Açık Lise Öğretimi

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
64
Selamlar arkadaşlar. Teogtan 480 puan aldım ve sağlık problemleri sebebi ile girdiğim fen lisesi kolejinde sinirlerim ve derslerim çok düzensiz. Moralimi yılın başından berip toplayamadim ki dersleri kacirmayan arkadaslarımda daha toplayabilmis degil. Acik lise nasil bir yer? Okula gidilmesi gerekiyor mu ya da sinavlar nasil yapiliyor?hedeflerim yuksek ve derslerimi bu yili okuyup seneye acik liseden devam etmek istiyorum. Gunu gunune calisip ilerleyecegim ama okul baskisi ve stresi olmadan. Bu duzeni saglayabilecek bir ogrenciyim. Bilen arkadaslar yardimci olabilirmi? Okula gitmeden evden uni sinavina hazirlanmak istiyorum. Temel lise ya da acik lisede boyle birsey mumkun mu? Acik liseye gecsem uni puanim nasil olur bir eksisi ya da uni ye girerken bir dezavantsji olur mu? Yardimlarini bekliyorum. Tesekkurler.

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Merhaba;

Açık lise de okula gitmiyorsun. Sadece dönemde 2 kez sınava giriyorsun. Bütün derslere kendin çalışmak zorundasın. Bu yüzden normal eğitime göre zordur. Senin aldığın TEOG puanı gayet iyi. Bence okuduğun okuldan memnun değilsen, baskı fazla ise iyi bir devlet okuluna geçebilirsin. ;)

Reaksiyon puanı
64
Okula devam etmek istemiyorum. Evden yurutebilecek kapasitem var ve açik lisede uni sinavi ya da puani olarak bir farklilik varmi? Okul binasi ve sinavlar nasil oluyor? Psikolojim git gide cokmeye basladi ve artik dayanamiyorum.
Merhaba;

Açık lise de okula gitmiyorsun. Sadece dönemde 2 kez sınava giriyorsun. Bütün derslere kendin çalışmak zorundasın. Bu yüzden normal eğitime göre zordur. Senin aldığın TEOG puanı gayet iyi. Bence okuduğun okuldan memnun değilsen, baskı fazla ise iyi bir devlet okuluna geçebilirsin. ;)

Emre Budak

Doçent
Reaksiyon puanı
321
Merhaba, Mevlüt diye bir arkadaşım vardı Lise 1'de bıraktı okulu. Açıktan hazırlandı okudu kredilerini topladı. İTU'yü yazandi. Ama bu su demek değil. Bırak okulu git açık öğretime. Sana sadece mümkün olduğunu açıkladım. Karar senin. İyi dusun. :)

Reaksiyon puanı
64
Merhaba, Mevlüt diye bir arkadaşım vardı Lise 1'de bıraktı okulu. Açıktan hazırlandı okudu kredilerini topladı. İTU'yü yazandi. Ama bu su demek değil. Bırak okulu git açık öğretime. Sana sadece mümkün olduğunu açıkladım. Karar senin. İyi dusun. :)
Okul baskisi stresini ve programini uygulayabilecek gucum kalmadi. Devlet kitaplari ile kendim yurutebilecegimi dusunuyorum. Zaten bir yil olmazsa oteki yil tekrar denerim ama okul olmasin yeter. Sinav puaninda oynama,uni ye girerken bir sikinti yaratmaz degilmi bu acik lise? Ayni anadolu ya da fen lisesiymis gibi farksiz kiyaslama yapilir sinavlarda.

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Okula devam etmek istemiyorum. Evden yurutebilecek kapasitem var ve açik lisede uni sinavi ya da puani olarak bir farklilik varmi? Okul binasi ve sinavlar nasil oluyor? Psikolojim git gide cokmeye basladi ve artik dayanamiyorum.
Benim bildiğim açık lise sınavları haftasonları herhangi bir lisede yapılıyor.