Adil Kullanım Noktası

balat19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben akn ile ilgili bilgi almak istiyorum. bu akn nedir? nasıl çalışır? internetten film izlersem akn'den düşer mi ?

Root-Sistemci

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Örn: AKN Kotan 50 gb'tır.bağlantı hızında 8 mb olduğunu varsayalım.Sen 50 Gb İnternet İşlemini 8 Mb hızında kullanırsın. 50 gb dolduktan sonra bağlantı hızın 512 kb ile 1 mb arası bir hıza düşüyor. İnternet Cafe işletiyorsan eğer akn'si olmayan paketlere geçmeni tavsiye ederim.

VincentVega

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Adil Kullanım Kotasıdır adı. Tarifenize özel belirli bir kota vardır. Bu kotayı doldurursanız hızınız belirli bir hıza düşürülür. Gelecek aya kadar o hızda kullanırsınız interneti. Upload ve download miktarınız AKK'yi etkiler.
Sorunuza cevap olarak evet internetten izlediğiniz filmler,videolar vs. AKK'yi etkiler.

DarKeN

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
88
[MENTION=220776]PeterPen[/MENTION] Please stop flooding we neither do understand spanish nor care about your product this is stupid and i call for the administrators to ban you from this site since you have been causing trouble. And i got no clue what you are aiming at :)

alperco

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar uygulamayı açıklamış zaten ama Altyapının son derece kötü olduğu, avrupa standlarının çok altında kaldığı bir internet sisteminde çok saçma bir uygulamadır.

KemalALKIN

Asistan
Reaksiyon puanı
7
beyler akn online oyunları etkilermi?
İnternette sana gelen her yazı görüntü = download indirme işlemidir tabikide etkiler sizi. İsterseniz bin mbit internet alın adil kota olayı yüzünden aşınca 3 mbit olur fark bu kadar feci :D. Tabi ping/ms/gecikme olayı ise sizin bölgeniz ile bağlandığınız oyunun bulunduğu bölgeye göre değişir.
İnternette sizin gönderdiğiniz kamera görüntüsü yazılar sitelere giriş yapmanız = upload / karşıya yüklemedir bu ttnet haricindeki süperonline fiber internetlerde adil kullanım kotasını etkiler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sınırsız internet alıyoruz gene internet yavaşlıyo nerde bu sınırsız :mad:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Şimdi bizim internet sınırsızdı ama adil kullanım noktasını aştınız diye bir mesaj geldi 3 MB falan kaldı dedi. Sınırsız olduğu halde fazla para mı gelecek? :( :huh:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hayır fazla para gelmeyecek arkadaslar. aldıgınız paketler limitsizse, sadece hızını etkiler. yani tıkladıgın bir sayfada yapacagın islemler, indirmeler, video dolumları vs uygulamalar kaletesi düser ve yavas olur. kısacası bayagı kasar. ama yeni ay girince yine akk(adil kullanım kotası) sıfırlanır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ayda ortalama ne kadar internet harcarız acil cevap lütfennn

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu biri adsl akn ' yi aştım diye internetimi kısıtlıyor yavaşlatmıyor arkadaşlar böyle birşey yapabilirmi ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Doğru bizim de öyle. Ben sınırsız sanıp filim ve oyun indirmiştim sonra sayfada 50 gb akn kotanız dolmuştur,internet hızınız 3Mbps ye düşmüştür diye bir yazı gelmişti.:yes: