Açık bulana 20 bin dolar!

Bu konuyu okuyanlar

S

shiftdelete.net

SDN Okuru
Açık bulana 20 bin dolar!

Eğer yetenekli bir hacker olduğunuzu düşünüyorsanız, size ilginç bir haberimiz var. Nintendo, cihazının açıklarını bulanlara inanılmaz paralar vaat ediyor!

3DS açıklarını belirlemek için sizce de harika bir yol değil mi?

Son düzenleme:

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Yemin ediyorum sırf bu yüzden yazılım işine girmeyi kafaya koyacağım ağa ne paralar dönüyor ya.:(

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
nintendo konsollar arasında en güvenli koda sahip olandır herhalde.
unutmayalım wii cihazlara çip takılarak anca kırılabiliyor. onda da yine tam kırılamıyor başka bir yazılımın üzerine yazılıyor.
dışarıdan neredeyse hiç arayüzü olan yazılım almıyorlar. bir tek tarayıcı için operayı kullanmışlardı wii de.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
nintendo konsollar arasında en güvenli koda sahip olandır herhalde.
unutmayalım wii cihazlara çip takılarak anca kırılabiliyor. onda da yine tam kırılamıyor başka bir yazılımın üzerine yazılıyor.
dışarıdan neredeyse hiç arayüzü olan yazılım almıyorlar. bir tek tarayıcı için operayı kullanmışlardı wii de.
Aslında her işletim sistemine Hacker'lık yapılabilir çünkü her işletim sistemi istese de istemese de dışarıya bağımlı Wifi,Bluetooth vs anlatabildiysem ne mutlu bana.:)

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Aslında her işletim sistemine Hacker'lık yapılabilir çünkü her işletim sistemi istese de istemese de dışarıya bağımlı Wifi,Bluetooth vs anlatabildiysem ne mutlu bana.:)
ihtimal olarak mümkün ama pratikte o kadar kolay değil.

nintendo diğer firmalardan farklı olarak sistemini geliştirilmeye kapalı tasarlıyor.
apple gibi ama daha titizce ve kapalı şekilde yapıyorlar. donanımsal müdehale olmadan kırılması çok zor.
çünkü sistemin önemli dosyalarını değiştirmek donanımsal olarak engelli nintendo kendisi bile yazılımsal olarak değiştiremiyor