Yardım Acer Nitro 5 FPS Sıkıntısı

Bu konuyu okuyanlar

Getmez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekim ayında vatan bilgisayardan acer nitro 5 aldım. Ancak arkadaşlarımla oyun girerken onların benden daha yüksek fps aldığını fark ettim. Sistem özellikleri i5 11400h Nvdia rtx 3060 512 gb ssd 16 gb ram versiyonu. arkadaşımda hp pavilion 8 gb ram ryzen işlemcili versiyonu olmasına rağmen blazing sails oyununda aramızda ortalama 40 fps fark var lolde ise belli bi zaman sonra fps im 70 lere kadar düşüyor. Ve grafik ayarlarını düşürdüğüm halde fps yükselmiyor. Bilgisayar kendi kendini kısıtlıyor gibime geliyor çünkü sabit fps lerde geziyor ani düşüş çıkışlar olmuyor yavaş yavaş düşüyor ama geri çıkmıyor. Herşeyi denedim çözüm bulamadım, servise yolladğımda bana donanımsal bir sıkıntı yok dendi geri yollandı w11 yüzünden olduğunu da sanmıyorum.Acer servisini aradığımda bana windowsun pro versiyonu yüzünden olabilir dedi format attım home yaptım ama değişmedi. İnternetteki, forum sitelerindeki çoğu yöntemi denedim ama çözüm yok, çözümü bulmama yardımcı olacak arkadaşlar bol bol dua alıcak.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Lobi kısmında valoda 300 leri görürken oyun içi 150 ye düşüyor yüksek ayarlarda blazing sailsde ise 100 lerden 60 70 lere düşüyor. Yazılımsal olsa böyle birşey olacağını düşünmüyorum çünkü bilgisayar o fps leri lobidede olsa görebiliyor ancak oyun içinde o fpslere uğramıyor bile.

Son düzenleme: