bizi heyecanlandırmasın bir haftaya net sonuçlar açıklanır (öss yerleştirmesi gibim oldu :D)
ama upload da önemli bana telekom 512 upload 512 download versin 40 liraya (bak 29dan feragat ettim :) )yeter kanımca ;D

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
elektr10 dedi ki:
Download hızı 1Mbiti geçmez diyorsun, 16 ve 32Mbit'ten bahsediyorsun.
1Mbit dediğin download ise diğerlerinin upload olmaktan başka şansı var mı?

Elektr10 espirinin içine şeyettiğinin farkında mısın? :)
Olsun be kardeşim, keşke herşey bu kadar kolay açıklanabilecek olsa.

lazbakkal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
BT Dünyası adlı sitede açıkladığına göre;

pazartesi TTnet in bir açıklaması bekleniyormuş... Belirtildiği gibi bu fiyatlar toptan adsl fiyatlar...

256 sınırsızlar 1 Mbit e çıkacağını 512 sınırsızlar 2 Mbit olacağını yazmışlar.

Ne derece doğru bilemem ama iyi şeyler oluyor sanırım...

Bu arada 256 Kbit sınırsız kullanıcı olarak 2.5 ayda 150 film 5 dizi indirdim..

1 mbit demek var olanın 4 katı hızı demek...

indirdiklerimin 4 katı film ve dizi...

Sonuç hard disk almalıyım............

tugi.

www.tugi.gen.tr

net-work

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
madem toptancılara indirip yaptılar bizde ttnet i iptal edip diğer servislerden hesap açalım o zaman :p :}
ayrıca bu indirimlerle ortalama fiyatları (direkt yansırsa) 512Kb=50ytl - 1Mbit=57ytl siz olsanız hangisini alırsınız !! ;D

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
fiyatlar için henüz erken arkadaşlar. Aynı oranda bir indirim olacağı kesin. ancak son sözü iss'ler söyleyecek. yani işleyiş şöyle; önce türk telekom fiyatlarını belirliyor. ttnet ve superonline gibi firmalar da türk telekom'dan aldıkları internete fiyat ekleyerek satıyorlar.

ayazefe

Asistan
Reaksiyon puanı
5
allahıma 80-85ytlye 2mb versinler hemen başvururum zaten 256 sınırsızım var bal börek kaymak gibi gelir bana üst limit 85ytlye kadar vermeye razıyım

cevher21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bence bizi kazıklıyorlar. 2 mb bağlantım var işkence çekiyorum yaw böle bir durum yok neymiş 4 mb gelecekmiş peh.. bu alt yapıyla biraz zor yaw normalde indirme hızım 240 olması gerekirken ben 180 i anca buluyorum indirrirken. tabi bua rada telekom sağdan soldan kısıtlayarak yeni müşterilere satıyor. kısacası durum böyle

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
aslında sorulması gereken soru bu.

bu hızlar yükseliyor ama bizim yurtdışı çıkışımız artıyor mu?

yol genişlemiyor ama yola giren araç sayısı artıyor.

muratcanefe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Önemli olan bunun ADSL kullancılarını faturalarına nasıl yansıyacağıdır.

Ben 4 gb 1024 kbit ADSL abonesiyim. Her ay geçiyorum kotayı . geçen ay 80 geldi bu ay 60 gelecek. Eğer 1024 sınırısz 50 ytl nin altında olursa geçerim hemen.

2048 kaç olacak acaba?

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Ben 1mbit 4gb kotalı(eziyetli) adsl kullanıyorum bunda bir indirim veya artırım varmı acep recep??? :^) o_O

Majeste

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Teşekkürler..

2 Mbps 6G limitli umarım babamı ikna edecek ucuzluktadır. Olursa muhteşem olur..

lucifer

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
gokhans19 dedi ki:
Ben 1mbit 4gb kotalı(eziyetli) adsl kullanıyorum bunda bir indirim veya artırım varmı acep recep??? :^) o_O
TTnet in sitesine göre 21 ytl

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
lucifer dedi ki:
gokhans19 dedi ki:
TTnet in sitesine göre 21 ytl
Ne 21i şuan 29ytl sen hem eski fiyatı söylüyosun hemde kdv ile özel ineklik vergisi(öiv) eklenmemiş rakamı söylüyosun.Yeni fiyatlara göre 1mbit 4gb kotalılarda fiyat ne oluyor?????