ACİL! Microsoft Windows Hatası

Bu konuyu okuyanlar

Emre Esen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
20170122_234021.jpg
Arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var. Kedim laptopumu düşürdü ve sorun başladı. Daha önce bişey yoktu. Bilgisayar her zamankinden daha geç açılıyor ve açılınca donuyor. Bilgisarım internet dosyalar vs. açmaya çalışıyorum ya hata veriyor ya da çok çok geç (3-4 dk sonra) açılıyor. Yani komutlar çok geç gerçekleşiyor. Mesela arama butonuna tıklıyorum zaten geç açılıyor ayrıca açılınca yazdığım harfler 2 dakika falan sonra ekrana yansıyor. Windows10 kullanıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
HDD zarar görmüş olabilir diye düşünüyorum. Düşmeden en kolay etkilenecek donanım odur. HD Tune ile bad sector taraması yap, sağlığına bak.

Emre Esen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
HDD zarar görmüş olabilir diye düşünüyorum. Düşmeden en kolay etkilenecek donanım odur. HD Tune ile bad sector taraması yap, sağlığına bak.

Hocam söylediğiniz yöntemi biraz ayrıntılı anlatır mısınız rica etsem, çok iyi anlamıyorum bilgisayardan

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146

Emre Esen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende Hdd nin zarar gordugunu dusunuyorum.
--- Gönderi Güncellendi ---
HD Tune
Bu linkten indirip kurunuz
Anladığım kadarıyla benim çözemeyeceğim bir sorun, tamire gitmeli değil mi laptop ? Birde bilginiz varsa maliyeti aşağı yukarı ne olur ?

[Fi]Lounge

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Anladığım kadarıyla benim çözemeyeceğim bir sorun, tamire gitmeli değil mi laptop ? Birde bilginiz varsa maliyeti aşağı yukarı ne olur ?
Yeni sifir hdd takarsa tahminen 200-250 TL.
Garantisi varsa servise gonder fakat kullanici hatasi oldugu icin serviste para isteyebilir...
Garantisi yoksa sifir bir hdd taktirip 200-250 vermek istemiyorsan temiz bir 2.el hdd taktirt daha uyguna gelir.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Değiştirmişken SSD alın hem Windows hızlanır hem de HDD gibi kolay arızalanmaz.

Ancak sorun kesin HDD'de mi anlamak için dediğimiz bad sector taramasını yapın.

Emre Esen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Değiştirmişken SSD alın hem Windows hızlanır hem de HDD gibi kolay arızalanmaz.

Ancak sorun kesin HDD'de mi anlamak için dediğimiz bad sector taramasını yapın.

Cevaplarınız için çok teşekkürler arkadaşlar. Dediğiniz programı şuan indirmem mümkün değil denedim ama olmuyor yani internete zarzor girdim ve dediğiniz siteye giremiyorum yani sayfalar yüklenmiyor. 200 lira zaten bu laptop a değmez hem çok eski hemde özellikleri çok zayıf pek işime yaramıyor ekran kartı vs oyunları kaldırmıyor kasıyor vs. En iyisi sizinde dediğiniz gibi ya ucuz yollu ikinci el hdd ya da yeni bir laptop. Tekrardan çok çok teşekkürler

[Fi]Lounge

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Rica ederiz :)
Benimde eski bilgisayarim vardi. Anakarti yandi. Adam 250tl istedi 775 pin anakarta. Bende degistirmedim yeni laptop aldim.

Emre Esen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eskiyse degistirme. Benim de eski bilgisayarim vardi anakarti yandi adam 250 tl istedi 775 pin anakarta. Yaptirmadim yeni aldim.
Rica ederiz :)

Ya markası ACER sanırsam 6-7 yıllık ve performans çok düşük hiç memnun değilim. Şuan öğrenci olduğum için yeni bişey alma durumum pek yok. Senin dediğin gibi ikinci el uygun fiyata olursa yaptırırım yoksa kalsın :)

Son mesajlar