ABD'den Açıklama Geldi! 15 Temmuz'un Sorumlusu Kim?

Bu konuyu okuyanlar

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,156
Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun 15 Temmuz darbe girişimini FETÖ'nün yapmadığını, arkasında ABD'nin olduğunu söylemesi ardından ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan açıklama geldi.

1612541290063.png

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:
"2016'da Türkiye'deki darbe girişiminde ABD'nin hiçbir dahli bulunmamaktadır ve darbe girişimini hemen kınadık. Türk yetkililer tarafından yapılan bunun aksi yönündeki son iddialar, tamamen yanlıştır. Bu açıklamalar ve Türkiye'deki olaylarla ilgili ABD'nin sorumluluğuna ilişkin diğer temelsiz ve sorumsuz iddialar, Türkiye'nin bir NATO müttefiki ve ABD'nin stratejik ortağı olma statüsüyle örtüşmemektedir."​

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Hee birde adam çıkıp evet darbe girişiminde parmağımız var biz yaptırdık mı diyecekti :)

Firari olanların neredeyse yüzde 90'nını Amerika'ya kaçması üstüne kimseyi iade etmeyip savunması ve altında parmağı olduğuna dahir bir sürü ipuçu var... Darbe girişimi sonrası yaptıkları açıklamarlar ile flanda.

404 Error

Müdavim
Reaksiyon puanı
12,506
Suçlular o f ile başlayan... neyse diyeceklerimi yazmıyorum buraya. Ama bana verseler o fetö ve bir kaç tane daha yanında, neler neler yapardım. Gerçekten öldürmekten beter ederdim. Her gün ölmek isterdiler ama öldürmezdim.
Yani darbecilere, harika bir darbe yapardım.

Son düzenleme:

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,378

Zamanında Oda TV bu haberi yaptı. ABD işin içinde yok diyen ama bir olay oldu mu odatv veya sözcüden paylaşım yapan muhaliflere bir bilgilendirme olsun.

1612567476346.png

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Konu siyaset bölümüne açılmalıydı bence.

İşin içinde kimlerin olduğu gayet açık yaani. Bu ülkede Fetö'nün gelişmesini sağlayan, MİT'e kadar adam sokanlar suçludur. (Kim olduğuna siz karar verin, kimseyi suçlamıyorum yanlış anlaşılmasın.) Amerika için bu olay deyim yerindeyse "çocuk oyuncağı" olmuştur. Olan yine halka, şehitlere, gazilere olmuştur. Siyasilerin ve Amerika'nın kılına zarar gelmemiştir.

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Yani diyorlar ki "bizim çocuklar bu sefer başaramadı"..
Sen işin içinde değilsen versene fetöyü!..