acer nitro 5 harici ekran kart kullanma (şarjda değilken)

Bu konuyu okuyanlar

Efrx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
beyler acer nitro 5 an515-42 laptopumda sadece şarjdayken rx560x ekran kartına geçiyor gta 5 watch dogs 2 gibi oyunlar oynuyorum şarjda oynasam bile adaptör ısınıyor güç seçeneklerınden aygıt yöneticisinden en yüksek performanslara alıyorum ama hâla öyle bir çözümü var mı cs go yu amd ayarladı uyumluluk falan oldu şarjda değilkende oluyor 115 fps alıyorum gta 5 şarjda değilken 10 fps alıyorum şarjda 63 ve amd catalyst yükleyemiyorum zaten hata 182 veriyor amd software adrenalin yüklü yani yardımcı olursanız bana çok sevinirim şarjda oynamaktan kurtarın beni.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ha bu arada rx560x i kullanıyor glb beyler gpu dan bakmştım ama %99 falan kullandığı halde düşük fps anca şarjda adam gibi oluyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

zaten amd radeon settings de son zamanlarda açılmıyor basıyorum açılıyor ekranı gelmıyor çok değişik

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Şarjda değilken bilgisayar kendini tam verimle kullanmaz zaten. Bunu ayarlamanın bir yolu yok. CS GO ile GTA V bir değil ki. O yüzden oyun oynayacağınız zaman bilgisayar muhakkak şarjda olsun. Şarj takılı değilken laptopta oyun oynanmaz. Adaptörün ısınması normal.

Efrx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Şarjda değilken bilgisayar kendini tam verimle kullanmaz zaten. Bunu ayarlamanın bir yolu yok. CS GO ile GTA V bir değil ki. O yüzden oyun oynayacağınız zaman bilgisayar muhakkak şarjda olsun. Şarj takılı değilken laptopta oyun oynanmaz. Adaptörün ısınması normal.
Yani kaygım şu adaptor isininca 1 2 saat oynadigimda bi sıkıntı çıkmaz değil mi

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Yani kaygım şu adaptor isininca 1 2 saat oynadigimda bi sıkıntı çıkmaz değil mi
Oyun oynarken bilgisayar fazla güç çektiği için adaptörün ısınması normal. İstersen 8-10 saat oyna.

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
ben bilgisayarımı hiç sarjdan da çekmiyorum uzun saatler de oyun oynuyorum adaptör ısınıyo ama normal zaten. ben de ayaklarımı üstüne koyup nemalanıyorum ahaha :D

Son mesajlar