Abd Türkiye'ye Saldırdı ( Mesela Yani )

Bu konuyu okuyanlar

engin azaklı

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Telaş yok mesala yani.abd ilk başta bir ülkeye saldırmak için içindeki ayrılıkçı gruplarla işbirliğine gidiyor.
sonra hava hakimiyeti dolayısıyla devamlı bombalıyor;bir ay civarında.
sonra emniyetli bir hava ve askerle ülkeyi işgal ediyor.tabi uydudan canlı olarakda herşeyi izliyor.ve atom bombası var.
biz buna ne gibi tedbirler alabiliriz.onun gibi donanıma sahip olmak çok zor.kendisi müsade edeceğinide zannetmem.ama ben bu olumsuzluklara rağmen galibiyet için herkesin bir yolu olabileceğini düşünüyorum.yeterki insanlar bunun üzerine düşünmeli.bu yönde katkılarınızı bekliyorum.
darmaduman ederiz,ölümden korkmuyoruz gibi lafların yürekte ve icraatte olmasını yeğlerim.
ben bu hava hakimiyetini önlemenin yolunun ülkenin belli çok yerlerine hedefi vurabilecek dayanıklı kule yapılabilir.konu içinde gelişiriz umarım.
Şimdiden herkese teşekkür ederim:clover:

neydiyaaunuttum

Doçent
Reaksiyon puanı
0
saldıramaz saldırtmaamm
helebi yapsıın bak benne yapıyorum adama
brackmamm

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Güven özveri tecrübe ister..:)

TazzzY

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Türkiyeye saldıramaz coğrafi konumumuz siyasi duruşumuz ve bu millette bu irade olduğu sürece zor

berckai

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
büyük harflere küçük harflere dikkat et konu kapatlır yoksa

Juggernaut

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Gelsinler, Türk askerini kim yenebiliyormuş .... ( İşte buna gülerim. Savaş artık meydanlarda yapılmıyor )

TazzzY'nin dediği gibi bize savaş açmaları mantığa uymaz....

engin azaklı

Asistan
Reaksiyon puanı
0
saldıramaz saldırtmaamm
helebi yapsıın bak benne yapıyorum adama
brackmamm.
.......
Seni desek tamam yani.:clover:
oh be rahat uyuyabilirim:clover:

rower

Asistan
Reaksiyon puanı
1
geriLLa savaşı tek çare

Ülke ayaklanması son türk öLene kadar savaşmak baska bi çaresi yok

antilove

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Gelsinler, Türk askerini kim yenebiliyormuş .... ( İşte buna gülerim. Savaş artık meydanlarda yapılmıyor )

TazzzY'nin dediği gibi bize savaş açmaları mantığa uymaz....
yukarıdan ne kdar bombalarsan bombala
kara harekatı olmadı mı şavaş felan kazanamazsın

Zibi$

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Bu konular ulu orta konuşulmaz

engin azaklı

Asistan
Reaksiyon puanı
0
.......
Halkın direnci kırılır.Öyle olmuyormu.
............
Bu konular ulu orta konuşulmaz
.............
Ulu orta konuşacağımız şeylerin bunlar olmadığı kanısındayım.
gerçeklere gözlerimizi kapatamayız.
tedbir alınmadığını.en azından olan savaşlardan görebiliyoruz.
Bir flimde çok korkunç bir ses çıkıyordu.Bunun yapımını sağlayan şeyin çok basit bir şey olduğunu gördüm.burada maharet onu keşfedebilmekte.
Yani bu kadar güce basit tedbirlerle önlem alınabileceğine inanıyorum

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Telaş yok mesala yani.abd ilk başta bir ülkeye saldırmak için içindeki ayrılıkçı gruplarla işbirliğine gidiyor.
sonra hava hakimiyeti dolayısıyla devamlı bombalıyor;bir ay civarında.
sonra emniyetli bir hava ve askerle ülkeyi işgal ediyor.tabi uydudan canlı olarakda herşeyi izliyor.ve atom bombası var.
biz buna ne gibi tedbirler alabiliriz.onun gibi donanıma sahip olmak çok zor.kendisi müsade edeceğinide zannetmem.ama ben bu olumsuzluklara rağmen galibiyet için herkesin bir yolu olabileceğini düşünüyorum.yeterki insanlar bunun üzerine düşünmeli.bu yönde katkılarınızı bekliyorum.
darmaduman ederiz,ölümden korkmuyoruz gibi lafların yürekte ve icraatte olmasını yeğlerim.
ben bu hava hakimiyetini önlemenin yolunun ülkenin belli çok yerlerine hedefi vurabilecek dayanıklı kule yapılabilir.konu içinde gelişiriz umarım.
Şimdiden herkese teşekkür ederim:clover:
Biraz eskiye Çanakkaleye gitmek yeterli sanırsam. ;)

Juggernaut

Müdavim
Reaksiyon puanı
41

Evet doğru kara harekatı olmadan savaş kazanılmıyor. Bu hala geçerli. Fakat benim anlatmak istediğim şey ;

Biz Türk'üz bize kimse saldıramaz.
Biz Türk'üz hepsini öldürürüz.
vs.

gibi kalıplaşmış cümlelere artık son verilmesi. Daha Kuzey Irak'a girerken bile abd 'nin dediklerine uyuyoruz. abd çık diyor Kuzey Iraktan çıkıyoruz...

palam

Doçent
Reaksiyon puanı
4
halk direncini kıramazsın türkiyede. bu bizim millete has i şey. hiç bir zaman başka bir milletin boyunduruğğu altında yaşamamıştır. kimse de karşısına çıkamamıştır. tarih dersi sadece tarihlerden ibaret değildir. yorumlayın tarihi arkadaşlar. he tarihi yorumluyoz. ammerika bi dünyayı arkasına alıp yalan yanlış bahanelerle saldırır mı bu da yakın amerikan tarihi. dah aneler var neler ama yazmakla bitmez.

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İnsansız keşif uçaklarını bile İsrail gibi, birçok şehrimizden küçük ve buna rağmen dünyaya taşeronluk yapan bir ülkeden alacak kadar üretmekten aciz bir millet olmamıza rağmen, buraya karamsar mesajlar yazıp moral bozmak istemiyorum.
Savaşların artık karada, mertlikle, insanın bileğinin gücüyle kazanılmadığını da zaten hepinizin bildiği için, bunu hatırlatmama da gerek yok.

Fakat tüm bunlara rağmen, biz toplara, füzelere ve düşmana nasıl karşılık verileceğini iyi bilen bir milletiz.
Onların onbinlerce askeri olabilir.
Ama bizim 70 milyon askerimiz var.
Mermiler, bombalar, füzeler biter elbet ama, bu ülkede bir karış toprak parçası kalana kadar, sağ bir tek vatan evladı kalana kadar bizim direncimiz ve inancımız bitmez. :ph34r:

Birçok kahramanlığa mekan olan, Kahramanmaraş'ımızın en merkezi yerinde bulunan Maraş Kalesinin alt tarafında şöyle yazar.

"MARAŞ BİZE MEZAR OLMADAN, DÜŞMANA GÜLZAR OLAMAZ"

Bunu ülkemize genellersek, bu topraklara girmek te, çıkmak ta zordur biraz... :donatello:

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
abd saldırı sistemi değişti artık..
önce ekonomik tetikçisini gönderiyo
olmadı ajanını
en son ihtimal askerini..

bizde ekonomik tetikçiler işini en iyi şekilde yaptığından askeri bir müdahalee gerek yok..

Bagcivan

Doçent
Reaksiyon puanı
5
bizi kimse kolay kolay savaşta yenemez tek yaptıkları şey ilk önce kültürü yozlaştırmak sonra savaşa sıra gelir.şuda bir gerçek türkler savaşçı doğar.

Quadro

Doçent
Reaksiyon puanı
4
ne yaptınız sizde nereden çıkarıyorsunuz böyle şeyleri :D
Saldırırsada saldırsın çokta tın yani . Elbet gününü görecektir

Juggernaut

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
K46 dediklerinde haklısın ;

Bizim yapmamız gereken şey tarihimize bakarak " Bize kimse bişey yapamaz " demek değildir. Çalışarak, çağdaş ülkeler seviyesine gelebilmek.

Bunu ülkemize genellersek, bu topraklara girmek te, çıkmak ta zordur biraz... :donatello:

Bu sözün altına imzamı atarım ....

engin azaklı

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Geçmişte teknoloji nasıl sıfırlandıysa gelecektede sıfırlanacağına eminim.
Evet TÜRKİYE esaret altında yaşamayacak bir millet ama küçüldük.
kızan olabilir ama yokda olabiliriz (edilebiliriz)pekala.direnç meselesi ise ben belki direnirim ama ya kadın çocuk.bunu genele yayamayız diye düşünüyorum.
VALLAHİ herkes yüreğini koymuş ortaya.ama ben mantık açısından mağlubuz diye biliyorum.

yusufsan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Bence tarih bilen biri bize savaş açamaz. Açarsa ahmaklığına vermek lazım.

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
daha uyuyalım biz savaş açamazlarda bizi yenemezlerde jeopolitik olarak çok zorda ...
tek dünya devleti olmaya çalışanlar bizden daha iyi düşünür değilmi :)
çoktan ekonomimiz ele geçirildi zaten.. e ekonomisi ele geçmiş , öncü şirketleri yabancılar elinde olan , koskoca iletişim şebekesi yabancılarda olan , bankaları yabancılaşmış olan bi ülkeye niye saldırsınlar
ne yazıkki güzel ülkemizi istedikleri gibi kullanıyorlar..

gokhankayaci

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Valla ben eskisi gibi olacağını hiç sanmıyorum.. Nerdeyse bütün gençler askerlikten kaçmak için açıköğretim'e sığınıyor.. Daha savaş yokken askerlikten kaçan insanlar nasıl olacak ta savaşta bu devleti korumaya kalkacak ? Kuryuklarını kısacaklar tıpış tıpış direnmeden teslim olacak bir çoğu.. Adım gibi eminim buna..

Okadar kişiliksiz gençler varki günümüzde konuşmak bile istemiyorum.. Sinirleniyorum daha çok..

Artı olarak arkadaşımızın dediği gibi ekonomimiz ellerinde öncü kuruluşlar yabancıların ellerinde.. Şimdi laf atmiim siyasi muhabbet açılmasın diye tutmaya çalışıyorum kendimi ama dayanamıyorum.. Özelleştirme bütün gelişmiş ülkelerin yaptığı bişidir bididi bididi.. Anlatıyoruz bunu diyince darbeci oluyoruz.. bişileri kabul etmedik diye darbeci olacaksak evet ben darbeciyim.. Amerikanın sömürgesinden hala daha bıkmadınız mı ? Gizli amerikan sömürgesindeyiz.. Adamlar aldılar sattılar takılıolar.. Başbakan cumhurbaşkanımızdan da çt yok oh ne ala mualla..

Bu arada bana sen kaç yaşındasında konuşuyorsun diyenler olacaktır.. Ben 24 yaşındayım ve bunu benim gibi birkaç kişi dile getiriyorsa ne yazık.. Bizim büyüklerimiz bizim düşünemediğimiz daha neler düşünüyorlardır onu hiç bilemicem..

engin azaklı

Asistan
Reaksiyon puanı
0
saldırırsa 3. dünya savaşı çıkar...
........
Bizi ne doğu ne batı sahiplenir.
ama burası benim diye birbirine girerlerse bilemem.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Metal Fırtına yı sen yeni mi okuyorsun kardeş :D
o kitabın modası geçti :devil:

'Türkiye ile ABD savaşabilir'

Gölge CIA'dan, müthiş Türkiye kehanetleri...

16895.jpg
ABD'nin önde gelen düşünce kuruluşlarından, CIA'ye yakınlığı nedeniyle 'Gölge CIA' olarak da tanınan 'Stratfor'un sahibi, ünlü stratejist George Friedman, önümüzdeki yüzyılın sonlarında Çin ve Rusya gibi ülkelerin gerileyip yerlerini Türkiye, Japonya, Meksika ve Polonya gibi yeni dünya güçlerine bırakacağını öne sürdü.
Friedman, 'Next 100 Years: A Forecast for the 21'st Century' (Önümüzdeki 100 Yıl: 21'inci Yüzyıl İçin Öngörüler) adlı yeni yayınlanan kitabında, Rusya ve Çin gibi güçler için önümüzdeki yüzyılda endişelenmeye gerek olmadığını, bu ülkelerin komünizme benzer çöküş yaşayacağını yazdı. Yazısını 'Rusça veya Çince'yi bırakın, Türkçe, Japonca, Polonya ve Meksika dillerini öğrenmeye bakın" diyerek sürdüren Friedman, "ABD'nin başlıca odak noktası olan İslami militanlarla savaşa gelince, o da tarihin derinliklerinde kalacak" dedi.
Friedman'ın kitabına yer veren The Washington Post'a göre, bütün bu öngörülerinin Rusya'nın yeniden uyandığı, Çin'in ekonomik patlama yaşadığı ve aşırı İslamcılara karşı savaşın kontrolden çıkmış halde tırmandığı dönemde saçma görünebilecek. Tersini savunan Friedman, bütün bu verilerin 21'inci Yüzyıl'ın sadece başını tanımladığını kendisinin 21'inci Yüzyıl'ın sonlarına ışık tuttuğunu belirtti.
Friedman, kitabında doğum oranlarının düşüp uzun hayat beklentilerinin artması nedeniyle 1970-90 yıllarında doğanların yaşlarının ileri dönemlerinde mali krizle karşı karşıya kalacaklarını ileri sürdü. Bunun da ABD gibi ülkelerin iş gücüne ihtiyaç duyacağı anlamına geldiğini belirten Friedman, "Göçmenleri sınırdan çeviriyoruz. Oysa bir süre sonra onları ülkemize çekmek için teşvikler dağıtacağız" diye yazıyor.
ABD'nin hemen yanıbaşında bulunması ve hızla artan işgücü nedeniyle ABD'nin ulusal çıkarları açısından tehdit oluşturacağını savunan Friedman, giderek güçlenen ve saldırganlaşan Meksika ile ABD arasında ciddi çatışmalar çıkabileceğini savundu.
"TÜRKİYE İLE ABD SAVAŞABİLİR"
Friedman, Türkiye ile Japonya'ya dair iddialar ortaya attı. Friedman önümüzdeki yüzyılın sonlarına doğru çıkabilecek savaşın ABD ile Türkiye-Japonya ittifakı arasında olacağını öne sürerek şu iddialara yer verdi: "Bu savaş bugüne kadar var olan klasik silahlarla yapılan savaşlardan tamamen farklı olacak. Yani bugünden bir tür bilim kurgu gibi görünen bir savaş yaşanacak."
Friedman'a göre 21'inci Yüzyıl'ın gidişatını bu savaşın sonucu belirleyecek. Ancak o döneme kadar, yani yüzyılın sonlarına kadar ABD başlıca egemen güç olmaya devam edecek.
PENTAGON'A DANIŞMANLIK YAPIYOR
Stratfor ya da 'Gölge CIA' 1996'da, Teksas'ın Austin kentinde kurulan özel bir istihbarat kurumu. Başında ünlü stratejist ve siyaset bilimci George Friedman bulunuyor. Friedman aynı zamanda 'Amerika'nın Gizli Savaşı', 'Savaşların Geleceği' gibi best-seller kitapların yazarı. Türkiye'deki son gelişmelerle ilgili olarak, George Friedman tarafından kaleme alınan analizi 'Türkiye-Yeni Osmanlıcılık' ve yeni ABD yaklaşımı konusunda ilginç bir çalışma olarak nitelenmişti.Friedman ve başında bulunduğu Stratfor, Pentagon'a da danışmanlık yapıyor. 70 kişinin çalıştığı kurumda soyadlar pek bilinmiyor. Eski istihbaratçı olan çalışanlar arasında yer alan eski Rus ajan sadece 'Viktor' olarak biliniyor. Kuruluşun sitesi ise, yayınladığı analiz ve verdiği haberlerle dikkat çekmişti. En çarpıcı örneği ise NATO'nun eski Yugoslavya'ya yönelik operasyonu sırasında yaşanmıştı. Belgrad'taki Çin Büyükelçiliği'nin bombalanmasını ilk haber veren Stratford olmuştu. Daha sonra Çin Büyükelçiliği'nin bombalanmasının bir hata olmadığını, söylendiği gibi pilotlara yanlış harita verildiği için değil, bombanın, Çin'in Sırplar'a verdiği desteğe bir karşılık olarak atıldığını da yine Stratfor açıklamıştı. Srtatfor'un, Asya'da 1997'de bir krizin yaşanacağını da ABD yönetimine çok önceden bildiren ilk kurum olmuştu.
Kaynak

engin azaklı

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Elbrüz46 benimi kastediyorsun...
.........
Keşke söylediğin gibi olsaydıda sen halklı olsaydın...