Açılır açılmaz kapanıyor

Bu konuyu okuyanlar

TTelekom

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar bilgisyarım daha windows açılıyr yazısnda kapanıyor sanırım donanmdan kaynaklanıyor.Bu sorun dün işlemci fanını temizlediken sonra ortaya çıktı acaba işlmeciden mi yoksa ramlerden mi kaynaklanyor ?

pcmuratpc

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Deneme sürümlerinde bir kısıtlama var ama o şekilde değil BIOS tan sıcaklıklara bak ısınma olabilir.

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Aga pcyi yeniden başlatırken sürekli F8 tusuna bas. (F8 değilse başka bir F tusudur F5 misal. anakarttan anakarta değişiyor cunku) bu tusa sürekli bastığında acılacak yeni menüde "En son güvenilir ayarlar" seceniğini sec ve entera bas:) bu kadar büyük ihtimalle duzelirrr... Diyelimki duzelmedi o zaman az önceki menuden güvenli modunda acacan pcyi daha sonra sistem geri yüklemeden hatanın ortaya cıktığı tarihten önceki bir tarihi sec ve geri yüklee:)

tarumoloji

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Bir Türk atasözü derki: Format at geçer. :D

TTelekom

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar sorun windows 7 den değil donanmdan olduğu kanısına vardım fakat sorunu tam çözemedim lüfen yardım

Junas

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Bilgisayar açılırken "bip" sesleri çıkartıyor mu? Eğer çıkartıyorsa iyi dinle ve internetten bu seslerin anlamlarını araştır.Ram veya ekran kartı olabilir.

yusher

Profesör
Reaksiyon puanı
12
işlemciyi temizlerken güç kablosunu tekrar iyi taktığına emin misn ?* işlemciyi yerinden cıkardıysan geri takarken termal macun sürdün mü??

Alex1024

Asistan
Reaksiyon puanı
4
İşlemci fanını sök tekrar tak. Tam oturmamıştır, işlemci ısındığından kapanıyordur.

TTelekom

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Hayır sürmedim

---------- saat 12:37 eklendi ---------- önceki mesaj saat 12:35 eklenmişti ----------

İşlemci fanını sök tekrar tak. Tam oturmamıştır, işlemci ısındığından kapanıyordur.
Ama ilk açtığımda kapanyor.Yani hiç ısınma falan yokken

pcmuratpc

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Arkadaşlar sorun windows 7 den değil donanmdan olduğu kanısına vardım fakat sorunu tam çözemedim lüfen yardım

İşte hocam bu durumda yapmanız gereken 1. mesajımda da belirttiğim gibi sıcaklıklara bakmak çünkü işlemciyi temizlemişsiniz burada bir yanlışınız olmuşsa iyi olacağı yerde daha kötüye gitmiştir, mesela fanı bir üfleyici vasıtasıyla temizlediyseniz tozların gitmesine değil aksine fanın motoruna daha fazla girmesine sebep olmuş olabilir, siz ısıyı kontrol edin ısı derecelerini yazın bir sorun orada yoksa ona göre başka bişiler kurcalarsın:lol::lol::lol:

---------- saat 12:39 eklendi ---------- önceki mesaj saat 12:38 eklenmişti ----------

+1.

Alex1024

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bu arada fanı nasıl temizledin? İşlemcinin üzerinde termal macun varmıydı? Anakartın üzerine birşey kaçtımı? Biryerde kısa devre var olabilir. Fanı sök, etrafına iyi bak temiz mi.

TTelekom

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Bu arada fanı nasıl temizledin? İşlemcinin üzerinde termal macun varmıydı? Anakartın üzerine birşey kaçtımı? Biryerde kısa devre var olabilir. Fanı sök, etrafına iyi bak temiz mi.
İşlemci soğutucusunu tam yerleştirememişim ondan kaynaklanıyormuş.Termal macunu çıkartıp yenisini sürdüm.Şuan da tıkır tıkır çalışıyor :) Bir sorum olacak işlemcim İntel Pentium D 3.00 Ghz biosda sıcaklık 53 C derecede normal mi sizce ?

---------- saat 11:03 eklendi ---------- önceki mesaj saat 11:02 eklenmişti ----------

Bu arada cevap yazan herkese teşekkürler :)