Adana'da Uygulamadan kaçıp Polis tarafından vurulan 17 yaşındaki genç öldü

Bu konuyu okuyanlar

Furkang7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Yalann... Dünyada ölümden başkası koca bir YALAN.

Kararsız23

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,124
Polisten kaçan insan vurulmayı göze almış demektir
Belli ki bir suç işlemiş ve kaçıyor.
polis bütün gün sokaklarda koşan insanları mı kovalayacak
Dur ihtarına uyacaksın bi zahmet. Çocuk oyunumu bu.
Ülkede kanunlar var. Karşı taraf silah çekmeden doğrudan ateş açılmaz. Bu gibi kaçma durumlarında yavaşlatma amaçlı ayağına vs. sıkılabilir sadece.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
en azindan su ulkenin gencinden cocugundan umutlanalim medet umalim diyoruz ama zihniyetler mukemmel otesi.

konu nerden partilere siyasete geldi anlamadim bile. yanlisa yanlis demek cok mu zor yoksa ben mi bir sey kaciriyorum. ama'larla gitmez bu is. yanlis'tan sonra nokta koyun bir kere.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
Ya şu bizim Adanalı gençler kendilerini iyice Çukur dizisine kaptırdılar herhal. Fakat daha çok genç, çocuk yahu. Bu nasıl bir havaya ateş etmektir anlamıyorum.
Hep herkezi sürükleyen o diziler değilmi ? Yok Çukur,yok Sıfır Bir. Sonra herkez kendini o dizilerin içinde sanıyor..

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Polisten kaçan insan vurulmayı göze almış demektir

Her zaman devletimden, polisimden yana tavır almış bir insan olmama rağmen kaçıyor diye bir insanın hayatına son verme hakkını size ne kanun, ne devlet, ne de hiç kimse veremez. Bir hayattan, bir candan bahsediyoruz. Daha 20'sine basmamış gencecik bir çocuktan bahsediyoruz.

Kaçması tabii ki yanlış, ama adı üstünde bu bir çocuk ya... Belki korkmuştur, çekinmiştir. "Ceza yazarlar ödeyemem, babam beni döver" gibi kim bilir ne korkularla kaçma mecburiyetinde hissetti kendini. Ha peşinden koşturmayı göze alamadın, yemedi... O takdirde en fazla bacağına, ayağına sık; Hayatına sıkma. Canına sıkma... Çünkü o canı ona veren sen değilsin.

Kaçmak bir ölüm sebebi olsaydı bu ülkede yaşamayı hak edecek insan kalmazdı.

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86
Her zaman devletimden, polisimden yana tavır almış bir insan olmama rağmen kaçıyor diye bir insanın hayatına son verme hakkını size ne kanun, ne devlet, ne de hiç kimse veremez. Bir hayattan, bir candan bahsediyoruz. Daha 20'sine basmamış gencecik bir çocuktan bahsediyoruz.

Kaçması tabii ki yanlış, ama adı üstünde bu bir çocuk ya... Belki korkmuştur, çekinmiştir. "Ceza yazarlar ödeyemem, babam beni döver" gibi kim bilir ne korkularla kaçma mecburiyetinde hissetti kendini. Ha peşinden koşturmayı göze alamadın, yemedi... O takdirde en fazla bacağına, ayağına sık; Hayatına sıkma. Canına sıkma... Çünkü o canı ona veren sen değilsin.

Kaçmak bir ölüm sebebi olsaydı bu ülkede yaşamayı hak edecek insan kalmazdı.
Hayatını kaybeden kardeşimize Allahtan rahmet diliyoruz genç bir insanın ölmesi tabii ki acı
ancak bütün olay polisin suçu gibi bir algı yaratamazsınız
Kaçmasaydı hayatını kaybetmeyecekti.
Babam döver diye korkuyorsa, ceza yerim diye korkuyorsa sokaklarda dolaşmasın.
aynı yaştaki yüzbinlerce genç kardeşimizin aklına gelmiyor mu dışarı çıkmak!

Hayat filmlerdeki gibi değil. Polis dur derse duracaksın.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
durmazsa da yapılacakları anayasa belirtmiş;

okumak iyidir ya ben severim.
‘dur’ çağrısının yapılması, buna rağmen kişinin kaçması halinde uyarı amacıyla silahla ateş edilebilmesi; bu uyarı atışına rağmen hala kaçmakta ısrar etmesi ve kaçması dolayısıyla ele geçirilmesinin mümkün olmaması halinde, yakalanmasının sağlanması amacıyla ve sağlayacak ölçüde silahla ateş edilmesi öngörülmüştür”.

Uyarı ateşi nerede?

Hem kaçan kişi suç işlemedi. 3100 lira cezadan kaçtı. Hiç empati yapmaz mısınız siz?

Reaksiyon puanı
5,172
Yaşı 17 mi 19 mu?
Suriyeli mi Değil mi?
Çocuğa kurşun nereden girdi?
Neden ateş etti?

Ya biz neden bu ülkede adam akıllı haber alamıyoruz. Hayır yani madem sitene bir haber gireceksin, kaynağını kontrol et araştır. Eğer kaynağın doğru değilse girme kardeşim haberini ne kaybedersin?