Abra A7 V12.1.5 kullanıcısıyım ssd önerilerinizi bekliyorum

Bu konuyu okuyanlar

SelcukD

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Öncelikle iyi akşamlar arkadaşlar geçen hafta Abra A7 v12.1.5 satın aldım içerisinde 500 gb m2 ssd ile geldi bana ben şuan üzerine 2.5 luk bir ssd almak istiyorum önerileriniz nelerdir.
sizce servise verip onların taktığı ssdyimi taktırıyım yoksa donanım konusunda yeterli bilgim var kendim alıpmı monte edeyim fikir verirseniz sevinirim.

yusuf.00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
james donkey öneririm fiyatları uygun diğer ssd'lere göre

SelcukD

Asistan
Reaksiyon puanı
52
james donkey öneririm fiyatları uygun diğer ssd'lere göre
fiyat olarak değil performansı önemli benim için okuma ve yazma hızı önemli benim için
teşekkür ederim verdiğin bilgi için.

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
kesinlikle samsung evo 860-960 öneririm. kontrolcüleri kaliteli. teknolojinin %10u da şans işidir.

bu arada servise taktırma, ne marka takacakları belli olmaz. sen al, kendin tak, daha temiz olur bence.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
F/p açısından Toshiba TR200 tabii şu aralar acayip zamlandı artık f/p değildir ama bence en iyilerden biri.

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Öncelikle iyi akşamlar arkadaşlar geçen hafta Abra A7 v12.1.5 satın aldım içerisinde 500 gb m2 ssd ile geldi bana ben şuan üzerine 2.5 luk bir ssd almak istiyorum önerileriniz nelerdir.
sizce servise verip onların taktığı ssdyimi taktırıyım yoksa donanım konusunda yeterli bilgim var kendim alıpmı monte edeyim fikir verirseniz sevinirim.
Öncelikle cidden ihtiyacınız olup olmadığını sormak istiyorum. Çünkü ben 4 hafta önce Monster Abra A7 v12.2.1 aldım ve 7-8 oyun yanına Office, VS Code gibi şeyler indirdim ve anca 280GB falan oldu. 512GB çok yeterli gibi tabi siz tam olarak nasıl kullanacaksınız bilmiyorum ama ihtiyacınız olduğundan emin olun. Eğer almaya ihtiyacınız varsa Samsung Evo 860 gayet yeterli.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
OCZ'ler kronik sorunlu diye biliyorum forumda biri onaylanmıştı neden f/p olsun? :)
2-3 senedir mercedes benz orijinal programında (test cihazında) çalışmakta ayrıca kendime de almıştım zamdan önce 1 senedir de ben de çalışıyor herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Nasıl bir sorun yaşanmış? :)

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
2-3 senedir merdedes benz orijinal test cihazında çalışmakta ayrıca kendime de almıştım zamdan önce 1 senedir de ben de çalışıyor herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Nasıl bir sorun yaşanmış? :)
İnternete yazın OCZ kronik sorunlu mu diye bir sürü forumda evet kronik sorunlu bütün TR serisi sorunlu gibi şeyler söyleniyor ancak sorunun ne olduğu belli değil. :) Ben o yüzden önermiyorum. (Ama bazılarının 2 hafta içinde bozuluyormuş.)

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
İnternete yazın OCZ kronik sorunlu mu diye bir sürü forumda evet kronik sorunlu bütün TR serisi sorunlu gibi şeyler söyleniyor ancak sorunun ne olduğu belli değil. :) Ben o yüzden önermiyorum. (Ama bazılarının 2 hafta içinde bozuluyormuş.)
Ooo harbi baya sıkıntılı bir durummuş o kadar da araştırmama rağmen inanır mısınız ilk defa sizden duydum.Çok teşekkür ederim bildirdiğiniz için.Umarım diğer toshiba sahibi arkadaşlar aynı durum yaşamazlar. :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama önermemin sebebi de mesela 2-3 senedir çalışan disk buz gibi havda da çalıştı sımsıcak havada. Kışın mesela laptoplara dokunurken bile elim donuyordu.Hani buz gibi soğuğa bile kafa atan her şarta dayanan ve yoğun kullanılan bir ürünün içinde olduğunu düşünerek önermiştim. :D

Son düzenleme:

yusuf.00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
kesinlikle samsung evo 860-960 öneririm. kontrolcüleri kaliteli. teknolojinin %10u da şans işidir.

bu arada servise taktırma, ne marka takacakları belli olmaz. sen al, kendin tak, daha temiz olur bence.
james donkey de samsung un kontrolcü olarak samsung kontrolcülerini kullanıyor

SelcukD

Asistan
Reaksiyon puanı
52
OCZ'ler kronik sorunlu diye biliyorum forumda biri onaylanmıştı neden f/p olsun? :)
evet doğru ocz bende kullandım memnun kaldığım söylenemez yani

Öncelikle cidden ihtiyacınız olup olmadığını sormak istiyorum. Çünkü ben 4 hafta önce Monster Abra A7 v12.2.1 aldım ve 7-8 oyun yanına Office, VS Code gibi şeyler indirdim ve anca 280GB falan oldu. 512GB çok yeterli gibi tabi siz tam olarak nasıl kullanacaksınız bilmiyorum ama ihtiyacınız olduğundan emin olun. Eğer almaya ihtiyacınız varsa Samsung Evo 860 gayet yeterli.
ben grafikerim ayriyettende kendi çapımda program geliştirmesi yapıyorum o yüzden bir çok program kullanıyorum ayriyettende oyun oynuyorum o yüzden istiyorum evet şuanlık yetiyor ama er yada geç alıp takıcam o yüzden bir an önce alıp takmayı düşünüyorum

değerli yorumlarınız için teşekkür ederim iyi forumlar.

Xriyantos

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Hemen konuya uygun, ben de 13.4 kullanıyorum RAM önerilerinizi alabilirim...

SelcukD

Asistan
Reaksiyon puanı
52
remde fazla bi marka şansın yok ya 2933 mhz bulman şart çünkü