Açıklanan gerçek vaka sayıları sonrası sosyal medyadan tepki yağıyor

Bu konuyu okuyanlar

0M42

Asistan
Reaksiyon puanı
140
@Fakehero

Kardeşim zaten bu konuda ibb başkanını anlamak mümkün değil. Bu süreçte toplu taşıma araçlarını iki katına, belkide üç katına çıkarması gerekiyorken seferleri düşürdü, araçların yarısını otoparklara çekip yatırdı. Sonuç? Sosyal mesfe olması gerekiyorken millet birbirinin üzerinde toplu taşımaya biniyor.. Sanki virüsün yayılması isteniliyor gibi. Bu millet bunu haketmiyor..

Seninde söylediğin gibi aklı başında olan kişiler devlete, sağlıkçılara giydireceğine hala aptallar gibi maskesiz gezen, gizli gizli eğlenceler düzenleyip sosyal mesafeyi hiçe sayanlara, her ortamda sarmaş dolaş olanlara giydirmelidir. Onlar yüzünden virüs belasını atlatamıyoruz.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
İnşallah hepimizin vardır, sadece benim olmasın..

Ben çoğu konuda olduğu gibi özellikle pandemi konusunda da hükümete minnet duyuyorum çünkü buna mecburum.
Kimseye minnet duymaya mecbur değilsiniz. Bunun bir altını çizelim. Ama içinizden geldiği için minnet duyuyorsanız tabii ki duyabilirsiniz.
Şayet hükümet son bir kaç yılda sağlık sektörüne yatırım yapmasaydı, şehir hastahanelerini kurup içlerini son teknoloji ile donatmasaydı durumumuz ne olurdu? Allah bilir.
Sağlık yatırımlarının yapılması veya şehir hastahanelerinin açılması son derece güzel gelişmeler. Ama aynı zamanda bu hastahaneleri besleyecek nitelikli personeller yetiştirmek ve tıp fakülteleri de kurmak gerekir. Fakülte kurmak ya da hastahane yapmak sadece bina yapmak değildir.
Ne diyordu o zamanlar muhalefet (özellikle bir tanesi) ne gerek var bu kadar hastahaneye?? Boş yatırım .... Şundan eminim ki bu pandemi belası bizi önceki hükümet-ler zamanında yakalamış olsaydı biz TELEF OLMUŞTUK net..
O bahsettiğiniz muhalefet ki sanırım bir tanesi dediğiniz Kemal Kılıçtaroğludur; eleştirdiği hasta sayısı garantisi verilmesi idi. Yani içinde hasta olsun olmasın fiks ücret ödenmesi Hazine'den. Aynen köprü ve tünellerde olduğu gibi. O konuyu da karıştırmamak lazım. Ya da Atatürk Havalimanının pistlerini yok etmek sureti ile Sahra Hastanesini yapılmasına karşı idi muhalefet.
Şükürler olsun ki dünya genelinde pandemi sürecini ülke olarak en iyi biz atlatıyoruz. Kayıp olacak tabi bu çok üzücü ama o çok güvendiğimiz batı dediğimiz avrupa ülkeleri ki, Amerika başta olmak üzere teker teker dökülüyorlar. Sanırım haberiniz yok ama ABD de sağlık sektörü çökmenin eşiğinde. İnsanlar ölülerini bile hastahaneden alamıyor ölenleri konterner lere doldurup şehirden uzak bölgelere götürüp bırakıyorlar..

Pandemi sürecini en az atlattığınızı sanıyorsunuz. Eyüp Sultan Camii'den okunan selaları bir dinleyin de öyle karar verir. Ya da gasilhanelerdeki yıkama kuyruklarına da bakın...

0M42

Asistan
Reaksiyon puanı
140
@ozciceky

kılıçdaroğlu ne zaman söylediklerini mantık çerçevesine sığdırabilmiş ki şimdi burada siz bir mantık kalıbına sokmaya çalışıyorsunuz?

"şehir hastahanelerinin açılması son derece güzel gelişmeler. Ama aynı zamanda bu hastahaneleri besleyecek nitelikli personeller yetiştirmek ve tıp fakülteleri de kurmak gerekir"

Yazmışsınız sonrada kılıçdaroğlu nun kendi söyleyemediği, ama sizin düzeltmeye ihtiyaç duyduğunuz yazıda da şunu söylemişsiniz;

"eleştirdiği hasta sayısı garantisi verilmesi idi. Yani içinde hasta olsun olmasın fiks ücret ödenmesi Hazine'den"

Burada kendiniz ile çelişiyorsunuz. Hasta olsun olmasın ne demek? Doktor, sağlık personeli olacak olmak zorunda.. Alt yapı olacak gerekiyorsa boş boş oturacaklar ama bir vaka olduğunda hazır kıta olduklarını bileceğiz. Vakayı göğüsleyecek bir gücümüz olduğunu bileceğiz. Kılıçdaroğlu burada yine çuvalladı. Ona göre masraf olmasın boş yere maaş ödemeyelim doktor olmasın, o zaman hastahaneye de gerek yok. İşte mantık yine aynı yere çıkıyor. Doktorun aldığı maaştan kimseye zarar gelmez eliniz kesilse doktordan yardım istiyorsunuz.

Yollar otobanlarda düşündüğünüz gibi değil. Ancak oraya girersem konu başlı başına siyasete gireceğinden o konuda bir şey yazmıyorum.

Peki bu pandemi sürecinde siz hangi ülkede olmak isterdiniz?

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938

Bilim Kurulu toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın gerçek günlük vaka sayısını açıklaması sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.​

fahrettin-koca-iha2_16_9_1606336333.jpg

Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüsü salgını nedeniyle yaşanan yeni can kaybını ve hasta sayısını açıkladı. Türkiye’de son 24 saat içinde 6 bin 814 yeni hasta tespit edilirken, toplam hasta sayısı 467 bin 730’a yükseldi.

Sağlık Bakanı Koca, halktan gelen tepkiler sonrası artık Sağlık Bakanlığı’nın corona virüsü verilerinin yer aldığı tabloda gerçek vaka sayısının da açıklanacağını duyurdu. Koca, son 24 saat içinde testi pozitif çıkan vaka sayısını 28 bin 351 olarak açıkladı.

Gerçek vaka sayısının gizlenmesiyle başlayan tartışmalar sosyal medyada yeniden gündem oldu. Birçok kullanıcı, gerçek vaka sayılarının açıklananın 5 katı olmasının ardından Bakan Koca’ya tepki gösterdi.

İşte o tepkilerden bazıları:

undefined
vaka2.jpg
vaka3.jpg
vaka4.jpg
vaka5.jpg
vaka6.jpg
vaka7.jpg
vaka8.jpg
vaka9.jpg
vaka10.jpg
vaka11.jpg
16x9.gif

vaka13.jpg

vaka14.jpg

vaka15.jpg

Vaka sayıları önceden doğru verilseydi halk tedbirli olup görmemezlikten gelicekti şimdide dert yanıyorlar

grand_master

Müdavim
Reaksiyon puanı
707

Bilim Kurulu toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın gerçek günlük vaka sayısını açıklaması sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.​

fahrettin-koca-iha2_16_9_1606336333.jpg

Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüsü salgını nedeniyle yaşanan yeni can kaybını ve hasta sayısını açıkladı. Türkiye’de son 24 saat içinde 6 bin 814 yeni hasta tespit edilirken, toplam hasta sayısı 467 bin 730’a yükseldi.

Sağlık Bakanı Koca, halktan gelen tepkiler sonrası artık Sağlık Bakanlığı’nın corona virüsü verilerinin yer aldığı tabloda gerçek vaka sayısının da açıklanacağını duyurdu. Koca, son 24 saat içinde testi pozitif çıkan vaka sayısını 28 bin 351 olarak açıkladı.

Gerçek vaka sayısının gizlenmesiyle başlayan tartışmalar sosyal medyada yeniden gündem oldu. Birçok kullanıcı, gerçek vaka sayılarının açıklananın 5 katı olmasının ardından Bakan Koca’ya tepki gösterdi.

İşte o tepkilerden bazıları:

undefined
vaka2.jpg
vaka3.jpg
vaka4.jpg
vaka5.jpg
vaka6.jpg
vaka7.jpg
vaka8.jpg
vaka9.jpg
vaka10.jpg
vaka11.jpg
16x9.gif

vaka13.jpg

vaka14.jpg

vaka15.jpg

Şaşırmadım

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
@ozciceky

kılıçdaroğlu ne zaman söylediklerini mantık çerçevesine sığdırabilmiş ki şimdi burada siz bir mantık kalıbına sokmaya çalışıyorsunuz?

"şehir hastahanelerinin açılması son derece güzel gelişmeler. Ama aynı zamanda bu hastahaneleri besleyecek nitelikli personeller yetiştirmek ve tıp fakülteleri de kurmak gerekir"

Yazmışsınız sonrada kılıçdaroğlu nun kendi söyleyemediği, ama sizin düzeltmeye ihtiyaç duyduğunuz yazıda da şunu söylemişsiniz;

"eleştirdiği hasta sayısı garantisi verilmesi idi. Yani içinde hasta olsun olmasın fiks ücret ödenmesi Hazine'den"
Hasta olmasın demek ne demek ne demek ? Siz devletin garanti verdiği projeleri hiç incelememişsiniz ki böyle konuşuyorsunuz. Acaba neden son dönemde garanti geçiş veya hasta sayısı verilen projelere yapılan ödemeler açıklanmayacak.
Netice de eleştirilen ömrü boyunca yıllık 100 bin hasta görmeyecek bir hastahaneye 200 bin hasta garantisi vermek ya da yıllık ömrü boyunca 10 milyon geçmeyecek köprüye 25 milyon geçiş garantisi üzerinden ödeme yapmaktır. Hasta ve geçiş rakamlarını örnek olması sebebi ile bakmadan yazdım. Takdir edersiniz ki, tabi eğer ederseniz, her projede farklı rakamlar olmak ile birlikte her projede olabilecek sayını çok üzerinde garanti verilmiştir devlet tarafından. Yani ifade ettiğiniz gibi kendimle çelişmiyorum. Olsa olsa siz anlamak istemiyor olabilirsiniz.

Burada kendiniz ile çelişiyorsunuz. Hasta olsun olmasın ne demek? Doktor, sağlık personeli olacak olmak zorunda.. Alt yapı olacak gerekiyorsa boş boş oturacaklar ama bir vaka olduğunda hazır kıta olduklarını bileceğiz. Vakayı göğüsleyecek bir gücümüz olduğunu bileceğiz. Kılıçdaroğlu burada yine çuvalladı. Ona göre masraf olmasın boş yere maaş ödemeyelim doktor olmasın, o zaman hastahaneye de gerek yok. İşte mantık yine aynı yere çıkıyor. Doktorun aldığı maaştan kimseye zarar gelmez eliniz kesilse doktordan yardım istiyorsunuz.
Bence çuvallayan iktidar da seçim olduğunda görürüz.
Yollar otobanlarda düşündüğünüz gibi değil. Ancak oraya girersem konu başlı başına siyasete gireceğinden o konuda bir şey yazmıyorum.

Peki bu pandemi sürecinde siz hangi ülkede olmak isterdiniz?
Almanya, Avusturya, Norveç, Finlandiya da olmayı tercih ederdim sanırım.

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Sadece sağlıkta değil çoğu alanda şeffaflık konusunda ağır sınıfta kalıyoruz. Hükümet mantıklı bir iş yapsaydı en başından semptomlu ve semptomsuz vaka olarak ayırarak açıklardı her ikisinide açıklamış olurdu. Bu ayırımı açıklamadan hasta sayısını tüm pozitif vakalar olarak açıklaması tam bir rezillik. Avrupada sayılar rekor kırarken bizde şeffafça açıklayalım Avrupa gibi yani.

0M42

Asistan
Reaksiyon puanı
140
128137224_10217684038868070_2122228032757893112_o.jpg

Buda sağlık bakanımızdan belgeli açıklama. Kimler neyi idrak edememiş yada kapasiteleri yetmemiş/anlayamamış ta basmışlar ortalığa yaygarayı bakanımız açıklıyor ;

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Umut murare denen AKP borozanı olan birisinin pankartını paylaşman ne kadar da güzel olmuş :)
Öncelikle İBB mesai gidiş ve dönüş saatlerin dışındaki sefer sayılarını azaltmıştı. Acaba neden yapmış olabilir. Çünkü ülke kapatılmadığı sürece mesai saatleri dışında insanların bir yerden bir yere gitmemesi teşvik edilmiş olabilir mi ? Tabii biraz düşünmek gerekiyor. Attığınız pankartın sol en üst resminde maske takan kimsenin olmadığının farkında mısınız acaba ? Yani o resim pandemiden çok önce ki orası da köprüden önceki son durak ve ben de yıllarca AKP zamanında o durağı kullandım. Aynen de öyle tıklım tıkıştı.

Siz AKP destekçisi olabilirsiniz. Sizin kendi tercihinizdir, saygı duyarım. Ancak yalan ve yanlış pankartlar ile algı yaratmanız ancak sizi komik duruma düşürür.

Ek olarak da ifade etmek isterim ki; Sayın Koca ne açıklarsa açıklasın artık sadece beyhude olacaktır.

Nedeni de aşağıdaki iki tablo arasındaki farktan dolayı...

Ekli dosyalar

• indir.jpg
    indir.jpg
    11.5 KB · Görüntüleme: 71
  • indir2.png
    indir2.png
    10.6 KB · Görüntüleme: 80

0M42

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Umut murare denen AKP borozanı olan birisinin pankartını paylaşman ne kadar da güzel olmuş :)
Öncelikle İBB mesai gidiş ve dönüş saatlerin dışındaki sefer sayılarını azaltmıştı. Acaba neden yapmış olabilir. Çünkü ülke kapatılmadığı sürece mesai saatleri dışında insanların bir yerden bir yere gitmemesi teşvik edilmiş olabilir mi ? Tabii biraz düşünmek gerekiyor. Attığınız pankartın sol en üst resminde maske takan kimsenin olmadığının farkında mısınız acaba ? Yani o resim pandemiden çok önce ki orası da köprüden önceki son durak ve ben de yıllarca AKP zamanında o durağı kullandım. Aynen de öyle tıklım tıkıştı.

Siz AKP destekçisi olabilirsiniz. Sizin kendi tercihinizdir, saygı duyarım. Ancak yalan ve yanlış pankartlar ile algı yaratmanız ancak sizi komik duruma düşürür.

Ek olarak da ifade etmek isterim ki; Sayın Koca ne açıklarsa açıklasın artık sadece beyhude olacaktır.

Nedeni de aşağıdaki iki tablo arasındaki farktan dolayı...

O akp borozanı (senin tabirin ile), peki imamoğlu kimin borazanı? Belli değil.. Kumandası kimin elinde oda belli değil..

"İBB mesai gidiş ve dönüş saatlerin dışındaki sefer sayılarını azaltmıştı. Acaba neden yapmış olabilir. Çünkü ülke kapatılmadığı sürece mesai saatleri dışında insanların bir yerden bir yere gitmemesi teşvik edilmiş olabilir mi ?"

Böylesine komik bir savunma olabilir mi? O zaman ne planlandı ne oldu? Kısıtlama öyle toplu taşıma sayılarını düşürmekle olmaz madem öyle plan yaptılar durum ortada işe yaramadığını göre bile neden hala ısrar ediliyor bu konuda? Art niyet var.. Mantık denilen bir şey var.. Burada bariz bir şekilde yönetim beceriksizliği var bunu ısrarla anlamak istemiyorsunuz.

Siz sanırım istanbulda yaşamıyor, yada toplu taşıma nedir bilmiyorsunuz.. Bir gün mesai saatlerindeki seferlerde bulunun da neyin ne olduğunu görün. Her şeyi işine geldiği gibi bir kılıfa uydurmaya çalışmak bir kere tartışmanın etiğine uymaz. Benim söylediklerimin fotolu belgeli kanıtları ortada. Siz hala yok o öyle edğil bu böyle değil.. Gördüğüme mi inanayım sizin hazımsızlığınıza mı? Bunları anlamak istemeyen (işlerine gelmediği için) kabuk bir tayfa var siz de bence onlardansınız. Sizlere sayfa sayfa da yazılsa boş neye istiyorsanız ısrarla inatla onun peşinden gidiyorsunuz tutunduğunuz mantık kılıfını anlayabilmek mümkün değil.

Ülkenin sağlık bakanı elinde belgesi ile açıklamasını yapıyor buna beyhude diyorsunuz. Size daha ne söyleyeyim.. Sizin maksadınızı (siz den kastım genel olarak güttüğünüz mantığı destekleyen güruh) çok iyi anlıyorum düşmanlık etme uğruna her türlü sahtelik, yalan dolan peşinde koşuyorsunuz. Ülkenin sağlık bakanına itimatın yoksa Almanya, Avusturya, Norveç, Finlandiya ya göç etmenizi tavsiye ederim.

Terör ile iç içe olan tabipler birliğinden aldığınız bu bilgiye ben asla inanmam Türkiye Cumhuriyetinin uygun görüp seçtiği sağlık bakanımın sözüne bakarım. Adam zaten belgesiyle açıklamasını da yapıyor buna inanmayan kendi paranoyasıyla başbaşadır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Israrla tabipler birliği başkanı denilip duruyor ya... Şunlarıda şuraya iliştireyim bulunsun...

Başkanı pkk sempatizanı olan bir kuruluşun söyledikleride, iddia ettikleride bana göre safsatadan yalandan dolandan hainlikten başka bir şey değildir.

Ha isteyen istediğine inansın tabi.. Amma kendisini konu hakkında allame sanması... Ne bileyim işte takılın kafanıza göre ;)

Son düzenleme:

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
O akp borozanı (senin tabirin ile), peki imamoğlu kimin borazanı? Belli değil.. Kumandası kimin elinde oda belli değil..
Bir kere yaptığınız karşılaştırma en baştan bozuk. Bahsettiğiniz kişi ne olduğu toplumca pek de bilinmeyen AKP dönemi figürlerinden biri. Ekrem İmamoğlu ise İstanbul'un seçilmiş belediye başkanı. Kumandası kimin elindedir bilmem.
"İBB mesai gidiş ve dönüş saatlerin dışındaki sefer sayılarını azaltmıştı. Acaba neden yapmış olabilir. Çünkü ülke kapatılmadığı sürece mesai saatleri dışında insanların bir yerden bir yere gitmemesi teşvik edilmiş olabilir mi ?"

Böylesine komik bir savunma olabilir mi? O zaman ne planlandı ne oldu? Kısıtlama öyle toplu taşıma sayılarını düşürmekle olmaz madem öyle plan yaptılar durum ortada işe yaramadığını göre bile neden hala ısrar ediliyor bu konuda? Art niyet var.. Mantık denilen bir şey var.. Burada bariz bir şekilde yönetim beceriksizliği var bunu ısrarla anlamak istemiyorsunuz.
Mantıktan bahsediyorsunuz sonra gelip Sayın Hükümetin uygulamalarını savunuyorsunuz. Beceriksizlik nedir size madde madde;

1-3 Hafta Avrupa ülkelerinin yaptığı gibi ciddi sokağa çıkma kısıtlamaları uygulayamamaktır.
2-Göz göre göre vaka sayılarında yalan veri paylaşmaktır.
3-Almanya'nın yaptığı gibi kapalı işletmelere geçmiş yıl cirosu üzerinden hesap yapıp ödeme yapamamaktır.
4-Virüs son hız yayılırken Mitingler yapmaktır, Ayasofya'yı şov ile ibadete açmaktır.
5-Şahsım hükümetinin tüm beceriksizliklerinden de alakasız kişileri sorumlu tutmaktır.
Siz sanırım istanbulda yaşamıyor, yada toplu taşıma nedir bilmiyorsunuz.. Bir gün mesai saatlerindeki seferlerde bulunun da neyin ne olduğunu görün. Her şeyi işine geldiği gibi bir kılıfa uydurmaya çalışmak bir kere tartışmanın etiğine uymaz. Benim söylediklerimin fotolu belgeli kanıtları ortada. Siz hala yok o öyle edğil bu böyle değil.. Gördüğüme mi inanayım sizin hazımsızlığınıza mı? Bunları anlamak istemeyen (işlerine gelmediği için) kabuk bir tayfa var siz de bence onlardansınız. Sizlere sayfa sayfa da yazılsa boş neye istiyorsanız ısrarla inatla onun peşinden gidiyorsunuz tutunduğunuz mantık kılıfını anlayabilmek mümkün değil.
Kardeşim foto dediğin soldaki ilk fotografta kimsede maske yok zaten. Bari fotograf paylaşırken doğru fotograf paylaşın. Copy paste yapmayın. Yukarıda yazdığınız paragraf tam size uygun. Hatta forumda OzhanK denen kişi ile aynı olduğunuza bile inanabilirim. Çünkü sizde de aynı o zatı muhteremdeki AKP ne yapmışsa doğrudur gerisi de tü kakadır anlayışı var.
Ülkenin sağlık bakanı elinde belgesi ile açıklamasını yapıyor buna beyhude diyorsunuz. Size daha ne söyleyeyim.. Sizin maksadınızı (siz den kastım genel olarak güttüğünüz mantığı destekleyen güruh) çok iyi anlıyorum düşmanlık etme uğruna her türlü sahtelik, yalan dolan peşinde koşuyorsunuz. Ülkenin sağlık bakanına itimatın yoksa Almanya, Avusturya, Norveç, Finlandiya ya göç etmenizi tavsiye ederim.
Ülkenin sağlık bakanına vaka sayısındaki yalanlardan sonra sizin itimadınız varsa aklınıza şaşarım.

Terör ile iç içe olan tabipler birliğinden aldığınız bu bilgiye ben asla inanmam Türkiye Cumhuriyetinin uygun görüp seçtiği sağlık bakanımın sözüne bakarım. Adam zaten belgesiyle açıklamasını da yapıyor buna inanmayan kendi paranoyasıyla başbaşadır.
Mesaj otomatik birleştirildi:
O bilgi sağlık bakanlığının açıkladığı tablo. Olayları çok iyi takip ettiğiniz belli.
PKK sempatizanı derken Şivan Perver ile el ele kol kola resimleri olan TTB mi kast ettiniz acaba ?

Başkanı pkk sempatizanı olan bir kuruluşun söyledikleride, iddia ettikleride bana göre safsatadan yalandan dolandan hainlikten başka bir şey değildir.

Ha isteyen istediğine inansın tabi.. Amma kendisini konu hakkında allame sanması... Ne bileyim işte takılın kafanıza göre ;)

Allah seni de islah eder umarım Sevgili Kardeşim.

Hayatta size başarılar diliyorum.

0M42

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Güzel kardeşim konudan konuya atlıyorsun anlıyorum ki sana ne söylense nafile boşa yazıyoruz burada. Küçücük bir mantık sahibi olsaydın şu pkk sevicilerini el üstünde tutmazdın. Aslında bunun adı başka bir şey ama huzurumuz kaçmasın. Pkk konusunda hükümete laf ediyorsun öylemi? Beğenmediğin hükümet ülkede terörü bitirme eşiğinde. Sınır dışı operasyonlarına başladı dışarıdakileri temizliyor... Sizinkiler ne yapıyor yada ne yaptılar bu güne kadar? İşeyen kadın heykeli, eşek kafalı adam heykeli ??? Nedir bu Allah aşkına :)

Allah devletime, Cumhurbaşkanıma zeval vermesin hedef 2023 inşallah.. Ondan sonra sizide güttüğünüz davayıda göreceğiz ;)

Ülkenin sağlık bakanı çıkmış açıklama yapıyor, buna inanmayıp tabipler birliği denilen köstebek yuvasına itimat ediyorsunuz her şeyden önce kendi mantığınızı gözden geçireceksiniz. Geçiniz bu allame ayaklarını..

Hala aynı teraneler maske yokmuş ta eski fotoymuş ta.. Orada maskeli fotoda var.. Size ne dedim "Bir gün mesai saatlerindeki seferlerde bulunun da neyin ne olduğunu görün".. Aslında neyin ne olduğunu çook iyi biliyorsun da...

Senin derdin başka..

Tabipler birliği kim? Sana Türkiye Cumhuriyetinin seçtiği sağlık bakanı diyorum hala bana tabipler birliği diyorsun. O savunduğun birlik önce kendi pisliklerini temizlesin.. Onların da kuyruk acıları belli anlayan anlıyor.

Sunduğun madde 1 : O kadar kemiksiz şuursuz bir muhalefet var ki bu ülkede 15 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edilsin yine ilk eleştiren bu şuursuz muhalefet olacak. Devlet seni senden çok düşünüp seni eve kapatmak istemiyor, çalışıp evine yine ekmek götür diye debelenip duruyor. Israrla maske maske maske deyip duruyor hala takmayanlara ceza yazmamakta ısrar ediyor. Neden sence? Size yaramıyor işte deveyi diken insanı döven yaranır.

Madde 2 : Uydurmaya çalıştığın kılıf bu.. Kime göre neye göre yalan? Diyorum ki adam belgesi ile nedir ne değildir açıkladı hala tabipler birliği aşağı tabipler birliği yukarı..... Geçiniz bunları...

Madde 3 : Senin ülkenin ekonomisi ile almanyanın ki bir mi ki almanya ile kıyaslıyorsun? Madem kıyaslama yapıyorsun bu ülke, başbakanının clinton ın önünde emeklisine maaş ödeyebilmek için el pençe divan para dilendiği zamanlarıda eleştirsene (bu sadece devede kulak) Şimdi bayramlarda maaş artı prim alıyor emekliler.

Madde 4 : Mitingler, ibadetler, ayasofya mı gözüne battı? Camiler sosyal mesafe kuralına olabildiğince nizamı bir şekilde uyuyor. Buna dilin uzanacağına tatil bölgelerinde hiç bir şeyi umursamayıp iç içe el ele kol kola sarmaş dolaş takılan, gizli gizli eğlenceler, partiler düzenleyenlere de söylesenize? Objektif düşünmeyi becerebilirseniz hatalarını o zaman görebilirsiniz.

Madde 5 : Bu da sizin görüşünüz yorum yok..

Allah hepimizi ıslah etsin, her insanın ıslah olmayı gerektirecek yönleri vardır..