Abdullah Gül AKP'nin cumhurbaşkanı adayı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

emelden

Dekan
AK Parti MYK, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün yine aday gösterilmesine karar verdi. Başbakan Erdoğan "Kesinlikle başka aday çıkmayacak. Adayımız Sayın Gül'dür" dedi..

Temmuz seçimleri öncesi Meclis Genel Kurulu'ndaki oylamada 357 oy almasına karşın Anayasa Mahkemesi'nin kararı uyarınca "367" engeli nedeniyle Çankaya'ya çıkamayan Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Cumhurbaşkanlığı için yine aday... "Tavşan aday" tartışmalarının aksine AK Parti Çankaya için başka aday çıkarmayacak.

MEYDANLARIN İŞARETİ
Başkent Ankara'da dün Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili hareketli saatler yaşandı. Bakanlar Kurulu'nun 4.5 saat süren toplantısının ardından Başbakan Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan AK Parti MYK'dan da, "Çankaya için Abdullah Gül" kararı çıktı. 22 Temmuz seçiminden sonra düzenlediği basın toplantında "Meydanların işaretini, milletin iradesini de görmemezlikten gelemem" sözleriyle tekrar aday olacağının kuvvetli sinyalini veren Gül, MYK toplantısında da adaylıkta ısrarlı olduğunu belirtti. Erdoğan, MYK üyelerine, "Kesinlikle başka aday çıkmayacak, adayımız Sayın Gül'dür" dedi. Üye olmamasına karşın MYK'ya çağrılan Gül de 45 dakika kaldığı toplantıda adaylığını kesin bir dille anlatırken 22 Temmuz seçimlerine atıfta bulunarak, "Meydanların hissiyatını görmezlikten gelemem" dedi.

Haberin devamı ve kaynak için;
KAYNAK
 
Resmen adamı kızağa çektiler. Dışişlerine kimin geleceği daha önemli soru. Bir de bakalım seçim süreci nasıl geçecek?

Güzel günler.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst