Adana'da dolandırıcı operasyonu

Bu konuyu okuyanlar

Guest Part

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
Adana'da seçtiği yaşlı kişileri, yardım bahanesiyle dolandırdığı öne sürülen 51 yaşındaki Hanife Çelik nefes kesen bir operasyonla yakalandı. Polisler Çelik’i önce uzaktan izleyerek fotoğrafladı, ardından ise suçüstü yakalayarak gözaltına aldı.

İddiaya göre, üzerindeki TL'nin yarı değerine sahip Peru parası Pen'i gösteren Çelik, gözüne kestirdiği yaşlı vatandaşları, "Yurtdışından yeni geldim. Bu yabancı para bin 500 lira değerinde. İhtiyaç sahibi birine bin 200 lira yardım yapacağım. Sen bana 300 lira ver, bu parayı sana vereyim. Bozdurunca paranı alır, geri kalanı fakir birine verirsin" diyerek kandırdı.

Döviz bürosuna gittiklerinde aldıkları paranın verdiklerinden daha düşük olduğunu anlayan vatandaşlar soluğu poliste aldı.

Son günlerde benzer şikayetler gelmesi üzerine harekete geçen polis, zanlıyı, 64 yaşındaki Sami Sayın'ı aynı yöntemle dolandırmaya kalkarken yakaladı.

TL'den miktar olarak yüksek olmasına karşılık daha düşük değere sahip Pen vererek vatandaşları dolandıran zanlının, Sayın'la görüşme anı kameralarca görüntülendi.

kaynak

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Japon Yeni kullanmamış iyi ki :D