A'dan Z'ye Güç Kaynakları/PSU'lar

Bu konuyu okuyanlar

Cliff Burton

Öğrenci
Oraları kaynak olarak kullanmış olabilir eğer kullandıysa belirtmesi gerekirdi.
Eğer çeviri yapıp kendi yazısıymış gibi lanse ediyorsa yabancı dildeki rehberleri hazırlayanları saygısızlık yapmış olur.

Konun yaklaşık %80'ni yabancı kaynaklarda yazılarla neredeyse aynı.
Bire bir cümle veya benzer bir yapı yok.

Yahu insan Google Translate ile sayfası çevirisi yapıp bak. Nasıl benzer yapı yok?

baltazar119

Öğrenci
Eğer çeviri yapıp kendi yazısıymış gibi lanse ediyorsa yabancı dildeki rehberleri hazırlayanları saygısızlık yapmış olur.

Konun yaklaşık %80'ni yabancı kaynaklarda yazılarla neredeyse aynı.

Yahu insan Google Translate ile sayfası çevirisi yapıp bak. Nasıl benzer yapı yok?
Gözünü seveyim toms hardware 'yi tanımıyorum bile
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam;
Cicso eğitimleri
Robotistan elektronik
Thecnospot
Jonnyguru
Wiki
Okuyorum genelde
Ve bunları okurken not alarak ve ss alarak okuyorum. Ayrıca bazı bölümler thecspota benziyor sadece.
Ayrıca Dediğim gobi fotoğraflar alıntı googledan ve gp-500 fotoğraflarını kullandım.
O nedenle benzemiş olabilir fakat başka neye değinebilirim ki?
Iç yapısı kaliteli markalar verimlilik vs. Ve tüm psu lar benzerler.

Son düzenleme:

Cliff Burton

Öğrenci
@baltazar119

Resimde gördüğünüz Aktif PFC devrresinde sol tarafta 2 büyük kapasitör görülürken edepolama işlemi yaparlar.
Konuyu ilk okuduğumda Techspot'taki incelemeye benzetmiştim ama kontrol etmemiştim. Üstteki gibi basit hatalar yapınca da çeviri yaptığını düşündüm. APFC yazan yerde sadece 1 tane Bulk Cap var. Techspot'taki CM GM650'ye bakıyorum 2 tane Bulk Cap var. E insan ister istemez düşünmeye başlıyor bir şeyler. Başka ne var diye sorarsan ilk resim GP serisi değil GM serisi. Kapasitör Tier listesi direk zaten Crmaris'in listesi. Sata güç kablosu için yanlış ucu paylaşmıssın. Demek istediğim HDD/SSD takılan güç girişi yerine modüler güç kaynağına takılan yeri paylaşmıssın. Yine bakıyorum Techspot'taki incelemeye bir altında doğru uç var. Fanlara gelince paylaştığın resimden mavi ve turuncu fanın hangi özellikte olduğunu anlıyorsan helal olsun derim. Attığın resim sadece fanın dışından bir fotoğraf. Yazıyı okuyunca çok üst düzey şeyler biliyormuşsun gibi geliyor ama bazı basit temel yerleri bilmiyormuşsun gibi görünmesi garibine gidiyor insanın ister istemez.

Daha fazla uzatmayacağım. Öyle diyorsan öyledir. Bu konu hakkında tartışmak bana bir şey kazandırmayacak.

Sonraki rehberlerinin daha güzel olması dileğiyle bu tartışmayı sonlandırmak istiyorum.

Son düzenleme:

baltazar119

Öğrenci
@baltazar119

Konuyu ilk okuduğumda Techspot'taki incelemeye benzetmiştim ama kontrol etmemiştim. Üstteki gibi basit hatalar yapınca da çeviri yaptığını düşündüm. APFC yazan yerde sadece 1 tane Bulk Cap var. Techspot'taki CM GM650'ye bakıyorum 2 tane Bulk Cap var. E insan ister istemez düşünmeye başlıyor bir şeyler. Başka ne var diye sorarsan ilk resim GP serisi değil GM serisi. Kapasitör Tier listesi direk zaten Crmaris'in listesi. Sata güç kablosu için yanlış ucu paylaşmıssın. Demek istediğim HDD/SSD takılan güç girişi yerine modüler güç kaynağına takılan yeri paylaşmıssın. Yine bakıyorum Techspot'taki incelemeye bir altında doğru uç var. Fanlara gelince paylaştığın resimden mavi ve turuncu fanın hangi özellikte olduğunu anlıyorsan helal olsun derim. Attığın resim sadece fanın dışından bir fotoğraf. Yazıyı okuyunca çok üst düzey şeyler biliyormuşsun gibi geliyor ama bazı basit temel yerleri bilmiyormuşsun gibi görünmesi garibine gidiyor insanın ister istemez.

Daha fazla uzatmayacağım. Öyle diyorsan öyledir. Bu konu hakkında tartışmak bana bir şey kazandırmayacak.

Sonraki rehberlerinin daha güzel olması dileğiyle bu tartışmayı sonlandırmak istiyorum.
Hocam estağfirullah. Hatta eleştirmenizi canı gönülden isterim. Ben 15 yaşındayım. Bazı şeyleri yeni yeni öğreniyorum. Bir de bütçe olmadığından ha gidiyim bu psu nun içinini açayım diyemiyorum. Sadece okuyabiliyorum. Eleştirirseniz, doğrusunu öğrenirim.
Mesela bu nasıl?

Cliff Burton

Öğrenci
SSD'lerin kalitesi uzun kullanımda belli oluyor. Konuyu belli aralıklarla güncel tut.

Ayrıca Adata bu SSD'de DRAM bulunduğunu nerede söylemiş?

baltazar119

Öğrenci

SDN Son Haberler

Son mesajlar