• GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE!

Açıköğretim Sistemi Öğrencileri için Office 365 Pro Plus Hizmeti

Bu konuyu okuyanlar

Darknes$

Müdavim
Emektar
Katılım
13 Haziran 2008
Mesajlar
17,955
Reaksiyon puanı
338
Puanları
83
Açıköğretim Sistemi Öğrencileri için Office 365 Pro Plus Hizmeti

BLoQWNc.png

Anadolu Üniversitesi ve Microsoft, öğrencilerin teknolojiye erişimini kolaylaştırmak amacıyla Microsoft üretkenlik çözümlerinden Office 365 ProPlus'ı, öğrencilere sağlamak üzerine mutabakata varılmıştır. Bu mutabakat doğrultusunda, Anadolu Üniversitesi öğrencileri Office 365 Öğrenci Avantajı programı kapsamında Office 365 Pro Plus ürününün getirdiği faydalardan yararlanabileceklerdir. Office 365 Öğrenci Avantajı Programı ile Anadolu Üniversitesi öğrencileri Microsoft Office Word, Excel, PowerPoint, OneDrive for Business, Outlook, OneNote, Access ve Publisher programlarını kullanma hakkına erişeceklerdir. Ayrıca, her öğrenci OneDrive üzerinde 1 TB depolama alanına sahip olabilecek ve bu sayede tüm dosyalarına internet bağlantısı olan her yerden erişebileceklerdir.

Bu servislerden yararlanmak isteyen Anadolu Üniversitesi Açıköğretim sistemi öğrencileri https://portal.office.com/home üzerinden “@aof.anadolu.edu.tr” uzantılı e-posta hesabı bilgileri ile giriş yapabilir, “Şimdi Yükle” bağlantısı üzerinden indirecekleri kurulum dosyası yardımıyla kişisel bilgisayarlarına (en fazla 5 adet) Microsoft Office uygulamasının masaüstü versiyonunu kurabilirler. Office 365 mobil uygulamalarına ise mobil cihazlarının işletim sistemine ait uygulama mağazasından (Google Play, App Store vb.) kurumsal e-posta hesabı bilgileri ile erişebilirler.

Microsoft Office 365 Ürününün Yüklenmesi
http://portal.office.com/home adresine gidip “Kullanıcı Adı” alanına “@aof.anadolu.edu.tr” uzantılı e-posta adresinizi yazınız.
Sayfa sizi otomatik olarak Anadolu Üniversitesi Oturum Açma sayfasına yönlendirecektir.

4-2.JPG


Anadolu Üniversitesi Oturum Açma sayfasındaki Kullanıcı Adı alanına e-posta adresinizi ve Parola alanına da şifrenizi yazıp “Oturum Aç” butonuna basınız.

5-2.JPG


Gelen sayfanın altındaki kutularda kullanabileceğiniz Microsoft Office 365 ürünleri yer almaktadır.
Office ürünlerini yüklemek için “Şimdi Yükle” butonuna basınız.

6-2.jpg


Microsoft Ürün Yükleyici dosyası bilgisayarınıza indirecektir.
Bu dosyayı kullanarak bilgisayarınıza Office 365 paketindeki ürünleri yükleyebilirsiniz.

7-2.jpg“@aof.anadolu.edu.tr” Uzantılı e-Posta Hesabınız Yoksa Microsoft Office 365 Hizmetlerinden Faydalanabilmek İçin Hesap Oluşturulması ve Office 365 Ürününün Yüklenmesi TIKLAYINIZ.
 

Besonnen

Asistan
Katılım
2 Mayıs 2013
Mesajlar
322
Reaksiyon puanı
1
Puanları
16
Bilgilendirme İçin Teşekkürler.
 
Üst