Adım 6: Hükümeti de israf ampüllerine karşı harekete geçirelim

Bu konuyu okuyanlar

tugbagaleri

Müdavim
Reaksiyon puanı
46
Yeniden merhaba!

Bizimle bunca yolu katettiğiniz için teşekkürler. Bu adım israf ampüllerinin yasal olarak yasaklanmasıyla ilgili. Hükümeti bu yasal düzenlemeyi gerçekleştirmesi konusunda harekete geçirmeliyiz. Hep birlikte çalışırsak büyük bir fark yaratabiliriz.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Mehmet Zafer Çağlayan 'ı "2009 yılına kadar tüm israf ampüllerinin ithal ve üretimini yasaklamaya ve tasarruf ampüllerini teşvik etmeye" davet edin. Bu Greenpeace'in Türkiye'de yürüttüğü iklim kampanyasına büyük katkıda bulunacak.

Türkiye'de israf ampüllerinin kullanımdan kaldırılması pek çok kömür santralinin yarattığı kirliliği engelleyebilir. Elektrik kesintilerinin engellenmesinde "nükleer santral" yapmaktan daha etkili ve çevreci bir çözüm olacaktır. Ayrıca, liderlere enerji verimliliğine verdiğiniz önemi gösterecektir.

Dilekçeye adınızı eklemek için lütfen tıklayın!

Kampanyaya katıldığınız için teşekkür ederiz.

BacKDooR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Güzel bir kampanya desteklemek gerek ben de odamda eski ampul kullananlardandım sürekli patlayıp duruyordu, bu bahaneyle duy ve ampulü değiştirme kararı aldım 6 aydır tasarruflu kullanıyorum.

2020 yılnda Türkiye böyle devam ederse elektriksiz kalacak.
Bugün tasarruflu ampuller kullanmak iyi olur ama daha iyisi vardır, ücreti alın(a)mayan birilerinin kullandığı elektirk ücretleri tahsil edilmeli. Kaçak ve bedava kullanım engellenirse tasarruflu ampüller kadar fayda sağlayacaktır.

Mesela kaçak elektriğe karşı mücadele verdiği için diyarbakırda bir elk. müh. öldürüldü .
Gecekondularda tahsil işlemi de yapılmalı.

Unutmayalım ki onların ödemediği paralar hesaplanıp bizlere zam olarak yansıyor ve yatırımlar yapılmıyor.
Enerji sorunu büyük sorun.

muhtar55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende odamda tasaruflu ampullerden kullanıyorum. Bilgisayar başındaysam eğer ışıkları söndürüyorum.

Bu kaçak elektrik kullanımı ile ilgili şunu söylemek isterim. Büyük sanayi kuruluşları ve bazı fabrikalarda kaçak elektrik kullanıyor yada cihazları ayarlayarak kullanımı düşük gösteriyor.

Ayrıca bizim cadde de seçimlerden önce çalışma falan yaptılar. Yolu yenilediler, kaldırımları düzelttiler ve yeni sokak lambaları koydular. Ama eski sokak lamblarını nedense kaldırmadılar. Akşam olunca hepsi yanıyor. Sanırsınız ki bağdat caddesi:)