Haber ABD'nin 2. Dünya Savaşı'ndan sonra ülkemize gönderdiği yağlar Elazığ'da bulundu!

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Didem Ergin

Profesör
İçerik Ekibi
ABD'nin 2. Dünya Savaşı'nın ardından Türkiye'ye gönderdiği 70 kutu margarin yağ, Elazığ'ın Ağın ilçesinde, deprem nedeniyle tahliye edilen 60 yıllık okulun çatısında bulundu.

IMG_20200607_003559.png
 

CapScroLL

Profesör
Mahluklar grubu yeniden mi toplandı? Bir zamanlar bayağı tutmuştu sonra gerçek sayfa sahipleri, sayfayı Facebook destek aracılığıyla çalan kişilerden geri alıp olayları anlatmıştı, sayfada hiç kimse kalmamıştı :)
 
Yine para için göndermişler. Yani ben öyle anladım.
Yeğenim, Amerika karşılıksız babasına bile bir bardak su vermez. Ben aslında o devrin siyasilerinin de bu yardımları öyle yalvar yakar istediklerini falan zannetmiyorum. Adam eşkiya gibi dünyanın jandarması olmuş, tak diye emrediyor, şak diye yaptırıyor bütün isteklerini. Sonra da güya yardım ediyormuş gibi algı oluşturup pr yapıyor. Yesinler ulan senin yardımını be.

O gün o yağların saklanmasının sırrı henüz çözülmüş değil ama iki tahminim var, lakin geç oldu, uykum geldi. Yarına inşaallah.
 

Dobby

Asistan
Harbi ya, Amerika neden bize margarin gönderiyor?
büyük ülkeler kendinden küçük ülkelere yardım adında ücretsiz(veya çok ucuza)ürettiği şeylerden yollar devlet veya özel satıcılar bunu çok çok ucuz fiyatlara satar yerli üretim bundan pahalı ve ülkenin halkı dar gelirli olduğu için bu ucuz olan ithal ürüne yönelir yerli üreticiler ürünü satamadığı için üretim azalır ve büyük ülke o ülkenin önünü kesmiş olur margarininde zeytinyağı vb yağların üretimini baya bi azaltmıştır.
 

SHKFTT

Üyecik
Amerikanın marshall planıdır Türkiyedeki zeytinyağlarını çok zararlıymış gibi Türkiyeye tanıtıp korku saldı daha sonra halk zeytinyağını yemekten vazgeçti amerikanın verdiği margarinleri tüketti işte olay burda başlıyor margarinin zararları daha o yıllarda belli değil ve kimse haliyle bilmiyordu ardında getirdiği hastalıklar sağlık sorunları kanser sorunlarıda cabası hatta bu konuyla ilgili "zeytinyağlı yiyemem aman"diye bir şarkıda vardır aslında hep düğünlerde dinlediğimiz fakat sözlerine hiç dikkat edip araştırmadığımız bir şarkıdır bunun başka bir örneğide amerikanın Türkiyeye süt tozu satmasıdır Türkiyenin çok ucuz diye alıp ilkokul ortaokul çocuklarının içtiği yıllar sonra çeşitli felç durumlarının gözlemlendiği fakat felçi geçirecek olan aşınında amerikadan çok yüksek maaliyetlerle alınmasıyla amerikanın ekmeğine yağ sürmüş oldu ilaç işe yaradı fakat çok büyük sıkıntılar meydana geldi aşı kullanıldıktan sonra erkeklerin çok büyük bir kısmında kısırlık oluştu ve tedavisi olmadı yani amerika hem süt tozu gibi zararlı bir tozu Türkiyeye parayla sattı ve ellerindeki aşıların hepsini Türkiyeye yine parayla sattı bu sayede deli gibi para kazandılar işte yine bildiğimiz gibi Kapitalist Amerika
 
Üst