Adil kullanım kotası adı altında adeletsizlik

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan xlc
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

xlc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar ben sürekli dizi izleyen biriyim ve HD olarak izlemeyi seviyorum.İnternetim 8 megabite kadar ancak 5 megabitten fazlasını göremedim bu ayrı mesele ancak bugün hızımın 1 megabite çekildiğini gördüm ttneti aradığımda adil kullanım kotasını geçtiğimi söyleyen bi ses kaydı dinledim.Tamam buraya kadar herşey normal ama burdan sonra ortaya bir adeletsizlik çıkıyor.Bir kaç arkadaşıma gittim ve kota durumlarını öğrendim birisi 90 gb dı birisi 350 gb dı ama hızlarını tam 8 megabit olarak kullanmaktaydılar.Bunun üzerine müşteri hizmetleri ile görüştüm anlattım bana aynen şunu söylediler: "Hızınızın düşürülmesi tamamen sizin bulunduğunuz yerdeki santralin inisiyatifine bağlıdır" dedi.Bu nasıl bir adaletsizliktir?Ya adil kullanım kotasını herkeste uygulayın ya da hiç kimsede uygulamayın.

KVR1333D3N9

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Herkes isyanda ama kimseyi kaale almıyorlar. Tekel olmanın avantajını kullanıyorlar resmen

Madem altyapınız yetmiyodu ne diye 16mbs tarifesini açtınız. Altyapı sorununuz varsa belli saat dilimlerine akk uygulayın. Bunuda yapmıyorlar ...

Her ay 60 TL para ödüyoz ... aldığımız hizmete bak, 50gb kota limitini hangi üstün zekalı insan buldu merak ediyorum ...

Hızları yarı yarıya düşürmekte tatmin etmiyor , 1mbs gibi çağdışı kalmış bir limite düşürüyorlar

YAZIKLAR OLSUN BE , LANET OLSUN VERDİĞİNİZ HİZMETE

Altair

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Sizin bölgenizdeki santrale bağlı değil ankarada merkeze bağlı.Merkezden düşürüyolar bütün hızları

Norrick

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bende 2 yıldır kullanıyorum son 2 aydır adil kullanım diye bi saçmalıktan dolayı 120GB'ı gördüğümde hızımı düşürüyolar aradığımda kadın santral falan geveledi durdu yazıklar olsun..

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
6 7 senedir bende ttnet aboonesiyim bunca zamandır 2. kez hız düştü :)

neskalii

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Herkes isyanda ama kimseyi kaale almıyorlar. Tekel olmanın avantajını kullanıyorlar resmen

Madem altyapınız yetmiyodu ne diye 16mbs tarifesini açtınız. Altyapı sorununuz varsa belli saat dilimlerine akk uygulayın. Bunuda yapmıyorlar ...

Her ay 60 TL para ödüyoz ... aldığımız hizmete bak, 50gb kota limitini hangi üstün zekalı insan buldu merak ediyorum ...

Hızları yarı yarıya düşürmekte tatmin etmiyor , 1mbs gibi çağdışı kalmış bir limite düşürüyorlar

YAZIKLAR OLSUN BE , LANET OLSUN VERDİĞİNİZ HİZMETE

Allah o 50 gb kotayı koyanın tövbe tövbe adama cinnet geçirtirler ki Ttnet konusu daha başlığını gördüğümde ne kadar sevinçli

olursam olayım sinirlerim tavan yapıyo + hılzarın yarıya düşrülmesi de bu insafsızların yaptığından yine iyidir..

yada belli saatlerde uygulasalar hız kısıtlamasını onada eywallah oda yok Başımızda fazla kurcalamayın sıyırırsınız diyen bi Bakan

müşteri veya son kullanıcı aleyhine paso karar veren bi BTK ve kimseyi takamayan ( Kimseye dokundurulmayan) bi servis

sağlayıcımız varken bu düzen böyle gider AĞA...

-MuzaffeR-

Adult games: dating for spicy meetups
Cezalı
Reaksiyon puanı
4
Allah o 50 gb kotayı koyanın tövbe tövbe adama cinnet geçirtirler ki Ttnet konusu daha başlığını gördüğümde ne kadar sevinçli

olursam olayım sinirlerim tavan yapıyo + hılzarın yarıya düşrülmesi de bu insafsızların yaptığından yine iyidir..

yada belli saatlerde uygulasalar hız kısıtlamasını onada eywallah oda yok Başımızda fazla kurcalamayın sıyırırsınız diyen bi Bakan

müşteri veya son kullanıcı aleyhine paso karar veren bi BTK ve kimseyi takamayan ( Kimseye dokundurulmayan) bi servis

sağlayıcımız varken bu düzen böyle gider AĞA...

bence kimseyi takamayan değil kimseyi takmayan hatta kimsenin ses çıkartamadığı bir servis sağlayıcısı.

codding

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Şuan adil kullanım kotası kapsamındayım allah bildiği gibi yaptsın ttneti...

DarKeN

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
88
Evet bu konuda sana hak veriyorum bende o hızı düşmeyenlerdenim kotam 100 gb oldu ama hız 13 mbit ve çevremdeki herkesin hızı düşüyor bu tamamen abonelere haksızlık herkesin düşmesi gerekir 50 gb'tan sonra.

WARIORKRAL

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Yillardir bende hic hizimin dustugunu gormemistim taa ki bu gune kadar. Normalde 300 gb kotada bile dusmeyen hiz bugun dustu uzuun bir aradan sonra. Bundan sonra boyleyiz artik ne yapalim.

Hwoarang

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bnimde ilk defa bugün hızım düştü. Bazen google bie zor açılıyor. Hız testinde 600 k çıkıyor. Bari 1mbit e düşürüyorsunuz ,o hızı bari adam gibi verin. Avukat olsam TTneti mahkemeye veririm.
16 bit derler 12,13 verirler. Hızınız kotayı aşınca 1mbit'e düşer derler bu seferde en fazla 600 k verirler o da keyifleri yerinde olursa.

-MuzaffeR-

Cezalı
Reaksiyon puanı
4
metronete de bakın derim. onda 10 mpbs simetrik interner 59 tl idi galiba. ama bpl servisi ile.

Norrick

Asistan
Reaksiyon puanı
1
metronete de bakın derim. onda 10 mpbs simetrik interner 59 tl idi galiba. ama bpl servisi ile.

Adil kullanım zımbırtısı olmayan bir internet bakıyorum umarım yoktur. Bide bilginiz var mı şahsi alıcam şirkete değil bir ara evlere hizmet vermiyodu diye okumuştum sanki.

-MuzaffeR-

Cezalı
Reaksiyon puanı
4
metronette akk diye birşey yok diye biliyorum ama yinede siz bi bakın detaylara. sitelere veriyor olarak bilgim var ama tabiki az bir bölge ile kısıtlı şimdilik.

xlc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bu metronete bireysel başvuru yapabiliyormuyuz ve hangi şehirlerde hizmet veriyorlar bilgisi olan varmı? İlk fırsatta kapattırcam ttneti :) tabi telefonuda kapattırcam ek olarak..

defectboy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
metroneti aradım az önce. Şu an altyapıları pek yaygın değil fakat çok iyi bi teknoloji kullanıyorlar telefon hattı filan gerekmiyo. Ve en güzeli de adil kullanım denen saçmalıkları yok. Üstelik fiyatlar da çok iyi 10 mbit simetrik internet bizim sevgili ttnetin adil kullanımlı HESAPTA 8 mbit interneti ile aynı fiyatta. Arayın altyapınız destekliyorsa direk geçin derim. Ben ne yazık ki faydalanamıyorum :(

Escaper

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kusura bakmayın ama bunca yaptıkları şeyden sonra hala TTNET abonesi olarak kalmaya devam ediyorsak hepsini hakediyoruz demektir. Toplum olarak haksızlıklara yeterince tepki vermediğimiz için zaten gelen giden bizi haksız yere kullanıp sömürüyor. Bilinçli tüketici olmak lazım.