Açık Lise Dersler

Bu konuyu okuyanlar

ZİHONER

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Arkadaşlar baya araştırma yaptım fakat sorumun cevabını net olarak Halk Eğitim Merkezi bile veremiyor. Bu yüzden çok arada kaldım zaten riskli olan bir durum daha riskli hale döndü gözümde ne yapacağımı anlamadım. Şu yeni müfredatla birlikte dersler değişti yeni dersler geldi işte Dil Anlatım Ve Edebiyat birleşti. Felsefe dersi 10. sınıfa da geldi. İnkilap tarihi 12. sınıfa alındı 12. sınıfta normalde tarih yoktu şuan var. Din kültürü 2 saate çıktı ben bir saat gördüm yıllarca o kredi açığı nasıl olacak. Yani eski ders sistemiyle alakasız şeyler oldu. Şimdi ben bu kadar değişen dersi tekrar verecek miyim? :22: Bu derslerin hepsini tekrar vermek liseyi yeniden bitirmek demek. En başta 5 tane zorunlu dersim vardı hayatım boyunca hiçbir dersten kalmadım şu saçma sapan değişiklik sonucu almadığınız ders varsa vermek zorundasınız dediler. Bu programa göre ben orda ki hiçbir dersi almadım. Kafam çok karıştı. :?: :?: Açık liseye geçmek istememin sebebi okul gereksiz ve ben kendi disiplini mi oluşturmak konusunda inşallah sorun yaşamayacağım.

Bana net bilgi verebilecek veya net bir bilgi alabileceğim bir yere yönlendirebilecek olursam sevinirim. Halk Eğitim de bilmiyor. 147'yi falan mı aramalıyım?

Yeni program ;
vjWagA.png

Eski program;

nO0bAN.png

Arada bir sürü fark var. Ne olacak şimdi?

hastysquirrel

Asistan
Reaksiyon puanı
235
Dostum öncelikle dersleri vermek zorunda değilsin 3 kez kalınca muaf oluyorsun bu 1, okuldan mezun olman için gereken krediyi toplaman lazım bu 2. Kredi dolarsa 4 yıl dolmadan bile mezun olabilirsin.

ZİHONER

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Dostum öncelikle dersleri vermek zorunda değilsin 3 kez kalınca muaf oluyorsun bu 1, okuldan mezun olman için gereken krediyi toplaman lazım bu 2. Kredi dolarsa 4 yıl dolmadan bile mezun olabilirsin.

Hocam üç kez kalmak gibi bir imkanım yok ben bir yılda iki kere sınava girebiliyorum.(Bildiğim kadarıyla 3 kez girmek için 18 yaş üstü olmak gerekli.) Eğer kalırsam mezun olamamam olamazsam üni. kazanırsam gidemem zaten ben 12'de boş kalıp üniye yüklenmek için geçeceğim. Konuda yazmayı unuttum galiba ben şuan 11'İm ve kaldığm ders yok 5 dönemdir. Bu dönemde olmayacak gibi ve kredilerim de muhtemelen 185 civarı olacak tek sıkıntı şu ders değişikliği en basitinden Dil Anlatım ve Edebiyat birleşip Türk Dili ve Edebiyatı oldu. Ben ayrı ayrı dersler olarak gördüm 3 yıl boyunca şimdi geçiş yapınca bu nasıl değerlendirilecek. Bir diğer şey din kültürü 2 saat görünüyor ama ben 1 saat gördüm. Veya felsefe dersi 10. sınıfta da var artık benim dönemimde yani geçen sene yoktu böyle bir şey ondan dolayı felsefe dersi almadık bu sene tek gördük bana senin 10. sınıf felsefen yok tekrar vermen gerekir derler mi?

Bir kaç ders daha var bu şekil Sağlık bilgisi ve trafik dersleri birleşti fakat ben 9'da sağlık bilgisi dersini gördüm ama trafık dersini görmedim bu nasıl olacak :D

Eğer bu yeni müfredata göreyse her şeyi tekrar vermem gerekirse geçmemek daha mantıklı.

Baya uzun yazdım kusura bakmayın cevabınız için teşekkürler.

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Hocam üç kez kalmak gibi bir imkanım yok ben bir yılda iki kere sınava girebiliyorum.(Bildiğim kadarıyla 3 kez girmek için 18 yaş üstü olmak gerekli.) Eğer kalırsam mezun olamamam olamazsam üni. kazanırsam gidemem zaten ben 12'de boş kalıp üniye yüklenmek için geçeceğim. Konuda yazmayı unuttum galiba ben şuan 11'İm ve kaldığm ders yok 5 dönemdir. Bu dönemde olmayacak gibi ve kredilerim de muhtemelen 185 civarı olacak tek sıkıntı şu ders değişikliği en basitinden Dil Anlatım ve Edebiyat birleşip Türk Dili ve Edebiyatı oldu. Ben ayrı ayrı dersler olarak gördüm 3 yıl boyunca şimdi geçiş yapınca bu nasıl değerlendirilecek. Bir diğer şey din kültürü 2 saat görünüyor ama ben 1 saat gördüm. Veya felsefe dersi 10. sınıfta da var artık benim dönemimde yani geçen sene yoktu böyle bir şey ondan dolayı felsefe dersi almadık bu sene tek gördük bana senin 10. sınıf felsefen yok tekrar vermen gerekir derler mi?

Bir kaç ders daha var bu şekil Sağlık bilgisi ve trafik dersleri birleşti fakat ben 9'da sağlık bilgisi dersini gördüm ama trafık dersini görmedim bu nasıl olacak :D

Eğer bu yeni müfredata göreyse her şeyi tekrar vermem gerekirse geçmemek daha mantıklı.

Baya uzun yazdım kusura bakmayın cevabınız için teşekkürler.

Okulu başından beri Aöf olarak mı okuyorsun :)

ZİHONER

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Okulu başından beri Aöf olarak mı okuyorsun :)

Yok hocam ben anadolu lisesindeyim hala ve 11. sınıfım seneye geçiş yapacağım yani 12'de yani açık lisede 7 ve 8. dönem oluyor. Kafama takılan sorular da geçiş ile alakalı zaten geçiş yaparsam karşıma çıkacak zorunlu dersler.

Son mesajlar