Soru Açıklamadaki sistemler nedir ve nasıl kullanılır?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan kozmix
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

kozmix

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Video edit işiyle uğraşan kişiler depolama sorunu yaşamamak için videoları bilgisayara indirmeden alıntıladığım mesajdaki sistemler üzerinden editleyebiliyorlarmış. Ben ilk zamanlar bulut depolamayla yapılır sanmıştım fakat videonun bilgisaya indirilmesi ve bilgiyayar hafızasındayken edtlenmesi lazımmış ve bu da uzun videolarda benim için depolama sorunu yaşatabilir.
Fakat alıntıladığım mesajda bilgisayara indirmeden direkt bu sistemler üzerinden edit yapılabildiğinden bilgisayar hafızasıyla ilgili bir sorun olmuyormuş.
Kendim birkaç yerden bu sistemlerin ne olduğunu araştırdım fakat biraz karışık geldi. Bilmeyen birisi için bu sistemlerin ne olduklarını ve nasıl bu sistemleri kurabileceğimi anlatabilir misiniz?

Dostum bu işte profesyonel olarak uğraşmakta olan kişiler genellikle bulut sistemi üzerinden videoları depolamakta. Ama buradaki bulut sisteminden kastım NAS ve server sistemi. LAN üzerinden gigabit hızlarında erişimi oldukları için bir makine üzerinden sorunsuz depolama yapabiliyorlar.