Adblock Plus / En iyi reklam engelleyici eklenti

Bu konuyu okuyanlar

Neptunas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
ablock-plus.jpg

adblock-edge.jpg

Adblock Plus eklentisi, Adblock'un üst versiyonudur. İnternette dolaşırken aniden çıkan reklamlar, link kısaltma sistemlerinde çıkan +18 reklamlar, youtube'de rahat video izlettirmeyen reklamlar, sitelerdeki internettenizi yiyen reklamlar, kısacası tüm internet sitelerindeki reklamları tamamen engeller. Ve hiçbir reklam görmessiniz garantisini de veriyorum birtane bile reklam görmezsiniz. Rahat film izlersiniz. Bu reklamlar internetinizi harcıyorlar ayrıca sitelere girişte reklamların yüklenmesi internet hızınızı etkiliyor. Youtube'de dolaşırken hiçbir reklam görmiceksiniz. Ben 6 aydır kullanıyorum ve buyrun sonuçlarım :

Toplamda 283.422 Engellenen Reklam
Sık sık internetten film izleyenlere, youtube'de dolaşanlara, bloglarda ve web sitelerinde dolaşanlara, Sosyal medya'da dolaşanlara tarayıcı oyunu oynayanlara kısacası tüm internet kullanıcılarına önerimdir bu eklenti.
Aynı zamanda siteye girdiğinizde reklamların engellemesini istemiyorsanız hemen sağ üstteki eklenti alanından Adblock'a tıklayıp Bu sitede etkin butonuna basın ve o site hemen güvenli bir site olsun yani size hiçbir sıkıntı yaşattırmaz bir eklentidir. İndirmesi tamamen ücretsiz bir tarayıcı eklentisidir. Aşağıda indirin.

Kurulum Videosu

Google için : Adblock Plus

Opera için : Adblock Plus

Firefox için : Adblock Plus

Orjinal sitesi : Adblock Plus - Surf the web without annoying ads!

YAZAR : NEPTUNAS

Son düzenleme:

SmH51

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Tüm tarayıcılarda olması gereken bir program, yıllardır kullanırım gerçekten tam anlamıyla programın hakkını veriyor. Sağdan soldan gelen anlamsız reklamları engelliyor.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
şu an en iyisi ublock origin ama ileride değişebilir tabi.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Reklamlar host dosyasından da engellenebiliyor. Ama reklam engelleyiciler kadar başarılı olamayabilir.

penguin

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
uBlock Origin'in kaynak sömürgeni olmama gibi bir iddiası da var. Daha az bellek ve işlemci kullanıyor. Böylece tarayıcıyı kastırmıyor.

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Reklamlar host dosyasından da engellenebiliyor. Ama reklam engelleyiciler kadar başarılı olamayabilir.
Kmplayer'ın reklamlarını engelleyemedim bir türlü :D Host dosyasına 127.0.0.1 player.kmpmedia.net yazınca engelleniyordu önceden :(

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Kmplayer'ın reklamlarını engelleyemedim bir türlü :D Host dosyasına 127.0.0.1 player.kmpmedia.net yazınca engelleniyordu önceden :(
Ad muncher adlı programı yükleyip dener misiniz? Program ücretsiz ve ben de kullanıyorum.
--- Gönderi Güncellendi ---
uBlock Origin'in kaynak sömürgeni olmama gibi bir iddiası da var. Daha az bellek ve işlemci kullanıyor. Böylece tarayıcıyı kastırmıyor.
Öyle ama uBlock Origin'in ayarlarını biraz değiştirince ve tüm filtreleri aktifleştirince daha çok kaynak kullanıyor. :)

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Ad muncher adlı programı yükleyip dener misiniz? Program ücretsiz ve ben de kullanıyorum.
--- Gönderi Güncellendi ---

Öyle ama uBlock Origin'in ayarlarını biraz değiştirince ve tüm filtreleri aktifleştirince daha çok kaynak kullanıyor. :)
Programsız yapmak isterim :D

Treajen96

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Opera kullanın kendi reklam engelleyicisi var B)

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Hocam peki neden KM Player kullanıyorsunuz?
Ben ts uzantılı videoyu açabilmek için KM Player'ı ve bir kaç tane daha media playerı yüklemiştim.
Ama KM Player'ı sildim. GOM Player, VLC ve K-Lite Codec Pack'i tavsiye ederim. :)

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Hocam peki neden KM Player kullanıyorsunuz?
Ben ts uzantılı videoyu açabilmek için KM Player'ı ve bir kaç tane daha media playerı yüklemiştim.
Ama KM Player'ı sildim. GOM Player, VLC ve K-Lite Codec Pack'i tavsiye ederim. :)
Neredeyse bütün medya oynatıcıları denemişimdir ama en güzeli KmPlayer bence :)
Açamadığım video denk gelmedi. .ts uzantılı videolar cd döneminden kalma değil mi? :D

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Neredeyse bütün medya oynatıcıları denemişimdir ama en güzeli KmPlayer bence :)
Açamadığım video denk gelmedi. .ts uzantılı videolar cd döneminden kalma değil mi? :D
ts uzantılı olmasının nedenini tam olarak bilmiyorum.
Televizyondan kaydettiğim videolar ts uzantılı olarak kaydediliyor. Bunun sorumlusu ben değilim yani. :D

Coolumsu

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Ben AdGuard kullanıyorum. Bana daha kaliteli ve hızlı gibi geliyor.

stormstorm

Asistan
Reaksiyon puanı
42
Yaklaşık 7-8 aydır AdblockPlus kullanıyorum bir sorun görmedim tüm reklamları engelliyor.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Adblock Plus, Adblock'un üst versiyonu değildir.
Ayrıca Adblock Plus konusu açıp AdBlock'un sayfasından görüntü koymuşsun.
adblock-edge.jpg

ismail1424

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Adguard en iyisidir diğerlerine göre çok daha az CPU ve RAM kullanır. Sayfalar yüzde 25 daha hızlı açılır.

Darktower

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Burada söylenen çoğu yazılım kendini bozdu. Adblock, Adblock Plus aşırı fazla bellek tüketiyor ve bazı reklamları para karşılığı engellemeyi bıraktılar.
Adguard ve Ublock origin yukarıda belirtilen uzantıya göre daha iyi olsa da bu uzantılar da bellek tüketimi konusunda eski performanslarını veremiyorlar.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Güncel olarak önereceğim iki adet reklam engelleme uzantısı bulunuyor.

Nano adblocker reklam engelleyici olarak kurmanız gereken uzantıdır.
Nano Adblocker
Nano Adblocker - Bu ? Firefox (tr) eklentisini yükleyin
Nano defender ise ''Reklam engelleyici kullanıyorsanız kapatmadan sitemizde dolaşamazsınız'' uyarısını kaldırıyor.
Nano Defender
Nano Defender - Bu ? Firefox (tr) eklentisini yükleyin
Chromium tabanlı bütün tarayıcılar genelde Chrome Web mağazasından eklenti eklemeye izin veriyor. O yüzden Brave, Vivaldi, Opera gibi tarayıcılara sorunsuz kurabilirsiniz. Aynı şekilde Microsoft Store Nano adblocker bulunuyor.
Süzgeçleri güncel tutmanız yeterlidir. Fazladan reklam engelleyici tarayıcıya yük bindirdiği gibi çakışmalar da bazı siteleri bozabilir.

Bu eklentiye ek olarak reklam engelleyiciler ve tarayıcıların engelleyemediği açılır pencere reklamlarını ise Popup Blocker uzantısı ile engelleyebilirsiniz.
Pop up blocker for Chrome™ - Poper Blocker
Poper Blocker: Popup blocker for FireFox - Bu ? Firefox (tr) eklentisini yükleyin

Çok indirilen uzantılardan özellikle uzak durunuz. Açık kaynak kodlu, kar gütmeyen uzantı ve yazılımları tercih ediniz.

Son düzenleme: